چرا در پنیر سوئیسی سوراخ وجود دارد؟

یکی از محبوب ترین مشتقات شیر، پنیره که در اقصی نقاط جهان کاربرد زیادی در طبخ شکل های جور واجور غذاها داره. پنیر سوئیسی یکی از چندین هزار نوع پنیریه که به واسطه ی سوراخ هاش معروفیت بالایی داره. محققان سوئیسی موفق شدن تا پس از یه قرن تلاش به راز و رمز ایجاد این سوراخ ها در پنیر سوئیسی پی ببرن.

پنیر سوئیسی به واسطه ی ظاهر جذاب و سوراخ هاش علاوه بر استفاده به عنوان خوراکی، در خیلی از انیمیشن ها مثل موش و گربه هم فت و فراوون قابل دیدنه. حتی چند سال پیش دفاع یکی از تیم های فوتبال کشورمون هم تو یه برنامه ی تلویزیونی به پنیر سوئیسی و سوراخ هاش تشبیه شد. حال محققان پس از یه قرن تحقیق در آخر موفق شدن تا راز ایجاد این سوراخ ها رو پیدا کنن.

براساس اطلاعات ارائه شده بوسیله محققان علوم کشاورزی در آگروسکوپ سوئیس، سوراخ های موجود در پنیر های سوئیسی به موجب وجود مقدار کمی یونجه در شیر ایجاد می شه. قبل از این تصور می شد که سوراخ های مورد نظر در اثر باکتری های موجود ایجاد می شه.

تحقیقات محققان نشون می دهد که سوراخ های موجود در پنیر وقتی که شیر با به کار گیری راه های مدرن تری از دام گرفته می شه، کوچیک شده یا از بین می روند.

تحقیقات واسه پیدا کردن دلیل تشکیل سوراخ روی پنیرهای سوئیسی از سال ۱۹۱۷ با منتشر کردن نتیجه ی تحقیقات ویلیام کلارک آمریکایی شروع شده. براساس اطلاعات ارائه شده بوسیله این محقق، سوراخ های موجود روی پنیر سوئیسی به دلیل متصاعد شدن گاز دی اکسید کربن از باکتری های موجود در زمان جفت و جور ی پنیر ایجاد می شه.

هم اینکه محققان گفته ان که اندازه سوراخ ها و اندازه ی اون ها در ۱۵ سال گذشته بسیار کمتر شده.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن