چطور موهای آسیب دیده را درمان کنیم؟

موهای آسیب دیده خیلی ضعیف و شکننده هستن و به خاطر همین حالت دادن و درست کردن این موها خیلی سخته. با اینکه رنگ موهای جدید دارای نرم کننده ها و تقویت کننده هایی هستن که به موهای شما کمک می کنه که درخشش و لطافت خود رو حفظ کنن اما به هرحال استفاده تکراری از رنگ مو به موها آسیب می زنه .البته حالا خوبیش اینه هر نوع خشکی و یا آسیب مو قابل درمانه.

مرحله اول :

موهاتون رو با شامپویی شستشو بدین که مخصوص موهای رنگ شده. در مرحله آخر شستشو، موهاتون رو با آب سرد آبکشی کنین چون آب سرد باعث می شه که کوتیکولهای مو به هم نزدیک شن . وقتی کوتیکولها به هم نزدیک می شن موها صافتر و و نرمتر می شه.

مرحله دوم:

تقویت . تقویت و بازم تقویت. با به کار گیری یه تقویت کننده روزانه و یه ماسک موی مرطوب کننده هفتگی ، مقاومت و نرمی از دست رفته موهاتون رو دوباره بدست بیارین . واسه اینکه موهاتون بیشتر رطوبت خود رو حفظ کنه می تونین از تقویت کننده و مرطوب کننده هایی استفاده کنین که نیاز به شستشو ندارن یعنی شما پس از حموم کردن از این نوع تقویت کننده های استفاده می کنین و تا حموم بعدی این تقویت کننده روی موهای شما می مونه.

مرحله سوم:

موهای رنگ شده رو زیادتر از اندازه شونِه نکنین . موهایی که در اثر رنگ شدن آسیب دیده ان خیلی شکننده هستن و به خاطر همین شونِه کردن زیاد باعث می شه موهاتون بشکنه و یا کشیده شه. واسه شونِه کردن از بورسهای نرم استفاده کنین.

مرحله چهارم:

تا آنجایی که امکان داره از سشوار و حالت دهنده های گرما زا استفاده نکنین. اگه چاره ای ندارین واسه حالت دادن موهاتون از سشوار استفاده کنین اجازه بدین موهاتون بطورطبیعی تا حدود ۹۰ درصد خشک شه و بعد از سشوار استفاده کنین، اینطوری موهای شما مدت زمان کمتری در برابر گرما سشوار قرار میگیره . تا آنجایی که امکان داره از فر کردن و صاف کردن موهاتون دوری کنین و در وقتی که مجبور شدید از یه وسیله گرما زا واسه حالت دادن موهاتون استفاده کنین ، حتما” قبل از شروع کارتون از اسپریای مراقبت کننده استفاده کنین.

درمان پرتال آفتاب

Related articles

چرا دهه شصتی‌ها معروف شدند به نسل سوخته؟

دختران و پسران دهه ۶۰ ویژگیای خاصی دارن، که اونا رو بیشتر از دهه های دیگه معروف کرده. جوانان امروز و کودکان دیروز ،دهه شصتیایی که به قول خودشون نسل سوخته جامعه ایرونی به حساب میان و از همه چیز و همه کس ناراضی و شاکی هستن اما به چه دلیل ؟ نارضایتی اونا درسته؟ […]

Learn More

چرا دهه اول ماه محرم عزاداری می کنیم؟

اول اینکه: با شروع مام محرم مشکلات امام حسین (ع) ویارانش تداعی می شه وسیره ائمه علیهم السلام هم   زنده کردن دهه محرم بود همون طوری که  امام رضا (ع) می فرمایند  کان أبی إذا دخل شهر المحرم  لا یری ضاحکا و کانت الکآبه تغلب علیه حتی یمضی منه عشره أیام فإذا کان یوم العاشر […]

Learn More

چطور به خواب بهتر بچه‌های‌مان کمک کنیم؟

همیشه نگرانی فکری من اینه که بچهام و مخصوصا بچه وسطی ام به اندازه کافی بخوابن. بچه وسطی من تازگیا وارد مدرسه راهنمایی شده وباید یه ساعت زودتر بیدار شه، و به دلایلی به نظر می رسه فوق برنامه‎ هاش باعث شده ساعت خوابش ازهفت عصر به هشت و نیم شب تغییرکند. چیکار میتونم بکنم […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *