چه زمانی نباید رژیم غذایی گرفت؟

diet

همیشه رژیم گرفتن باعث بهتر شدن سلامت کلی بدن نیس پس تلاش کنین فقط در شرایطی وارد یه رژیم غذایی شید که خوب از امتیازات و مشکلات اون بدونین.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ موقعیت های مختلفی در زندگی شما بوجود میاد که در اون زمان ها نباید رژیم لاغری بگیرین. بهرحال می خواهید که با رژیم گرفتن وزن کم کنین، این کار در اون مواقع واسه سلامتی شما خوب نیس. یا ممکنه انگیزه تون واسه رژیم درست نباشه.

واسه اینکه یه رژیم غذایی موفقیت آمیز باشه، باید دلیل مناسبی واسه انجام اون داشته و به تصمیم خود معتقد باشین. هم اینکه همیشه باید سلامت خود رو در اولویت بذارین. به خاطر این ما در این نوشته شرایطی که در اون نباید رژیم بگیرین رو براتون فهرست کرده ایم…

۱. وقتی که باردارین

بارداری، شرایطیه که در کل نباید در اون زمان رژیم بگیرین. کودک در حال رشدتون و البته خود شما نیاز به تغذیه ی کافی دارین. رژیم گرفتن در این شرایط به این معنیه که شما سلامت خود و کودکتون رو به خطر خواهید انداخت. می تونید در خوردن توجه کنین، اما خودتون رو از مواد غذایی محروم نکنین. عوضش می تونی پس از بدنیا اومدن نوزادتون روی کاهش وزن تمرکز کنین.

۲. وقتی که نوزادتون رو شیر می بدید

مادری که به نوزاد خود شیر می دهد به یه رژیم غذایی پر کالری احتیاج داره تا بدنش بتونه به اندازه ی کافی شیر تولید کنه. دوباره این زمان هم دوره ای نیس که باید نگران کاهش وزنتون باشین. شما احتیاج دارین تا سطح انرژی تون رو بالا نگاه دارین. پس، از وقتی که باردار شدید بجای اینکه تلاش کنین تا کالری مصرفی تون رو کم کنین، یه رژیم غذایی سالم داشته باشین.

۳. مشکلات سلامتی

اگه شما دچار مریضی یا مشکلات سلامتی هستین، در مورد رژیم لاغری خیلی مراقب باشین. بیشتر مریضی ها به وزن شما مرتبطند، پس ممکنه دکتر شما یه رژیم غذایی ملایم رو پیشنهاد کنه. وگرنه، قبل از شروع رژیمتون صبر کنین تا به طور کاملً بهتر شین. در این صورت سلامتی و دوره ی بهبود شما به خطر نمیفته.

۴. بخاطر خواست بقیه

این اصلاً ایده ی خوب و کارسازی نیس که بخاطر اینکه کس دیگه ای از شما خواسته، رژیم بگیرین! اول اینکه اگه شما بخاطر خودتون و با خواست خودتون این کار رو انجام ندین انگیزه ی کافی دارید. دوم اینکه به چه دلیل شما باید به بدنتون فرم بدین اونم بخاطر خواست کسی دیگه؟ بعضی ها می خواهند شما وزن کم کنین به خاطر این که این راهیه واسه کنترل شما!

۵. واسه کپی ورداری از ستاره ها

رسانه ها این رو به ما قبولانده ان که شما واسه موفقیت و تشویق باید لاغر باشین! این تصور مثبتی نیس که دختران و زنان جوون رو جذب خود کنه، اما متأسفانه این پیام در همه جا میشه دید. اینکه بخواین مثل یکی از هنرمندان مشهور شید، دلیل خیلی بدی واسه شروع یه رژیم لاغریه. شما باید این کار رو فقط واسه سلامتی تون انجام بدین.

۶. وسواس در رژیم غذایی

در مورد این موضوع با خودتون صاف و پوست کنده باشین، اگه در رژیم غذایی به وسواس بیفتید سلامتی تون به خطر می افتد؟ شما رژیم پشت رژیم می گیرید و از یه برنامه ی غذایی به برنامه ی غذایی دیگه مهاجرت می کنین؟ اگه حساب کالری غذاهایی که مصرف می کنین بخشی از زندگی تون شده، خیلی دارین زیاده روی می کنین. اجازه ندین که رژیم لاغری بر شما سوار شه.

۷. اگه اذیت می شید

رژیم غذایی می تونه شما رو بیچاره کنه، مخصوصا اگه زیادتر از اندازه محدود باشه. به احتمال زیاد اگه یه رژیم غذایی شما رو خسته کنین، به اون نمی چسبید. هم اینکه محدود کردن مواد غذایی می تونه به معنی از دست دادن مواد مغذی حیاتی باشه. معمولاً یه رژیم غذایی اگه شما رو آزرده کنه، درست عمل نمیکنه.

۸. بدون مجوز دکتر

همیشه قبل از اینکه رژیم غذایی تون رو شروع کنین، با دکترتان هماهنگ کنین. نه فقط باید سلامت رژیمتون تأیید شه، بلکه نیازه بدونین که واقعاً نیاز دارین وزن کم کنین یا نه. اگه دکتر شما پیشنهاد کرد که رژیم لاغری نگیرید، پس گوش کنین! اون ها حرفه ای این کار هستن و می دانند که چه می می گن.

حتی اگه فقط نیاز دارین تا چند کیلوگرمی کم کنین، خیلی مهمه که دلیل صحیحی براش پیدا کنین. با یه انگیزه ی خوب، شانس بیشتری واسه رسیدن به هدفتون دارید. رژیم گرفتن بخاطر حرف دوست پسرتون که می گوید از دختران لاغر خوشش میاد یا فقطً بخاطر اینکه می خواهید مثل فرد خاصی باشین اصلاً ایده ی خوبی نیس.

تا حالا بخاطر یه دلیل اشتباه رژیم گرفته اید؟

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

چیجوری بدون رژیم غذایی لاغر شیم؟

رژیم غذایی رژیم لاغری مجله تناسب اندام

Related articles

چه اقلامی بیشترین میزان سرقت در کشور را دارند ؟

آمار سرقتا و استانایی که بیشترین سرقتا در اون انجام می شه در نیمه اول امسال بوسیله معاون مقابله با سرقت پلیس آگاهی اعلام شد. زهرا تلانی: طبق آمار معاون مقابله با سرقت سرقت وسایل نقلیه بازم با ۵۳ درصد بیشترین اندازه سرقت در کشور رو تشکیل میده.  جدول موضوعات جرایم : نوع سرقت درصد […]

Learn More

چرا دعا کردن به درگاه خداوند را فراموش می‌کنیم؟

خسته شده بود. قلبش پر از خشم و عصبانیت بود. به چه دلیل خدا جوابش رو نمی داد؟ به چه دلیل از اون موقعیت نجاتش نمی داد؟ به نقل از سایت مردمون؛ کم کم دعا کردن هاش رو کمتر کرد. یه روز فهمید دیگه به جز دعاهای روزمره ای که قبل از غذا خوردن می […]

Learn More

چرا در پنیر سوئیسی سوراخ وجود دارد؟

یکی از محبوب ترین مشتقات شیر، پنیره که در اقصی نقاط جهان کاربرد زیادی در طبخ شکل های جور واجور غذاها داره. پنیر سوئیسی یکی از چندین هزار نوع پنیریه که به واسطه ی سوراخ هاش معروفیت بالایی داره. محققان سوئیسی موفق شدن تا پس از یه قرن تلاش به راز و رمز ایجاد این […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *