چه شغلی آینده دار است؟ محبوب ترین شغل‌ها در سال ۱۴۰۴

fastest-growing jobs

انتخاب یه شغل باید از روی علاقه باشه اما علاقه به تنهایی نمی تونه ضامن موفقیت شغل شما باشه چراکه با پیشرفت زندگی خیلی از شغل ها به مرز نابودی می رسن و شغل های جدیدی هم ایجاد می شن که واسه بیشتر ما نامعلوم ان پس تکلیف چیه؟ شاید باید با کمی آینده نگری به دنبال شغل مورد علاقه ی خود باشیم؟

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت چیجوری؛ اگه به فکر این هستین که طی چند سال آینده شغل تون رو عوض کنین یا فرزندان تون تا چند سال دیگه باید به فکر انتخاب رشته دانشگاه و انتخاب شغل باشن، بهتره بدونین کدوم شغل ها در اون سال ها ضرورت بیشتری پیدا می کنن تا مطمئن شید که بیکار نخواهید موند. این اطلاعات با به کار گیری داده های آماری مثل افزایش جمعیت، پیر شدن جمعیت و… به دست اومده ان.

در کل انتظار می رود که اشتغال تا سال ۱۴۰۴ هفت درصد زیاد شه که مشاغل بخش ی مراقبت های بهداشتی و درمانی در این راه پیشرو هستن. واقعا بیشتر از نصف مشاغلی که در حال رشد سریع هستن در مورد مراقبت های بهداشتی هستن.

البته اگه دارین شغل جدیدی انتخاب می کنین، رشد تنها عامل مهم نیس، بلکه پتانسیلهای درآمدی، آموزشها و تمرینات لازم واسه گرفتن شغل و رضایت شغلی هم مهم تلقی می شه. قدم گذاشتن تو یه شغلِ تضمینی که در اون دستمزد تون پایینه و یا اینکه در اون خوشحال نیستین بی معناست.

لیست زیر ۱۲ شغلی رو رتبه بندی می کنه که پیش بینی می شه در دهه ی بعدی ۳۰ درصد رشد پیدا کنن. هم اینکه نوع تحصیلات و آموزش و رضایت شغلی بر اساس وضعیت فعلی مشاغل هم بیان شده.

پرستار خونگی

این افراد بیشتر کارایی مثل جارو زدن و شستن لباس ها رو واسه مریضایی انجام میدن که نمی تونن از عهده ی کارشون بر بیان. طیف کارای یه پرستار خونگی از رسیدگی به زخم ها و دردهای سطحی بیماران تا کمک به حموم کردن اونا فرق داره. این پرستاران وقت زیادی رو با مریض سپری می کنن و به مانند عضو خونواده ی اون به حساب می آیند.

تحصیلات و آموزش: احتیاجی به تحصیلات رسمی نداره، آموزش کوتاه مدت در بین کار

رضایت شغلی: بسیار بالا

پرستار متخصص

پرستارانی با تحصیلات و آموزش سطح بالا هستن که می تونن سوابق مریض رو چک کنن، معاینه ی فیزیکی می کنن، درخواست آزمایش میدن، یافته های آزمایش رو تحلیل می کنن، دارو تجویز می کنن و مجوز آموزش و درمان بیماران رو دارن. هم اینکه این پرستاران در بخش های خاص مانند مریضی های کودکان و زنان در دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی هم مشغول به کارن.

نوع تحصیلات و آموزش: دارا بودن کارشناسی ارشد

رضایت شغلی: بسیار راضی

کمک یارِ کاردرمانی

کمک یارانِ کاردرمانی معمولا منابع رو آماده می کنن و لوازم استفاده شده در طول درمان رو جمع بیاری می کنن. طیف بزرگی از کارای دفتری مانند زمان بندی قرار ملاقات، جواب به تلفن ها، جفت و جور ی دوباره منابع تموم شده، پر کردن فرم ها و دیگه کارای دفتری هم از وظایف این افراده. کمک یاران مجاز نیستن که طیف بزرگی از وظایف دستیاران کاردرمانی رو بکننن.

نوع تحصیلات و آموزش: دیپلم یا برابر اون. آموزش کوتاه مدت در بین خدمت

رضایت شغلی: در دسترس نیس

دستیار کاردرمانی

دستیار کاردرمانی تحت نظارت مستقیم کاردرمانگر بیماران رو در انجام فعالیتا و تمرینات درمانی راهنمایی می کنه. این فرد بیشتر از لوازم تخصصی واسه کمک به مریض در رسیدن به سلامت کاملش استفاده می کنه.

نوع تحصیلات و آموزش: دیپلم

رضایت شغلی: بسیار بالا

تحلیل کنندگان محقق عملیاتی

این افراد با اسفاده از فوت وفن های پیشرفته مانند بهینه سازی، داده کاوی، تحلیل آماری و مدل سازیِ ریاضی راه حلی رو واسه کسب وکار سازمان پیشرفت میدن که موثر و مقرون به صرفه س.

نوع تحصیلات و آموزش: لیسانس

رضایت شغلی: شدیدا راضی

مشاور مالی شخصی

این مشاوران به افراد در مورد مسائل مالی مانند سرمایه گذاری، بیمه، وام مسکن، برنامه ریزی املاک، مالیات و بازنشستگی و هم اینکه کمک به مدیریت امور مالی شون مشاوره میدن.

نوع تحصیلات و آموزش: لیسانس، آموزش بلندمدت

رضایت شغلی: شدیدا بالا

کمک یار فیزیوتراپیست

آدمایی که به بیماران در ورود و خروج به کلینیک کمک می کنن. این کمک به گونه ایه که آزادی و استقلال مریض حفظ می شه.

نوع تحصیلات و آموزش: دیپلم یا آموش کوتاه مدت در بین کار

رضایت شغلی: شدیدا راضی

دستیار فیزیوتراپیست

این افراد تحت هدایت و نظارت فیزیوتراپیست هستن و به مریضایی که پس از بهبود مریضی و زخمشون دوباره احساس درد می کنن خدمات درمانی میدن.

نوع تحصیلات و آموزش: کارشناسی ارشد

رضایت شغلی: شدیدا راضی

فیزیوتراپیست

آدمایی با تحصیلات عالی و دارای مجوز مراقبت های بهداشتی هستن که می تونن به بیماران در کاهش درد، بهبود و بازیابی توانایی های حرکتی بدون عمل جراحیِ گران و استفاده ی طولانی مدت از دارو های مشکلات دار کمک کنن.

نوع تحصیلات و آموزش: دکتری یا مدرک فوق تخصص

رضایت شغلی: شدیدا راضی

آمارشناسان

آدمایی که با آمار نظری یا کاربردی کار می کنن. آمارشناسان حرفه ای هم در بخش عمومی و هم در بخش خصوصی هستن. ترکیب علم آماری با تخصص دیگه افراد معموله.

نوع تحصیلات و آموزش: کارشناسی ارشد

رضایت شغلی: شدیدا راضی

تکنسین خدمات توربین بادی

فردی که توربین بادی رو شناسایی، رسیدگی، نگهداری و تعمیر می کنه تا از کنترل کیفیت مناسب اطمینان انجام بشه.

نوع تحصیلات و آموزش: کاردانی، آموزش بلند مدت بین کار

رضایت شغلی: بسیار راضی

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

چیجوری

Related articles

چند حدیث درباره سلامتی

پیامبر خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ): برادرم عیسى، از شهرى گذر کرد که در اون، مرد و زنى به همدیگه فریاد مى کشیدن. پرسید: ((شما رو چه شده ؟)). (مرد) گفت: اى پیامبر خدا! این، زن منه و اونو مشکلى نیس. زنى درستکاره؛ اما دوست دارم از اون جدا شوم. گفت: […]

Learn More

چرا دهه اول ماه محرم عزاداری می کنیم؟

اول اینکه: با شروع مام محرم مشکلات امام حسین (ع) ویارانش تداعی می شه وسیره ائمه علیهم السلام هم   زنده کردن دهه محرم بود همون طوری که  امام رضا (ع) می فرمایند  کان أبی إذا دخل شهر المحرم  لا یری ضاحکا و کانت الکآبه تغلب علیه حتی یمضی منه عشره أیام فإذا کان یوم العاشر […]

Learn More

چرا کفش پاشنه بلند نپوشیم؟!

پوشیدن کفش پاشنه بلند ممکنه امتیازات ظاهری زیادی داشته باشه و حتی در تقویت اعتماد به نفس هم اثر داشته باشه اما واقعاً چه احتیاجی به اونا دارین؟ تلاش کنین بدون پوشیدن کفش پاشنه بلند هم خودتون رو بلندقد و قشنگتر تصور کنین. به گزارش آلامتو و به نقل از بامیلو؛ کفش پاشنه بلند ظاهری […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *