چرا کفش پاشنه بلند نپوشیم؟!

high heels

پوشیدن کفش پاشنه بلند ممکنه امتیازات ظاهری زیادی داشته باشه و حتی در تقویت اعتماد به نفس هم اثر داشته باشه اما واقعاً چه احتیاجی به اونا دارین؟ تلاش کنین بدون پوشیدن کفش پاشنه بلند هم خودتون رو بلندقد و قشنگتر تصور کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از بامیلو؛ کفش پاشنه بلند ظاهری عالی واسه شما میسازه. مشکل اینجاس که پس از ۱۰ دقیقه پوشیدن اونا، احساس درد می کنین. پس از ۱۰ سال پوشیدن اونا چی می شه؟ در ادامه، به مواردی می پردازیم که در صورت نبود به کار گیری کفش پاشنه بلند رخ میدن.

پاهای شما راحت می شن

پوشیدن کفش پاشنه بلند به مدت طولانی، می تونه باعث کوتاه شدن تاندون آشیل (Achilles tendon) شه. بافتی که استخون پاشنه شما رو به ماهیچه ساق پا وصل می کنه. معمولاً بسته به وقتی که از کفش پاشنه بلند استفاده کردین، یه مدت زمان میبره تا این تاندون طول اولیه خود رو پیدا کنه. پس از گذروندن این زمان، دیگه دردی احساس نمی کنین.

کمردردتان ازبین میره

شاید به این فکر کنین که پاشنه بلندها فرم پاهاتون رو قشنگ تر نشون میدن. این به این دلیله که با پوشیدن اونا لگن شما به سمت عقب مایل می شه. این عامل باعث می شه تعادل ناحیه کمر به هم خورده و فشار غیرمتعادلی به ستون فقرات وارد شه، که نتیجه اون کمردرد هستش. با نپوشیدن پاشنه بلندها، این کمردرد پنهون می شه.

پاهای شما قشنگ تر جلوه می کنن

کفشای پاشنه بلند و نوک تیز، بیشتر به پنجهاتون آسیب زده و ناخن هاتون رو بدفرم می کنن. با پوشیدن صندل یا کفشایی که پنجه پهن تری دارن، پس از چند هفته درد به وجود اومده بوسیله این مشکلات برطرف می شه. ناخنای بدفرم هم، یه مدت بعد شکل قبلی خود رو به دشت می کنن.

تعادلتان زیاد می شه

طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ به عمل اومده، پاشنه بلند این کفشا، باعث نبود تعادل در ماهیچه هایی می شه که مچ پا رو محاصره کردن. از طرف دیگه، کفش تخت باعث بهتر شدن این شرایط و تعادل ماهیچه ها می شه. شاید مورد واضحی باشه اما جای بازنگری و تأمل داره.

ممکنه کوتاه قد جلوه کنین

با اینکه با نپوشیدن پاشنه بلند، کوتاه قد به نظر می رسید، اما در سیستم بدن جریان از قرار دیگه ایه. تحقیقات در این مورد نشون میده آدمایی که زیاد پاشنه بلند می پوشند، ماهیچه ساق کوتاه تری دارن. این به این دلیله که این کفشا، پاشنه و تاندون آشیل شما فشرده و کوتاه می کنن. ترکیبی از حرکتای کششی (فیزیوتراپی) و کفشای طبی، می تونن اونا رو به حالت عادی بر گردونن.

و پیشنهاد پایانی

موضوع این نیس که کفشای پاشنه بلند دشمن شماره یه سلامتی شما باشن، اما مطمئنا در درازمدت آسیبای جدی به پاها و ستون فقرات شما میزنن. رابطه مستقیم پا با همه اعضای بدن رو نمیشه ندیده گرفت. از طرفی ظاهر قشنگتر و شیک این کفشا هم فریبنده س. پیشنهاد می کنیم واسه کاربرده های روزمره و همیشگی از کفشای تخت استفاده کنین و واسه مراسم خاص، اسلحه مخفی خود رو رونمایی کنین. کفش پاشنه بلند رو فقط در روزای مخصوصا بپوشید تا با یه تیر ۲ نشون زده باشین: زیبایی ظاهری و سلامت جسمی.

۵ قانونه کردن کفش و لباس واسه خانوم ها

کفشای جلو باز مجلسی رو چیجوری بپوشیم؟

بامیلو مدل کفش زنونه

Related articles

چرا ریکاوری بدن بعد از ورزش مهم است؟

واسه ورزشکاران حرفه ای رکاوری بدن بعد از هر تمرین جزو اصول لازم کار هستش اما رکاوری فقط مختص ورزشکاران حرفه ای نیس و در واقع ورزش در هر سطحی باید همراه با رکاوری باشه. به گزارش آلامتو و به نقل از علم ورزش؛ اگه می خواین به بهترین و دلخواه ترین شرایط تناسب اندام […]

Learn More

چه اقلامی بیشترین میزان سرقت در کشور را دارند ؟

آمار سرقتا و استانایی که بیشترین سرقتا در اون انجام می شه در نیمه اول امسال بوسیله معاون مقابله با سرقت پلیس آگاهی اعلام شد. زهرا تلانی: طبق آمار معاون مقابله با سرقت سرقت وسایل نقلیه بازم با ۵۳ درصد بیشترین اندازه سرقت در کشور رو تشکیل میده.  جدول موضوعات جرایم : نوع سرقت درصد […]

Learn More

چطور می توانیم چشمهای ریز را درشت کنیم؟

اینجا چند روش واسه بزرگ تر کردن چشمهای ریز ذکر می کنیم.   ۱ مژه هاتون رو فر کنین یکی از آسونترین راه ها واسه بزرگتر نشون دادن چشمها ، فرکردن مژها توسط فرمژهه. خیلی مهمه که حتما” قبل از به کار گیری ریمل ، مژه هاتون رو فر کنین و اگه از یاد بردین […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *