اکتبر 21, 2020

چه افرادی زیر آب‌ زن‌ هستند؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ “فاطمه بیات” جامعه شناس اظهارکرد: این موضوع یه پدیده فرهنگی بسیار خراب کننده س که خود کم بینی خیلی از افراد و عقده های روان شناختی فرصت های به دست نیامده، دلیل تشویق آدما به به کار گیری این ترفند می شه که باید با جربزه جلوی این افراد ایستاد و این اقدامات رو در گلو خلفه کرد و وقتی که افراد احساس کنن شنونده ای ندارن کم کم این رفتارها حذف می شه.

 

 

ایشون اضافه کرد: در اسلام هم واسه مقابله با این پدیده، غیبت حرام شده و اگه شخصی به مسایل دینی معتقد باشه و به قباحت اعمال خود پی ببره، این پدیده کم رنگ می شه، از این رو باید به کودکان آموخت که به جای حسادت، از موفقیت طرف مقابل الگوبرداری کنن و نقاطی رو که دلیل موفقیت ایشون شده ان شناسایی کنن که در این صورت، کودکان یاد می گیرن به جای پایین کشیدن یه فرد، خود رو بالا بکشن.

 

بیات گفت: این موضوعات ریشه در آموزش خونواده داره، چون کسائی که دیدگاه وسیع دارن و منطقی هستن این کار رو انجام نمی بدن و این در حالیه که افراد زیرآب زن چگونگی رقابت سالم رو آموزش ندیده ان و بعضی وقتا مشکلات شخصیتی و روان شناختی دارن.

 

ایشون اعلام کرد: افراد زیرآب زن با این تفکر که واسه رشد خود باید جلوی رشد بقیه رو بگیرن یه معادله غلط رو انجام میدن، چون با این کار خود شخص هم به جای رشد پسروی می کنه. اگه این افراد تونستن در آینده رشد کنن و سرپرست یه گروه یا ارگانی شن به مابقی کارمندان اجازه رشد نمی بدن و این کرد بزرگ یه مشکل روان شناختی در جامعه س.

 

این جامعه شناس تأکید کرد: اولیاء باید واسه تربیت کودکان بیشتر وقت بذارن و نسبت به اعمال خطرناک کودکان مثل حسادت، حساس باشن و در صورت نیاز از پزشکان و روان شناسا کمک بگیرن.

این مطلب را هم بخوانید :  چربی سوزی هنگام خواب

 

بازنشر باشگاه خبرنگاران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *