چند درصد فوتبالیست‌های ایرانی باسوادند؟

این اعتراف تلخ از طرف یکی از مقامات مسئول نشون دهنده سطح پایین علم در میان فوتبالیست ها بود که درآمد ماهانه میلیونی دارن.

 

تماشاگر نوشت: آمار بازیکنان تحصیل کرده فوتبال ما شدیدا نگران کننده س؛ به گفته رئیس کمیته فرهنگی سازمان لیگ برتر فوتبال فقط یه درصد فوتبالیست ها تحصیل کرده هستن.

 

دو سال قبل احمدی یکی از مسئولان سازمان لیگ که اسمش کمتر به گوش خبرنگاران ورزشی خورده در گفت وگویی با یکی از خبرگزاری های رسمی کشور گفت: «متأسفانه با آماری که در این مورد استخراج کردیم فهمیدیم فقط یه درصد فوتبالیست های ما تحصیل کرده هستن و ۶۴ درصد اون ها در سطح زیردیپلم قرار دارن. با در نظر گرفتن فقر سواد در فوتبال تلاش کردیم تا از نظر الهی این فضای خالی رو پر کنیم.»

این اعتراف تلخ از طرف یکی از مقامات مسئول نشون دهنده سطح پایین علم در میان فوتبالیست ها بود که درآمد ماهانه میلیونی دارن. البته این تموم داستان نیس؛ در میان همین فوتبالیست ها آدمایی هستن که به بحث علم توجه خاص داشته و به مدارج عالی هم رسیدن.

 

کاپیتان پرسپولیس در اصفهان درس خوان بود

کاپیتان پرسپولیس در لیگ دهم رو باید جزو بچه درس خوان های فوتبال دونست. سپهر حیدری تازگیا موفق به اخذ مدرگ کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد نجف آباد شد. البته رسیدن به مدرک تحصیلی لیسانس سپهر رو ارضا نکرد و ایشون تحصیلاتش رو در مقطع فوق لیسانس هم ادامه داد. حضور در تمرینات پرسپولیس کار سپهر رو واسه ادامه تحصیل با مشکلاتی روبه رو کرد اما اون با هر مشقتی که بود واحدهای درسی اش رو با نمره بالا پاس کرد. دوستان سپهر می می گن اون وقتی که ساکن اصفهان بود از نظر درسی شرایطی به مراتب بهتر از حالا داشت.

 

کسب موفقیت به کمک داداش تحصیل کرده

کریم انصاری فرد، بازیکن جوون وکم حاشیه فوتبال ماست که با وجود مطرح بودن در یکی، دو سال گذشته عنوان با اخلاق ترین بازیکن جوون لیگ دهم رو هم به خود اختصاص داد. اون در مورد تحصیلی هم از اون دسته بازیکنان موفق فوتبال ایرانه. انصاری فرد هم حالا دانشجوی تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامیه و در تلاشه ظرف های ماه های آینده مدرک لیسانس خود رو از داشنگاه دریافت کنه. داداش انصاری فرد که از مهندسان شناخته شده در بازار آهنه نقش غیرقابل انکاری در موفقیت های تحصیلی و ورزشی این بازیکن داشته.

 

فوتبال ایران، برزیلی درس خوان هم داره

فابیو جون واریو، هافبک برزیلی تیم فوتبال سپاهان اصفهان علاوه بر این که یه بازیک موفق در این تیمه. یه مهندس عمران هم به حساب می اید. اون در مورد تحصیلی به طور کاملً موفق بود با اخذ مدرک مهندسی خود الان یه شرکت عمرانی خصوصاً پروژه ساختمانی شکرت داره. جون واریو علی رغم برزیلی بودنش از اون دسته فوتبالیست های درس خوان ایران به حساب میاد.

 

هافبک تراکتوسازی دکترا می خواهد

مصطفی اکرامی، هافبک چپ پای تیم تراکتورسازی هر چند نامی آشنا واسه اهالی فوتبال نیس اما از بازیکنان فیکس کمالوند در دو فصل گذشته بوده. اکرامی در مورد تحصیلات پیشرفت زیادی داشته و تا مقطع کارشناسی ارشد جلو رفته. این بازیکن که سابقه بازیگری در استقلال و بانک ملی رو هم داراس و در میان فوتبالیست ها به بچه درس خوان معروفه. اکرامی در گفت وگویی کوتاه با خبرنگار ما اعلام کرده و در صورت آماده شدن شرایط می خواهد تا مقطع دکترا هم ادامه بده.

 

منبع: Niksalehi.com

جمع آوری: آلامتو