چرا قاعدگی عقب می افتد؟

common-causes-for-late-periods

به گزارش آلامتو و به نقل از علم ورزش؛  بیشتر خانوما با تأخیر در دوره قاعدگی دچار استرس می شن، به خصوص اگه آمادگی مادر شدن رو نداشته باشن. اما دلایل بسیاری نمی تونه روی سیکل قاعدگی خانوما اثر داشته باشه. پس تنها دلیل بارداری نیس. در این مطلب با ما همراه باشین تا با دلایل اون آشنا شید.

۱.سیکل قاعدگی هر ماه بی نظم شه

بدن واسه آمادگی خونریزی ماهانه مجبور به تموم کردن یه سیکل از تغییرات فیزیولوژیکی جهت دفع تخمک و یا بارور شدن اون هستش. این سیکل معمولا بین ۲۱-۳۵ روز قابل تغییره. پس اگه یه ماه سیکل ۲۴ روزه و ماه بعد سیکل ۳۲ روزه رو میگذرونین نگران نباشین. تغییرات هورمونی باعث کامل نشدن چرخه قاعدگی و جلوگیری از خونریزی می شه.

۲.استرس باعث می شه دیرتر تخمک گذاری کنین

بدن شما هر ماه یه تخمک بالغ شده رو واسه تولید مثل آزاد می کنه. اگه قبل از زمان تخمک گذاری استرس و فشار ذهنی داشته باشین، بدن صبر می کنه تا از نظر روانی واسه آزاد کردن تخمک آماده باشین. پس استرس می تونه تخمک گذاری رو یه هفته یا بیشتر به تاخیر بندازه و حتی باعث شه شما یه ماه قاعدگی نداشته باشین.

۳.مریض و یا آسیب دیده باشین

اگه بدن شما از نظر سلامتی در وضعیت مناسبی نباشه، خستگی بیشتر از اندازه داشته باشین و یا در حال گذروندن دوره نقاحت از صدمه باشه، شرایط مناسبی واسه تخمک گذاری ندارین. بدن تا وقتی که احساس کنه بهبود پیدا کردین تخمک گذاری نمی کنه.

۴.ورزش شدید و غذای ناجور

وقتی که بدن انرژی کافی از مواد غذایی رو دریافت نمی کنه و در کنار اون کار بیشینه انجام میده، شرایطی مثل مریضی و حتی استرس اتفاق می افته. در نتیجه شاید تابه حال تجربه کرده باشین با شروع ورزشای سنگین تا زمان سازگاری بدن با شرایط جدید سیکل قاعدگی تکمیل نشده و به تاخیر میفته.

۵.داروا

بعضی داروا شامل دوز کمی از هورمونای متفاوت در ساختار اصلی شون هستن. ممکن است با شروع به کار گیری یه دارو جدید دچار این مشکل شید. پیشنهاد می کنیم حتماً با دکتر معالج مشورت کنین و از مصرف قرصای مربوط به قاعدگی به صورت سرخود دوری کنین. در آخر اگه به هر دلیلی سیکل قاعدگی شما به تاخیر افتاد، نگرانی و استرس باعث حل موضوع نمیشه. در اولین فرصت از تستای خونگی بارداری استفاده کنین و در صورت بروز مشکل به دکتر مراجعه کنین.

نشونه های دوست داشتن واقعی پسران

چیجوری یه زن موفق باشم؟

زنان علم ورزش

Related articles

چطور از سروصدای منفی زندگی رها شویم؟

هیچ وقت به این فکر کرده اید که به چه دلیل کازینوهای لاس وگاس اون قدر پر سرو صدا هستن ؟ اونا با به کار گیری نورهای نورانی و خوشحال و فضایی پر سرو صدا حواس تون رو از این واقعیت که دارین پول تون رو خرج می کنین پرت می کنن . سروصدا فقط […]

Learn More

الگوریتم رنک برین RankBrain گوگل چیست؟

موضوعات آموزش سئو مقالات سایت برتر برچسبا الگوریتمای گوگل سئو سرفصلای مقاله   الگوریتم رنک برین RankBrain چیه؟ یادگیری ماشین یا ماشین لرنینگ چیه؟ هوش مصنوعی چیه؟ الگوریتم اصلی موتور جستجوی گوگل چیه؟ رنک برین بخشی از الگوریتم جستجوی مرغ مگس خوار گوگله؟ رنک برین گوگل و تاثیر اون بر سئو و بهینه سازی سایتا […]

Learn More

چرا دوست داریم دروغ بگوییم؟!

وقتی اسم اپیدمی (یا همون همه گیری) می آید، حتما به فکر ویروس و میکروب می افتید و حتی ممکنه بترسید اما بعضی وقتا بعضی چیزها که اپیدمی می شه کسی رو به تب و لرز نمی اندازد و کسی هم نگران اونا نمی شه اما واقعیت اینه که خطر اونا حتی از اپیدمی های […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *