چطور به یک کودک افسرده کمک کنیم ؟

اگه کودکتون غمگین و دپرس به نظر می رسه این کارا رو حتما” انجام بدین:

در طول دهه گذشته تعداد دفعاتی که پزشکان ، کودکان و نوجوانان دپرس بین ۷ تا ۱۷ سال رو ویزیت کردن بیشتر از دوبرابر شده . بدیش اینه تعداد کودکانی که به جای گفتار درمانی واسه اونا قرص تجویز می شه هم بیشتر شده و در حال رشده .

وقتی محققان بیشتر از ۱۰۰۰ سند و مدرک جمع آوری شده رو تحلیل کردن ، فهمیدن که اندازه به کار گیری روان درمانی واسه درمان کودکان دپرس ۱۸ درصد کمتر شده در حالیکه تجویز داروهای ضد افسردگی تقریبا” سه برابر شده.

پزشکان ممکنه زیادتر از اندازه از داروهای ضد افسردگی استفاده کنن و نویسنده این تحقیق به پدرها و مادرها پیشنهاد می کنه که این کارا رو حتما” بکنن:

به دنبال نشونه ها و علائم بگردین: اگه کودکتون در خوابیدن زیاده روی می کنن ، اگه کارکرد بچه شما در مدرسه شدیدا” روبه ضعفه، اگه علاقه اونا به دوستان و سرگرمی هاشون از رفته و این بی علاقگی بیشتر از دو هفته زمان برده،حتما” با دکتر مشورت کنین.

به دنبال درمان باشین: اولین چیزی که باید واسه بچه شما تجویز شه گفتار درمانیه . در موارد حادتر و شدیدتر دکتر شما ممکنه همزمان با مشاوره و گفتار درمانی از یه داروی ضد افسردگی هم استفاده کنه.

پیگیر باشین: اگه جلسات درمانی موثر نبود و جواب نداد از پزشکتون بخواین یه روش دیگه و یا یه داروی ضد افسردگی دیگه رو امتحان کنه و به دقت وضعیت بچتون رو زیر نظر بگیره .(الان تنها داروی تایید شده واسه کودکان فلوکستین پروزاکه)

افسردگی پرتال آفتاب