چطور با یک خودشیفته کار کنیم؟

خودشیفته Narcissist

خودشیفته ها می تونن در محیط کار مستاصل کننده باشن. نیاز همیشگی شون به توجه، تشویق، تعریف، و تائید هرکسی رو که در دور و بر شونه خسته می کنه. بدون این ها هم پریشون، عصبانی، و حتی متهاجم می شن. برآورده کردن نیازای شون اون قدرها هم که همه فکر می کنن آسونه اما نیاز به یه سری فهم و درکای اساسی از چگونگی عملکردشون داره. امتیازات یه محیط کاری آروم، ارزش کمی تلاش رو داره.

توجه

ندیده گرفته شدن، یکی از مصیبت های اصلی یه خودشیفته س. با این که ندیده گرفتن و بی توجهی به بقیه واسه این افراد کار ساده ایه، مخصوصا اونایی که زیردست شون هستن، اما خودِ این خودشیفته ها مورد کم محلی قرار گرفتن رو تحمل نمی کنن. حتی کمی ادب و تعارف هم خوبه و فرقی هم نمی کنه که مثلا مقابله به مثل باشه. خودشیفته نه فقط واسه حرکات بدنی ارزش قائله بلکه نامهربانی بعدا واسه فرد مقابل جبران می شه. نباید از خودشیفته ها توقع داشت که همون اندازه که شما به اون ها توجه می کنین بعدا به شما توجه نشون بدن و این توقع فقط درموندگی و نارضایتی رو زیاد می کنه.

تعریف

ذات خودشیفته گی اینه که فرد باور داره که باید مورد ستایش قرار بگیره. هرگونه کوتاهی در تعریف اونا عکس العمل شدید دربر داره. رفتار ناخوشایند و نه خیلی خیلی با احترام بیشتر منتهی به گسستگی همیشگی رابطه می شه. جملات ساده که نشون دهنده حیرت زدگی و احترام در مورد توانایی یه خودشیفته در انجام یه کار، عزت نفس اونا رو ارضا می کنه. اما نباید با نگاه از بالا همراه باشه چون ممکنه سوء استفاده تلقی شه. درعوض، سوژه هایی رو پیدا کنین که نبوغ شون حیرت انگیز جلوه کنه.

تشکر

همه دوست دارن بعضی وقتا مورد تشکر باشن. اما واسه یه خودشیفته، این اتفاق باید تقریبا روزانه بیفته. اونا همیشه دست و دلبازانه هدیه میدن چون راهیه واسه مدیون کردن و منت گذاشتن واسه فرد دیگه، چون نیازمند جریان همیشگی تشکر واسه بخشندگی شون هستن. در محل کار، هدیه می تونه به شکل کمک یا پشتیبانی اونا از یه پروژه باشه. یه “متشکرم” هیچوقت کافی نیس و هدیه هیچوقت نمی تونه مورد فراموشی قرار گیرد.اونایی که مورد خیرخواهی و کمک یه خودشیفته قرار گرفته ان باید به محض دریافت این هدیه، راه هایی واسه بیان امتنان شون پیدا کنن. نیاز به تشکر فوری و بی درنگ، علامتی غیرمستقیم از غرور می باشه.

تائید

بیشتر خودشیفته ها، نیازشون به تایید و تائید از طرف هرکسی رو قبول ندارن اما این گونه هستن. در قلب خودشیفته گی، یه فرد عمیقا نامطمئن هست که پذیرش و تائید رو التماس می کنه. پشتیبانی بی قیدوشرط در عموم به فرد خودشیفته احساس دلگرمی می دهد. اعلام پشتیبانی از اونا یا ارزش گذاشتن به احساسات شون، نشون دهنده تایید اونه مخصوصا اگه درحضور یه فرد بانفوذ باشه.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

Related articles

چرا رئیس‌تان باید اجازه بدهد در اداره چرت بزنید؟!

تحقیق ها نشون می دهد، کارمندان باید اجازه داشته باشن تا در طول ساعات کاری، چرت کوتاهی بزنن چون باعث افزایش بهره وری شده و سود بیشتری واسه شرکت در بر داره. محققان دانشگاه میشیگان به این نتیجه رسیدن، چرت های کوتاه، یه روش هدف دار به درد بخور واسه مقابله با رفتارای درون رانشی […]

Learn More

چشمه سرخ ایران در چابهار+عکس

این چشمه جنوب شرقی کشورمون یکی از پنج چشمه رنگی جهان بعد از چشمه جوشان آبگرم و رنگی «یلوستون» در ایالت «وایومینگ» آمریکا امریکا در رده دوم جهان قرار داره. چشمه سرخ در پنج ماه از سال به دلیل جزر و مد قرمز در منطقه خلیج گواتر، رنگ آبی اون به رنگ سرخ تبدیل می […]

Learn More

چطوری راحت بخوابم؟ ۱۰ راه خوابیدن

داشتن یه خواب آروم حق همه س اما بعضی وقتا خوابیدن بدون دردسر به بزرگترین کابوس ما تبدیل شده و باید هرچه سریعتر راه حلی واسه رفع اون پیدا کنیم. به گزارش آلامتو و به نقل از دیجی رو؛ بیشتر افراد بهتر می دونن که خوابی آروم و سنگین داشته باشن. اما خیلی از ما […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *