چطور موهای آسیب دیده را درمان کنیم؟

موهای آسیب دیده خیلی ضعیف و شکننده هستن و به خاطر همین حالت دادن و درست کردن این موها خیلی سخته. با اینکه رنگ موهای جدید دارای نرم کننده ها و تقویت کننده هایی هستن که به موهای شما کمک می کنه که درخشش و لطافت خود رو حفظ کنن اما به هرحال استفاده تکراری از رنگ مو به موها آسیب می زنه .البته حالا خوبیش اینه هر نوع خشکی و یا آسیب مو قابل درمانه.

مرحله اول :

موهاتون رو با شامپویی شستشو بدین که مخصوص موهای رنگ شده. در مرحله آخر شستشو، موهاتون رو با آب سرد آبکشی کنین چون آب سرد باعث می شه که کوتیکولهای مو به هم نزدیک شن . وقتی کوتیکولها به هم نزدیک می شن موها صافتر و و نرمتر می شه.

مرحله دوم:

تقویت . تقویت و بازم تقویت. با به کار گیری یه تقویت کننده روزانه و یه ماسک موی مرطوب کننده هفتگی ، مقاومت و نرمی از دست رفته موهاتون رو دوباره بدست بیارین . واسه اینکه موهاتون بیشتر رطوبت خود رو حفظ کنه می تونین از تقویت کننده و مرطوب کننده هایی استفاده کنین که نیاز به شستشو ندارن یعنی شما پس از حموم کردن از این نوع تقویت کننده های استفاده می کنین و تا حموم بعدی این تقویت کننده روی موهای شما می مونه.

مرحله سوم:

موهای رنگ شده رو زیادتر از اندازه شونِه نکنین . موهایی که در اثر رنگ شدن آسیب دیده ان خیلی شکننده هستن و به خاطر همین شونِه کردن زیاد باعث می شه موهاتون بشکنه و یا کشیده شه. واسه شونِه کردن از بورسهای نرم استفاده کنین.

مرحله چهارم:

تا آنجایی که امکان داره از سشوار و حالت دهنده های گرما زا استفاده نکنین. اگه چاره ای ندارین واسه حالت دادن موهاتون از سشوار استفاده کنین اجازه بدین موهاتون بطورطبیعی تا حدود ۹۰ درصد خشک شه و بعد از سشوار استفاده کنین، اینطوری موهای شما مدت زمان کمتری در برابر گرما سشوار قرار میگیره . تا آنجایی که امکان داره از فر کردن و صاف کردن موهاتون دوری کنین و در وقتی که مجبور شدید از یه وسیله گرما زا واسه حالت دادن موهاتون استفاده کنین ، حتما” قبل از شروع کارتون از اسپریای مراقبت کننده استفاده کنین.

درمان پرتال آفتاب

Related articles

چند درصد از اطرافیانمان به ما دروغ می گویند؟

همه روانشناسان به این نتیجه رسیدن که افراد دروغگو احساس پستی و کمبود امنیت و اعتماد به نفس پائین دارن که واسه جبران اونا دست به عملکرد دفاعی مثل دروغ گفتن میزنن.   ملکه فراهانی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: اختلاف آسیب ایه که تو ذهن آدم شکل میگیره و […]

Learn More

چه اقلامی بیشترین میزان سرقت در کشور را دارند ؟

آمار سرقتا و استانایی که بیشترین سرقتا در اون انجام می شه در نیمه اول امسال بوسیله معاون مقابله با سرقت پلیس آگاهی اعلام شد. زهرا تلانی: طبق آمار معاون مقابله با سرقت سرقت وسایل نقلیه بازم با ۵۳ درصد بیشترین اندازه سرقت در کشور رو تشکیل میده.  جدول موضوعات جرایم : نوع سرقت درصد […]

Learn More

چرا ریتارگتینگ کسب و کار شما را متحول می‌کند؟

همه آمارهای دنیا در مورد تبلیغات ریتارگتینگ یا همون هدف گیری دوباره، این نکته رو تأیید می کنن که ریتارگتینگ واقعاً واسه کسب وکارها به درد بخور و حتی لازمه. طبق آمارهای موجود، به صورت میانگین تنها یه درصد از آدمایی که از سایت شما بازدید می کنن در اولین ورود از شما خرید می […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *