چطور با یک خودشیفته کار کنیم؟

خودشیفته Narcissist

خودشیفته ها می تونن در محیط کار مستاصل کننده باشن. نیاز همیشگی شون به توجه، تشویق، تعریف، و تائید هرکسی رو که در دور و بر شونه خسته می کنه. بدون این ها هم پریشون، عصبانی، و حتی متهاجم می شن. برآورده کردن نیازای شون اون قدرها هم که همه فکر می کنن آسونه اما نیاز به یه سری فهم و درکای اساسی از چگونگی عملکردشون داره. امتیازات یه محیط کاری آروم، ارزش کمی تلاش رو داره.

توجه

ندیده گرفته شدن، یکی از مصیبت های اصلی یه خودشیفته س. با این که ندیده گرفتن و بی توجهی به بقیه واسه این افراد کار ساده ایه، مخصوصا اونایی که زیردست شون هستن، اما خودِ این خودشیفته ها مورد کم محلی قرار گرفتن رو تحمل نمی کنن. حتی کمی ادب و تعارف هم خوبه و فرقی هم نمی کنه که مثلا مقابله به مثل باشه. خودشیفته نه فقط واسه حرکات بدنی ارزش قائله بلکه نامهربانی بعدا واسه فرد مقابل جبران می شه. نباید از خودشیفته ها توقع داشت که همون اندازه که شما به اون ها توجه می کنین بعدا به شما توجه نشون بدن و این توقع فقط درموندگی و نارضایتی رو زیاد می کنه.

تعریف

ذات خودشیفته گی اینه که فرد باور داره که باید مورد ستایش قرار بگیره. هرگونه کوتاهی در تعریف اونا عکس العمل شدید دربر داره. رفتار ناخوشایند و نه خیلی خیلی با احترام بیشتر منتهی به گسستگی همیشگی رابطه می شه. جملات ساده که نشون دهنده حیرت زدگی و احترام در مورد توانایی یه خودشیفته در انجام یه کار، عزت نفس اونا رو ارضا می کنه. اما نباید با نگاه از بالا همراه باشه چون ممکنه سوء استفاده تلقی شه. درعوض، سوژه هایی رو پیدا کنین که نبوغ شون حیرت انگیز جلوه کنه.

تشکر

همه دوست دارن بعضی وقتا مورد تشکر باشن. اما واسه یه خودشیفته، این اتفاق باید تقریبا روزانه بیفته. اونا همیشه دست و دلبازانه هدیه میدن چون راهیه واسه مدیون کردن و منت گذاشتن واسه فرد دیگه، چون نیازمند جریان همیشگی تشکر واسه بخشندگی شون هستن. در محل کار، هدیه می تونه به شکل کمک یا پشتیبانی اونا از یه پروژه باشه. یه “متشکرم” هیچوقت کافی نیس و هدیه هیچوقت نمی تونه مورد فراموشی قرار گیرد.اونایی که مورد خیرخواهی و کمک یه خودشیفته قرار گرفته ان باید به محض دریافت این هدیه، راه هایی واسه بیان امتنان شون پیدا کنن. نیاز به تشکر فوری و بی درنگ، علامتی غیرمستقیم از غرور می باشه.

تائید

بیشتر خودشیفته ها، نیازشون به تایید و تائید از طرف هرکسی رو قبول ندارن اما این گونه هستن. در قلب خودشیفته گی، یه فرد عمیقا نامطمئن هست که پذیرش و تائید رو التماس می کنه. پشتیبانی بی قیدوشرط در عموم به فرد خودشیفته احساس دلگرمی می دهد. اعلام پشتیبانی از اونا یا ارزش گذاشتن به احساسات شون، نشون دهنده تایید اونه مخصوصا اگه درحضور یه فرد بانفوذ باشه.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

Related articles

چطوری فشار خون‌مان را پایین بیاوریم؟

چاقی موجب فشارخون می شه. دلایل زیادی واسه فشارخون تشخیص داده شده، که هم درمان و هم تغییر در سبک زندگی رو می طلبد، کاهش وزن، بخش مهمی از این تغییرات در سبک زندگیست که به مدیریت و کاهش فشارخون کمک می کنه. سه مورد زیر نه فقط به کاهش فشارخون در افراد گرفتار به […]

Learn More

چرا معاینه سالانه ضروری است؟

خیلی از بیماریا قبل اینکه علائم خود رو در بدن به صورت روشن نشون بدن تا مریض از وجود اونا خبردار شه، یه مدت در بدن به صورت نهفته و بدون علامت فعالیت می کنن و پس از اینکه در بدن مستقر شدن علائم روشن رو میدن که در این زمان درمان کامل مریضی مشکله. […]

Learn More

چه رنگی در دنیای ماشین‌ها پرطرفدارتر است؟

به گزارش آلامتو به نقل از زاپاس ؛ تازگیاً تحقیقی از طرف موسسه تولید رنگ PPG در مورد محبوب ترین رنگایی که روی اتومبیلای جدید پاشیده می شه انجام شده، که نتیجه تحقیق بدین شرحه. همون طوری که توقع داشتیم به مانند سالای گذشته بازم این سفید بود که محبوب ترین رنگ واسه اتومبیلا شناخته […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *