چرا چاق نمیشوم؟!

زیاد شدن وزن weight-gain

بعضی از افراد ضمن داشتن رژیم غذایی مناسب و رعایت همه حولوحوش لازم بازم نمی تونن به وزن ایده آل خود برسن و از لاغری شدید رنج می برن، دلیل چیه؟ به چه دلیل زیاد شدن وزن در این افراد غیرممکن می شه؟

دکتر سوسن پارسا متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران گفت: خیلی از افراد غذای کافی دریافت می کنن اما وزنشون کمتر از حد نرماله، واسه کشف این موضوع باید سه اصل اصلی رو بررسی کرد.

: یکی از دلایل اون مریضیای جسمی مثل پرکاری تیروئید، عفونتای جور واجور در بدن؛ دلیل دوم انگلای موجود در بدن و دلیل سوم مریضیای عمومی در افراد لاغره که باید بررسی شه.

پارسا اضافه کرد: اگه هیچ کدوم از این مریضیا به اثبات نرسه و فرد از دید جسمی سالم باشه، باید به منشأ روحی غذا نخوردن توجه کرد. در خیلی از این افراد لاغر، بالا بودن اندازه استرس و نگرانی از مسائل روزمره زندگی باعث کاهش اشتها در اونا می شه.

پارسا در ادامه اضافه کرد: در این جور موارد کارشناسان تغذیه و اعصاب و روان باید در کنار هم فعالیت کنن تا فرد آرامش ذهنی خود رو بازیابد.

ایشون گفت: هم اینکه آدمایی که غذای کافی می خورن اما به دلیل مشکلات روده ای هضم و جذب کافی ندارن باید تحت نظر متخصص تغذیه و اعصاب و روان قرار گیرند و مشکل زمینه ای رو حل کنن.

پارسا در ادامه گفت: به افراد لاغر معمولاً مصرف غذاهای کم حجم و پرکالری پیشنهاد می شه یعنی مثلا این افراد بهتره به جای میوه ها از آب میوه های طبیعی استفاده کرده و اندازه روغن سالم رو زیاد کنن.

ایشون گفت: به کار گیری مغزدانها و آجیلا گزینه بسیار خوبی هستش. این افراد باید اندازه دریافت غذاهای پرحجم و پرکالری رو کم کنن.

۱۹ بهترین روش زیاد شدن وزن اصولی

چه بخوریم تا چاق شیم؟

زیاد شدن وزن باشگاه خبرنگاران

Related articles

چرا لاغر شدن سخت است؟

لاغری آسون فقط یه شعاره و شدنی نیس؟ به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ خیلیا می گن کاهش وزن نشدنی و کمی دلسرد کننده س. بیشتر مردم با کم کردن کالری می تونن وزنشون رو کم کنن اما اکثریت اونا دوباره به همون وزن قبلی برمی گردن. دلیلش اینه: بدنمون با گرسنه شدن […]

Learn More

چشم انسان چند مگاپیکسل است؟

تا حالا به اینکه چشمتون چند مگاپیکسله فکر کردین؟ بهترین دوربین دیجیتالی که داشتین یا دیدین چند مگا پیکسل بوده؟ ۱۰ مگاپیکسل؟ ۱۴ مگاپیکسل؟ ۱۶ مگاپیکسل؟  ۲۴ مگاپیکسل؟ بهتره این موضوع رو با یه تحقیق انجام شده بررسی کنیم : در ابعاد متفاوت و به شکل میانگین ، در بزرگسالان و افراد بالغ و فقط […]

Learn More

چربی ران‌ها را چگونه آب کنیم؟

چجوری با کمک رژیم و ورزش چربیای ران رو آب کنیم؟ به گزارش آلامتو به نقل از سایت بدونیم ؛ نابود کردن چربیای ران نیاز به تلاش فراوون داره. واسه اینکه بتونین با موفقیت چربیای ران رو آب کنین باید هم غذاهای سالم بخورین و هم ورزش کنین. البته این رو هم در نظر بگیرین […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *