چطور با یک کمال‌گرا زندگی کنیم؟

ایده آل گرا PERFECTIONIST

همسر یا یکی از اعضای خونواده تون که ایده آلیسته شما رو دیوونه کرده؟ زندگی با این افراد می تونه سخت باشه.

کمال گراها می تونن انعطاف ناپذیر و مهارکننده، پرتوقع، خرده گیر و معتاد به پرکاری باشن.

کمال گرایی معمولا منتهی به بحث و جنگ، اختلاف، و آسیب به احساسات می شه. با این حال، می توان با بهبود ارتباطات، مدارا، و انتظارات واقع گرایانه با یه ایده آلیست به شادی زندگی کرد.

سام و سارا مانند خیلی از زوج ها همیشه بحث هایی درباره امورخانه دارن. سارا اصرار داره که آشپزخانه فورا و به خوبی بعد از هروعده غذا تمیز و مرتب باشه. سام و بچه های شون پیشنهاد کمک میدن اما سارا تمیزکاری اونا رو موردانتقاد قرار داده و ایراد می گیرد و اونا رو “تنبل” و “شلخته” خطاب می کنه. در آخر دوباره ظرف ها رو می شید و با صدای بلند تموم وقت شکایت می کنه.

سام هم سرکوفت شده و عصبانی شده و دیگه کمک نمی کنه. اون فکر می کنه سارا درمورد همه چیز وسواس داره و دلش می خواهد بعد از شام روی کاناپه باهم بشینن و آرامش داشته باشن. سارا هم بدون درک این موضوع، نه فقط از خودش انتظار کمال داره بلکه از بچه ها و همسرش هم همین توقع رو داره. هر شب بین سارا و سام یا بحث و دعواست یا سکوت محض!

کمال گرایی نباید هیچوقت رابطه تون رو تخریب کنه.

پیشنهاد هایی واسه همسران که چیجوری با یه کمال گرا زندگی کنن:

 1. کنجکاو باشین و واقعا بفهمین چی همسرتون رو برانگیخته می کنه. بفهمین چه رفتارای خاصی موجب ایجاد حس همدردی و عاشقانه در اون می شه.
 2. رابطه برقرار کنین. هممون می دانیم ارتباطات واسه هر رابطه موفقی لازمه. وقت بذارین و به هر نقطه نظر اون گوش بدید.
 3. به خودتون نگیرید. انتقاد اون و سختگیری اش درمورد شخص شما نیس. بلکه درخشش جدالش با ارزش های شخصی و اضطرابشه.
 4. به خودتون وفادار باشین و حدوحدود رو شفاف کنین.
 5. احساسات تون رو به اشتراک بذارین، با اون بگید چه وقتی آزرده تون می کنه.
 6. درمورد هر تغییری، اطلاعات و آگاهی زیادی به اون بدین. ایده آلیست ها عاشق ساختار و انظباط هستن، برنامه های تصادفی و یهویی می تونه واسه شون ناخوشایند باشه.
 7. بازخوردتان رو با متانت و به آرومی بگید، کمال گراها نسبت به انتقاد بسیار حساسند و احتمالش زیاده که به خود بگیرن.
 8. روی جنبه های منفی تمرکز نکنین. تحسینش کنین و دیدگاه قدرشناسانه رو تشویق کنین.
 9. صبور باشین.
 10. اجازه بدید بعضی عادات و اخلاق هاش رو داشته باشه. اگه به کسی صدمه ای نمی خورد، بذارین لباس ها رو همونطوری که فکر می کنه درسته تا و مرتب کنه.
 11. اون رو دعوت به خوشگذارنی کنین، اما اول اجازه بدید کاراش رو انجام بده. به اون درانجام امور کمک کنین تا از بودن با شما لذت ببره و آروم باشه.
 12. بذارین درمورد بعضی چیزها خطر کنه و ببینه واسه انجام کارا بیشتر از “یه راه درست” هست.
 13. درمورد استانداردهای امورخانه و روش پرورش بچه ها باهم گفتگو کنین. شاید توافق کردین که آشپزخانه رو بعد از خوردن غذا تمیز کنین اما حموم و دستشویی یه بار در هفته تمیز شه.
 14. بی قید و شرط دوستش داشته باشین.
 15. پیشرفت هاش در روند شکست دادن ایده آلیست بودنش رو ببینین.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

Related articles

تصورات غلط رایج در سئو – بخش اول: من «باید» وب‌سایتم را در گوگل، Submit کنم!

خیلی خلاصه به شما بگیم که در این سری مقالات، قراره تا عادی ترین باورهای غلطی رو که (خیلی از) سئوکارها به اون باور دارن معرفی کنیم. با همراه باشین: این حرف که من واسه دیده شدن در یافته های جستجوی گوگل، باید وب سایتم رو در Google.com/webmasters/tools/submit-url، سابمیت (Submit) کنم یه تصور غلطه! با […]

Learn More

چرا خرید از کارخانه فرش کاشان؟

فرش کاشان کارخانه فرش کاشان بزرگترین تولید کننده فرش ماشینی در ایران فرش کوروش یکی از معتبرترین مراکز خرید فرش ماشینی که خود یکی از تولید کننده های مطرح فرش ماشینی ایران که به اسم کارخانه فرش کاشان فعالیت میکنه در جهت رفاه حال مشتریان عزیز مبادرت به راه اندازی سایت و اپلیکیشن فروش مستقیم فرش از کارخانه […]

Learn More

چگونه در سخنرانی‌هایمان صدای بهتری داشته باشیم؟

پرکاربردترین روش واسه بیان کردن منظور و تفکر هر فرد، قدرت بیان و صحبت اونه. موقع بیان کلمات، یکی از مهم ترین المانا، تُن صدای گوینده هستش. داشتن یه تن صدای مناسب، علاوه بر ، بر هم تاثیر غیر قابل انکاری داره. امروز می خوایم تا ۶ فوت وفن رو واسه بهبود صداتون در سخنرانی […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *