اکتبر 30, 2020

چند راهکار ساده اما مفید برای ترک سیگار

 

ترک سیگار

اگه همیشه” به ترک سیگار فکر می کنین و می خواید سیگار کشیدن رو ترک کنین با به کار گیری این روش های ساده ، قدم اول رو وردارین.

یه تاریخ مشخص واسه ترک مشخص کنین :

اولین قدم اینه که یه تاریخ مشخص کنین و از اون تاریخ به بعد سیگار کشیدن رو کنار بذارین . بعضی از افراد یه مناسبت خاص رو واسه اینکار انتخاب می کنن مثل روز اول سال نو و یا سالگرد تولد فرزندان . وقتی تصمیم گرفتید که سیگار رو ترک کنین بدون این دست اون دست کردن یه تاریخ مشخص کنین و تلاش کنین این تاریخ زیاد دور نباشه. اینطوری انگیزه بالای شما با گذشت زمان از بین نمی ره و شما می تونین با این انگیزه برنامه ترک سیگارتان رو عملی کنین.

به بقیه بگید:

به خونواده ، دوستان و همکاران خودتون بگید که می خواید سیگار رو ترک کنین . اینکار باعث می شه که دور و بری ها شمام در اینکار از شما پشتیبانی و پشتیبانی کنن . وقتی آدمایی که دوستاشان دارین و واسه شما اهمیت دارن ، شما رو پشتیبانی و تشویق می کنن ، مقابله با هوسا و چالشایی که در این راه پیش روی شماس براتون راحت تر می شه. یکی دیگه از امتیازات گفتن این تصمیم به بقیه اینه که آدمایی که خودشون تجربه اینجور کاری رو داشتن می تونن شما رو راهنمایی کنن.

مشکلات و چالشا رو از قبل پیش بینی کنین :

این مطلب را هم بخوانید :
چطور انتقاد پذیر باشیم؟

ترک سیگار کار بسیار سختیه. بنا براین مشکلات و چالشایی رو که ممکنه در طول مدت ترک سیگار با اونا مواجه شید رو پیش بینی کنین و واسه رفع اونا راه حلی مناسب پیدا کنین.مثلا اگرعادت دارین همیشه بعد از نهار سیگار بکشین ، تلاش کنین از این به بعد ، بعد از نهار پیاده روی کنین تا یه عادت و الگوی جدید واسه خودتون بوجود بیارین.

وسوسها رو از خود دور کنین :

یه قدم مهم در نابود کردن وسوسه اینه که سیگار و فرآورده های دیگه تنباکو رو از خونه ، ماشین و محل کارتون دور کنین. مطمئن شید که همه جا به طور کامل” پاکسازی شده و هیچ سیگاری در جایی مخفی نشده.

با پزشکتون صحبت کنین:

با پزشکتون صحبت کنین و واسه اینکار از اون کمک بگیرین . شما اولین نفری نیستین که واسه ترک سیگار از دکتر کمک می گیرین بنا براین پزشکان تجربیات زیادی در این مورد دارن که می تونه واسه شما به درد بخور باشه. دکتر می تونه پیشنهاد های مفیدی درباره ترک سیگار در اختیار شما بذاره و یا حتی واسه کمتر کردن وسوسه و میل و تمایل شما به کشیدن سیگار یه داروی مناسب تجویز کنه.

 

ترک سیگار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *