چندش‌آور ترین غذاهای دنیا+عکس

یه سری از عجیب ترین غذاهای دنیا رو در ادامه ببینین.

عنکبوت سرخ شده، کامبوج

مشخص نیس که مردم بومی از چه زمان این غذا رو در فهرست غذایی خود اضافه کردن اما احتمال میره زمان شروع اون به دوران حکمرانی خِمرای سرخ که مواد غذایی خیلی کم پیدا بود، برمیگرده. امروزه عنکبوتا رو در مزارع درون چاله های زیرزمینی پرورش میدن و بیشتر خواهندگان اون گردشگرانند.

باشگاه خبرنگاران جوون نوشت: درباره خود غذا باید گفت بافت اون نرمه و مزه ای مثل مرغ داره. می گن سر اون بهترین قسمت و پاها بسیار تُردند. هرچند خودن شکم اون به دلیل وجود امحا و احشا و تخم پیشنهاد نمی شه، اما بعضی اونو هم بسیار خوشمزه می دونن.

غذاهای عجیب و غریب

بالوت یا تخم مرغ بارور شده، فیلیپین و آسیای شرقی

در واقع این غذا با تخم اردک درست می شه بدین روش که قبل از دفن کردن تخما، اول اونا رو میجوشونن. البته بخشی از جنین تکامل نیافته اردک باید درون تخم وجود داشته باشه. طبق اعتقادات بومیان جنین دارای پروتئین فراوون و واسه تقویت قوای جنسی بسیار موثره.

غذاهای عجیب و غریب

غذاهای عجیب و غریب

چشم ماهی تُن، ژاپن

سرآشپزهای ژاپنی چشم ماهی تُن رو با سیر و سویا سس طبخ می کنن. گوشت چشم خیلی زیاده و عدسی چشم بعد از پخت بسیار ترد می شه. مزیت خاصی در مصرف این غذا وجود نداره و شاید فقط بشه به وجود پروتئین اون اشاره کرد هرچند خود گوشت ماهی تُن هم به داشتن پروتئین بسیار معروفه.

غذاهای عجیب و غریب

حشره ویچتی، استرالیا

این وعده غذایی به صورت زنده خورده می شه ! اول سر جونور رو می برن و با فشار دست شکمش رو خالی کرده و بعد بدن نیمه جون کرم رو که هنوز لول می خوره و طعم تخم مرغ میده، می خورن !!

غذاهای عجیب و غریب

کرم سرخ شده، مکزیک

مکزیکیا از قدیما به خوردن کرم و حشرات معروفند و امروزه حتی در معروف ترین رستورانای این کشور به فروش می رسه. اکثرا اونو سرخ می کنن که طعم گوشت قرمز میده.

غذاهای عجیب و غریب

غذاهای عجیب و غریب

سوپ لونه پرنده، چین

دهه هاست که این سوپ در چین طرفدار داره. برخلاف اسمش هیچ چوب و خاشاکی در اون وجود نداره. واقعا رشته این سوپ از بزاق سفت شده پرستو درست می شه. این پرنده بزاق دهن خود رو به صورت رشته رشته در کنار علفای دریایی قرار میده که قبلا نیمه هضم کرده. می گن این سوپ که طعم خاصی هم نداره به تقویت قوای جنسی کمک می کنه.

غذاهای عجیب و غریب

غذاهای عجیب و غریب

پنیر کاسو مارزو ماگت، ساردینیا

دستور پخت این پنیر خوشمزه سنتی صدها سال قدمت داره. مثل هر پنیر دیگری از شیر، مخصوصا شیر گوسفند جفت و جور می شه. فرق اون با بقیه پنیرا در آنجاست که اجازه میدن روند تخمیر کامل شده و بعد شروع به تجزیه و فساد کنه تا وقتی که پر از لارو شه ! این لاروا پنیر رو می خورن و از اون چربی هضم شده تولید می کنن که طعم خاصی به پنیر میده. اما چون معمولا این لاروا تا ۶ اینچ بالا می پرند، تا زمان مرگ تموم این موجودات به پنیر دست نمی زنن.

غذاهای عجیب و غریب

حشرات زنده، لائوس ، آسیا

این رژیم سنتی به صورت خام و به همراه ترکیب چسبناکی از برنج و گوشت یا ماهی استفاده می شه. جالبه بدونین سازمان غذا و کشاورزی لائوس در سال ۲۰۱۰ حدود ۴۷۵،۰۰۰ دلار واسه پیشرفت ، تقویت، برداشت و مصرف حشرات اختصاص داد.

غذاهای عجیب و غریب

دانه های قهوه کوپی لاواک، اندونزی

به نظر کمی عجیب میاد اما وقتی که یه گربه آسیایی به نام پلام سیوت دانه قهوه رو به خاطر گوشتش می خوره و بعد دفع می کنه، دانه های قهوه کوپی لاواک درست می شن !! در واقع آنزیمای پروتئولیتیک گربه، در دانه این میوه خیس می خورن که باعث کم شدن پپتیدا و آزاد شدن آمینو اسیدای بیشتر و طعم لذیذتر اون می شه.

غذاهای عجیب و غریب

غذاهای عجیب و غریب

بال کوسه ، چین

از چند صد سال پیش، از زمان سلسله پادشاهی مینگ، تا الان این سوپ محبوب مردم چین بوده و به قولی واسه تقویت قوای جنسی خیلی خوبه. این غذا ، غذاییه لوکس و از این رو معمولا در مجالس عروسی ارائه می شه. پخت این غذا نشون دهنده ثروت، قدرت،شون اجتماعی و افتخار هر سرآشپزیه.

غذاهای عجیب و غریب

غذاهای عجیب و غریب

قهوه عاج مشکی، تایلند

واسه جفت و جور این قهوه اول فیل گوشت دور و بر این میوه رو می خوره ، بیشتر پروتئین موجود در دانه رو هضم و دانه رو از سیستم گوارش خود دفع می کنه. این دانه ها از مدفوع فیل بازیابی و فرآوری می شه! این قهوه گرون ترین قهوه دنیاست و هر کیلوی اون ۱۱۰۰ دلار و در بعضی هتلا هر فنجون اون ۵۰ دلار به فروش می رسه !

غذاهای عجیب و غریب

غذاهای عجیب و غریب

شیوکارا، ژاپن

این غذا مخلوطی از موجودات دریاییه. در واقع ترکیبیه از امحا و احشا موجودات دریایی به صورت خام هم اینکه ۱۰ درصد نمک و ۳۰ درصد برنج مالت. در آخر هم یه ماه به ان فرصت میدن تا تخمیر شه . نتیجه کار هم مزه بسیار تندیه که هر کسی تحمل خوردنش رو نداره.

غذاهای عجیب و غریب

سوسیس خونی یا پودینگ مشکی ! بریتانیا، ایرلند، سوئد

این غذا رو میشه به صورت سرد هم خورد چون که قبلا درزمان روند تولید پخته شده. اکثرا یا اونو سرخ می کنن یا کباب. سوسیس خونی ترکیبی از خون خوک، شوربا و پیازه و بر خلاف طعم تند اون واسه وعده صبحونه مصرف می شه.

غذاهای عجیب و غریب

تخم مرغ صد ساله، چین

نه صد سال بلکه چند هفته تا چند ماه، تخم مرغ یا غاز رو در مخلوطی از خاکستر ، نمک ، گِل و آهک نگهداری می کنن تا به حد تخمیر مورد نظر برسه. طعم پایانی اون چیزی بین سولفور و آمونیاکه و در واقع با افزایش سطح PH تخم مرغ درزمان روند تخمیر ، طعم اون به کلی عوض می شه. هرچند بافت ژله ای قهوه ای رنگ اون، که وقتی سفید بود، اصلا طعم خاصی نداره.

غذاهای عجیب و غریب

اختاپوس زنده، کره

واسه جفت و جور این غذا اول اختاپوس رو به صورت زنده به چند قسمت تقسیم کرده ، روی اون روغن کنجد می ریزن و بدون این دست اون دست کردن واسه خوردن به روی میز میارن !! از اون جایی که این غذا هنوز زنده س خوردنش بسیار خطرناکه چون احتمال داره به دیواره گلو بچسبد و باعث خفگی شه.

غذاهای عجیب و غریب

بوندوگی، کرم ابریشم، کره

بخار پز و آبپز اون ، جز غذاهای خیابانی محبوب در کره س. در واقع این غذا درزمان جنگ کره و دوران قحطی اون زمان بسیار محبوب شد. طعم اون مثل پوست مرطوب درخته و سرخ کرده اون مزه چوب سوخته میده !!

غذاهای عجیب و غریب

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

جام جم آنلاین

Related articles

چرا گردن قوها بلند است؟

یه عکاس موسسه نشنال جئوگرافیک با تصویربرداری از قوها به پاسخی واسه دلیل گردن های بلند و زیبای اونا رسیده…         یه عکاس موسسه نشنال جئوگرافیک با تصویربرداری از قوها به پاسخی واسه دلیل گردن های بلند و زیبای اونا رسیده. قوها به دلیل نبود توانایی شیرجه در آب مانند مرغابی ها، […]

Learn More

چرا زنان نسبت به مردان به خواب بیشتری نیاز دارند؟

هرچند هرکسی باید تلاش کنه خواب کافی داشته باشه، اما تحقیقی جدید از دانشگاه دوک نشون داده کمبود خواب می تونه واسه زنان خطرناک تر از مردان باشه. محققان این گونه برداشت کردن که کمبود خواب و استراحت، نتیجه های جسمی و ذهنی بیشتری روی زنان داره. یافته های این مطالعه می تونه پیشنهاد هایی […]

Learn More

چرا رفتارهای زیبای بشر واگیر دارد؟!

دراین تحقیقات تاثیرمستقیم بخشش و محبت و هم اینکه عکس العملای سریع افراد مشاهده شد اما معلوم نشد که گذشت و بخشش چیجوری از راه شبکه های اجتماعی به طور زنجیر وار و متوالی منتشر شده و روی زندگی چندین نفر و یا حتی صدها نفر دیگه اثر میذاره.حالا علم عصب شناسی به ما توضیح […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *