چرا ویندوز ۱۰ رایگان عرضه می‌شود؟!

ویندوز ۱۰ ترکیبی از نسخه های قبلی ویندوز یعنی ۷ و ۸ می باشه که با توانایی هایی جدید و کاربردی از جمله منوی استارت جدید، دسکتاپ های مجازی و اتحاد، تجربه کاربری باحال رو واسه کاربران تلفن های هوشمند تا رایانه های رومیزی و ایکس باکس به ارمغان می آورد.

مایکروسافت از ویندوز ۱۰ به عنوان کامل ترین پلتفرم دنیا یاد کرده و گفته این پلتفرمیه که از طیف وسیع سخت افزارهای جور واجور به شکل یه راه حل کامل پشتیبانی می کنه. در ماه ژانویه امسال مایکروسافت اعلام کرد که به روز رسانی از ویندوزهای ۷ و ۸ به ۱۰ رایگان هستش، حتی بعد از اون خبرهایی منتشر شد که نسخه های غیرقانونی ویندوزهای ۷ و ۸ هم این به روز رسانی رو مجانی می تونن دریافت کنن.

جالبه بدونین، فقط ویندوزهای ۷ و ۸ توانایی بروزرسانی به ویندوز ۱۰ رو دارن اونم فقط تا یه سال! واسه دریافت ادامه به روز رسانی ها باید نسخه اصلی رو بخرین.

اون دسته از کاربرانی که از نسخه شرکتی ویندوزها یعنی نسخه Enterprise استفاده می کنن باید لایسنس بخرند، چون که به روز رسانی واسه این دسته از کاربران رایگان نیس.

اینجاس که می توان فهمید مایکروسافت بعد از شکست ویندوز ۸ و از دست دادن کاربران خود حالا به این فکر افتاده تا به مدت یه سال به روز رسانی هایی رو واسه نسخه های قبلی ویندوز در نظر بگیره. بعد از ویندوز ویستا مایکروسافت دومین شکست خود رو با ارائه ویندوز هشت تجربه کرد و کاربران خود رو از دست داد.

انگار سرویس دهی بهتر واسه جذب هرچه بیشتر کاربران و بازاریابی و کسب درآمد می تونه دلیل پشتیبانی یکساله مایکروسافت باشه. اما از حق که نگذریم مایکروسافت سنگ تموم گذاشته و توانایی های زیادی رو به آخرین نسخه سیستم عاملش آورده که از این توانایی ها می توان به برگشت استارت منو، خط فرمون جدید، امکان انتخاب هوشمندانه متن، چندین دسکتاپ و صفحه کاری اشاره کرد.

تبلیغات تازه مایکروسافت واسه مقابله با گوگل

به زودی مایکروسافت آفیس موبایل واسه آیفون و آیپد میاد

باشگاه خبرنگاران مایکروسافت