چرا نباید خودمان را با دیگران مقایسه کنیم؟

مقایسه کردن خودمون با بقیه

به چه دلیل خودتون رو حتی در جزئی ترین مسائل زندگی با کسی دیگه مقایسه میکنین؟ واقعاً زندگی شما در همه جنبه ها قابل مقایسه کردنه؟

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ یکی از عواملی که باعث از بین رفتن عزت نفس میشه مقایسه کردن خود با دیگرونه. موفقیتاشون، ظاهرشون و هر چیز دیگه ای که اونا دارن اما شما ندارین. تا وقتی که خودتون رو با بقیه مقایسه می کنین و می خواید که بیشتر از اونا باشین زندگی خوشحال و رضایتمندی دارین.

ذهن ما در مراحل پیشرفت عادت به مقایسه و مقابله داره. این یکی از جنبه های شخصیتی ما آدماس که به سمت اولویتا جذب شیم و بسیار طبیعیه که چشم مون دنبال داشتن چیزای فرق داشته باشه. اما اون چیز متفاوت چیجوری می تونه باعث پیشرفت زندگی ما شه.

خیلی از کسائی که به داشته های بقیه حسادت می کنن آدمای سست و متزلزلی هستن. این چیز عجیبی نیس چون تا وقتی که اعتماد به نفس به اندازه کافی داشته باشین همیشه احساس نیاز به پیشرفت دارین. شاید اونا نمی دونن که هدف شون در زندگی چیه. پس به زندگی بقیه نگاه می کنن و با خود می گن من باید مثل اونا باشم. البته از طرفی این می تونه باعث پیشرفت فرد هم بشه.

ما آدما از اون جایی که می خوایم همیشه از زندگی رضایت داشته باشیم هیچوقت به این فکر نمی کنیم که آدمای موفق چه فداکاریایی در زندگی کردن تا بتونن به این موفقیتا برسن. هیچ انسانی تو یه اون پیشرفت نکرده.

با تمرکز کردن روی موفقیتای بقیه نمی تونین بخت و اقبال مشابه اونا رو به دست بیارین

تموم آدمای موفق راهی رو واسه رسیدن به موفقیت گذروندن ان و تصمیمات زیادی در این راه گرفته تا تونسته به جایی که حالا هست برسه. زمانش رسیده که از مقایسه کردن خود با بقیه دست وردارین و روی پیشرفتای شخصی خودتون تمرکز کنین.

روی ضعفای تون تمرکز نکنین

ممکنه در هر چیزی خوب نباشین و هیچوقت هم نتونین اونا رو خوب انجام بدین. پس زیاد به اون گیر ندین و رهاش کنین. هر اون چه باعث موفقیت دوست شما می شه حتما در موفقیت شمام تاثیر نداره. شما از بازاریابی تلفنی واسه فروش اجناس تون حال می کنین؟ خیر. پس موفقیت شما در بازاریابی نهفته نشده اما مثلا در تعمیر کامپیوتر یا رشته IT مهارت دارین. باید موفقیت رو از راه نقاط قوت و مهارتایی که دارین به دست بیارین.

هر چیزی که هستین رو قبول کنین و خودتون باشین

خیلیا تصور می کنن اگه تلاش کنن اون فردی باشن که نیستن به موفقیت می رسن. اما این کار باعث می شه دیگه اون اعتبار و سندیت رو پیش بقیه نداشته باشن. پس خودتون باشین و چیزایی که دوست دارین رو قبول کنین. با این کار کسائی که چیزای مورد علاقه مشابهی دارن رو جذب می کنین و اونا هم شما رو فردی معتبر می شناسن.

اجازه بدین بقیه الهام بخش شما باشن نه باعث ناامیدی

هر حرفه ای دارای پیشگامان موفقیه که مربی و آموزش دهنده موفقیتای مطلوب ما هستن. خوبه که بخوایم مثل اونا باشیم و از روشای اونا در راه موفقیت خود بهره ببریم. اما یادتون نره که خودتون رو هم در این الهامات در نظر بگیرین. در کنار الهام گرفتن از راه های آدمای موفق با در نظر گرفتن خودتون و روشای خودتون می تونین به موفقیت برسین.

این رو بدونین که هیچکی شما رو قضاوت نمی کنه

دور هر کسی که با منفی گرایی شما رو دلسرد کنه و باعث شه فکر کنین به اندازه کافی خوب نیستین خط بکشین. حتی اگه دوست صمیمی یا یکی از اعضای خونواده تون باشه. این افراد وقت شما رو هدر میدن و شکست شما رو پیش بینی می کنن. اونا تلاشاتون رو می بینن اما دوست ندارن تماشاگر موفقیت شما باشن.

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

چیجوری خوشبخت شیم؟

بدونیم

Related articles

چطور با یک کمال‌گرا زندگی کنیم؟

همسر یا یکی از اعضای خونواده تون که ایده آلیسته شما رو دیوونه کرده؟ زندگی با این افراد می تونه سخت باشه. کمال گراها می تونن انعطاف ناپذیر و مهارکننده، پرتوقع، خرده گیر و معتاد به پرکاری باشن. کمال گرایی معمولا منتهی به بحث و جنگ، اختلاف، و آسیب به احساسات می شه. با این […]

Learn More

چقدر می توان روی قهرمانی کرواسی در جام جهانی روسیه حساب کرد؟

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه که بزرگترین اتفاق در میان بازیای فوتباله، در حال برگزاری بوده و تیمای بزرگ و مختلفی در این تورنمنت یافته های عجیبی به دست آوردن. یافته های گروه بندیا مشخص شده و تک تک تیما با همدیگه به رقابت پرداختن. اما این بار بازیای نیمه پایانی هم تموم شد و تکلیف […]

Learn More

چطور کسب‌وکار اینترنتی خود را با کمترین هزینه به ثمر برسانیم؟

بنجامین فرانکلین جمله معروفی داره که می گوید: «پولی که پس انداز می کنین پولیه که زنده کرده اید». در زبون خودمون هم این ضرب المثل رو به کرّات شنیده ایم که «قطره قطره جمع شه، وانگهی دریا شه». اینجور عبارات حکیمانه ای واسه آدمایی که دستی بر آتیش کسب وکار و به خصوص کارآفرینی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *