چند خوراکی موثر برای کاهش کلسترول

مصرف چند ماده غذایی ساده اما سالم می تونه کلسترول بد موجود در خون رو نابود کنه.

چند خوراکی موثر واسه کاهش کلسترول

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی ایندین تایمز، فیبر غذایی نقش مهمی در حفظ سلامتی بدن و مواظبت بدن در برابر مریضی هایی مثل دیابت و مریضی های قلبی حفظ داراس. یکی از این مواد خوراکی بلغور جوه. این ماده به دلیل دارا بودن نوع خاصی از فیبر به نام «بتاگلوکن» می تونه در کاهش کلسترول اثر داشته باشه.

بتاگلوکن یه جور فیبر قابل حله که به کاهش کلسترول بد خون کمک می کنه. خاصیت این فیبر اینه که کلسترول بد خون رو کاهش داده اما تغییری در اندازه کلسترول خوب ایجاد نمی کنه. بلغور جو هم اینکه می تونه خطر دچار شدن به مریضی های قلبی رو کم کنه.

 

تحقیقات نشون می دهد آدمایی که از کلسترول بالا رنج می برند با مصرف سه گرم فیبرغذایی قابل حل در روز می تونن کلسترول خون خود رو کم کنن.

دومین ماده خوراکی پیشنهادی دانه سویا است. پروتئین سویا بدن رو در مقابل مریضی های قلبی مواظبت کرده و مقدار کلسترول بد خون رو به طور زیادی کاهش داده و کلسترول خوب رو بالا می برد.

 

در سومین مورد می توان به چای سبز اشاره کرد. چندین مطالعه انجام شده نشون می دهد مصرف این چای از لخته شدن خون، افزایش فشار خون و افزایش اندازه کلسترول جلوگیری می کنه. چای به دلیل داشتن اسید فولیک باعث می شه خطر دچار شدن به سرطان و مریضی های قلبی کم بشه.

آخرین مورد گیاه اسپرزه است. این گیاه شامل فیبر قابل حل و غیرقابل حله. مصرف این گیاه سطح کلسترول خون رو پایین آورد که به دلیل فیبر بالای اون هستش.

Related articles

چه عاملی باعث ایجادحسادت فرزندان میشود؟

فرق گذاشتن والدین بین فرزندان باعث ایجاد حس پستی در یکی و حس خود بزرگ بینی در بچه دیگه می شه که می تونه دلیل بروز حسادت شه.             حسادت یه جور ناراحتی از شخصیه که دارای امتیازات و موفقیت های بیشتری نسبت به طرف مقابل خوده و این احساس […]

Learn More

چراغ‌ های قرمز در روابط با همسر

بر خلاف تصور بعضی از خانوم ها، مردها از زن هایی که هر روز منتظر محبت زیاد یا جملات و اس ام اس های شاعرانه و عاشقانه هستن خوششون نمی آید. حتماً شنیده اید که خیلی از کتب و مقالات به خانوم ها پیشنهاد می کنن که همسرشون رو دست کم نگیرند، اون رو نادان […]

Learn More

چرا محصولات ارگانیک مصرف کنیم؟

می خواید تغذیه ای سالم داشته باشین؟ بهتره به کار گیری مواد غذایی ارگانیک رو در برنامه خود بذارین. به گزارش آلامتو و به نقل از نی نی سایت؛ در این چند سال گذشته و با گسترش موجی از شکل های جور واجور مریضی ها در بین مردم، خیلی از کارشناسان علم پزشکی و کشاورزی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *