چه افرادی زیر آب‌ زن‌ هستند؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ “فاطمه بیات” جامعه شناس اظهارکرد: این موضوع یه پدیده فرهنگی بسیار خراب کننده س که خود کم بینی خیلی از افراد و عقده های روان شناختی فرصت های به دست نیامده، دلیل تشویق آدما به به کار گیری این ترفند می شه که باید با جربزه جلوی این افراد ایستاد و این اقدامات رو در گلو خلفه کرد و وقتی که افراد احساس کنن شنونده ای ندارن کم کم این رفتارها حذف می شه.

 

 

ایشون اضافه کرد: در اسلام هم واسه مقابله با این پدیده، غیبت حرام شده و اگه شخصی به مسایل دینی معتقد باشه و به قباحت اعمال خود پی ببره، این پدیده کم رنگ می شه، از این رو باید به کودکان آموخت که به جای حسادت، از موفقیت طرف مقابل الگوبرداری کنن و نقاطی رو که دلیل موفقیت ایشون شده ان شناسایی کنن که در این صورت، کودکان یاد می گیرن به جای پایین کشیدن یه فرد، خود رو بالا بکشن.

 

بیات گفت: این موضوعات ریشه در آموزش خونواده داره، چون کسائی که دیدگاه وسیع دارن و منطقی هستن این کار رو انجام نمی بدن و این در حالیه که افراد زیرآب زن چگونگی رقابت سالم رو آموزش ندیده ان و بعضی وقتا مشکلات شخصیتی و روان شناختی دارن.

 

ایشون اعلام کرد: افراد زیرآب زن با این تفکر که واسه رشد خود باید جلوی رشد بقیه رو بگیرن یه معادله غلط رو انجام میدن، چون با این کار خود شخص هم به جای رشد پسروی می کنه. اگه این افراد تونستن در آینده رشد کنن و سرپرست یه گروه یا ارگانی شن به مابقی کارمندان اجازه رشد نمی بدن و این کرد بزرگ یه مشکل روان شناختی در جامعه س.

 

این جامعه شناس تأکید کرد: اولیاء باید واسه تربیت کودکان بیشتر وقت بذارن و نسبت به اعمال خطرناک کودکان مثل حسادت، حساس باشن و در صورت نیاز از پزشکان و روان شناسا کمک بگیرن.

 

بازنشر باشگاه خبرنگاران

Related articles

چشم‌ رنگی‌ها حتما بخوانند!

می دونستین که در جهان، علمی به نام عنبیه شناسی هست که با بررسی و معادله رنگ، بافت و ساختار چشم، کارشناسان می تونن اندازه سلامت و تندرستی جسم و روان و مریضی های احتمالی افراد رو مشخص کنن. کارشناسان این روش می گن همه انداما و دستگاه های داخلی بدن درون چشم پایانه ای […]

Learn More

چند درصد از اطرافیانمان به ما دروغ می گویند؟

همه روانشناسان به این نتیجه رسیدن که افراد دروغگو احساس پستی و کمبود امنیت و اعتماد به نفس پائین دارن که واسه جبران اونا دست به عملکرد دفاعی مثل دروغ گفتن میزنن.   ملکه فراهانی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: اختلاف آسیب ایه که تو ذهن آدم شکل میگیره و […]

Learn More

چرا لاغر نمی شویم؟

ورزش رو هر روز در برنامه داریم اما بازم چاق میشیم! خیلی رایجه که با وجود رعایت برنامه ورزشی و البته کاهش مصرف غذا هنوزم خبری از کاهش وزن نباشه اما دلیل چه میتونه باشه؟ به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ همیشه غذاهای سالم می خورید، همیشه باشگاه می رید و ورزش می […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *