چرا نباید خودمان را با دیگران مقایسه کنیم؟

مقایسه کردن خودمون با بقیه

به چه دلیل خودتون رو حتی در جزئی ترین مسائل زندگی با کسی دیگه مقایسه میکنین؟ واقعاً زندگی شما در همه جنبه ها قابل مقایسه کردنه؟

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ یکی از عواملی که باعث از بین رفتن عزت نفس میشه مقایسه کردن خود با دیگرونه. موفقیتاشون، ظاهرشون و هر چیز دیگه ای که اونا دارن اما شما ندارین. تا وقتی که خودتون رو با بقیه مقایسه می کنین و می خواید که بیشتر از اونا باشین زندگی خوشحال و رضایتمندی دارین.

ذهن ما در مراحل پیشرفت عادت به مقایسه و مقابله داره. این یکی از جنبه های شخصیتی ما آدماس که به سمت اولویتا جذب شیم و بسیار طبیعیه که چشم مون دنبال داشتن چیزای فرق داشته باشه. اما اون چیز متفاوت چیجوری می تونه باعث پیشرفت زندگی ما شه.

خیلی از کسائی که به داشته های بقیه حسادت می کنن آدمای سست و متزلزلی هستن. این چیز عجیبی نیس چون تا وقتی که اعتماد به نفس به اندازه کافی داشته باشین همیشه احساس نیاز به پیشرفت دارین. شاید اونا نمی دونن که هدف شون در زندگی چیه. پس به زندگی بقیه نگاه می کنن و با خود می گن من باید مثل اونا باشم. البته از طرفی این می تونه باعث پیشرفت فرد هم بشه.

ما آدما از اون جایی که می خوایم همیشه از زندگی رضایت داشته باشیم هیچوقت به این فکر نمی کنیم که آدمای موفق چه فداکاریایی در زندگی کردن تا بتونن به این موفقیتا برسن. هیچ انسانی تو یه اون پیشرفت نکرده.

با تمرکز کردن روی موفقیتای بقیه نمی تونین بخت و اقبال مشابه اونا رو به دست بیارین

تموم آدمای موفق راهی رو واسه رسیدن به موفقیت گذروندن ان و تصمیمات زیادی در این راه گرفته تا تونسته به جایی که حالا هست برسه. زمانش رسیده که از مقایسه کردن خود با بقیه دست وردارین و روی پیشرفتای شخصی خودتون تمرکز کنین.

روی ضعفای تون تمرکز نکنین

ممکنه در هر چیزی خوب نباشین و هیچوقت هم نتونین اونا رو خوب انجام بدین. پس زیاد به اون گیر ندین و رهاش کنین. هر اون چه باعث موفقیت دوست شما می شه حتما در موفقیت شمام تاثیر نداره. شما از بازاریابی تلفنی واسه فروش اجناس تون حال می کنین؟ خیر. پس موفقیت شما در بازاریابی نهفته نشده اما مثلا در تعمیر کامپیوتر یا رشته IT مهارت دارین. باید موفقیت رو از راه نقاط قوت و مهارتایی که دارین به دست بیارین.

هر چیزی که هستین رو قبول کنین و خودتون باشین

خیلیا تصور می کنن اگه تلاش کنن اون فردی باشن که نیستن به موفقیت می رسن. اما این کار باعث می شه دیگه اون اعتبار و سندیت رو پیش بقیه نداشته باشن. پس خودتون باشین و چیزایی که دوست دارین رو قبول کنین. با این کار کسائی که چیزای مورد علاقه مشابهی دارن رو جذب می کنین و اونا هم شما رو فردی معتبر می شناسن.

اجازه بدین بقیه الهام بخش شما باشن نه باعث ناامیدی

هر حرفه ای دارای پیشگامان موفقیه که مربی و آموزش دهنده موفقیتای مطلوب ما هستن. خوبه که بخوایم مثل اونا باشیم و از روشای اونا در راه موفقیت خود بهره ببریم. اما یادتون نره که خودتون رو هم در این الهامات در نظر بگیرین. در کنار الهام گرفتن از راه های آدمای موفق با در نظر گرفتن خودتون و روشای خودتون می تونین به موفقیت برسین.

این رو بدونین که هیچکی شما رو قضاوت نمی کنه

دور هر کسی که با منفی گرایی شما رو دلسرد کنه و باعث شه فکر کنین به اندازه کافی خوب نیستین خط بکشین. حتی اگه دوست صمیمی یا یکی از اعضای خونواده تون باشه. این افراد وقت شما رو هدر میدن و شکست شما رو پیش بینی می کنن. اونا تلاشاتون رو می بینن اما دوست ندارن تماشاگر موفقیت شما باشن.

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

چیجوری خوشبخت شیم؟

بدونیم

Related articles

چه زمانی تهران می لرزد؟ همه چیز درباره زلزله احتمالی تهران

در جدول این گزارش اظهارات افراد، مسئولان و کارشناسان جور واجور زلزله شناسی به صورت کامل نقل شده.امید سلیمی بنی:سالهاست می گن تو تهران زلزله میاد و اگه زلزله بیاد در ساعته های اول، هزاران نفر کشته می شن. امروز هم یکی از مسئولان دانشگاه تهران گفته وقوع زلزله تو تهران حتمیه.  پس باید منتظر […]

Learn More

چند نوع روغن زیتون داریم؟

همیشه واسه من سوال بود که چیجوری می تونم روغن زیتون مرغوب و خالص رو از روغن ناخالص تشخیص بدهم  .هممون از فواید عالی روغن زیتون مطالب زیادی خوندیم اما باید توجه کنیم که همه این فواید رو می تونیم در روغن زیتون خالص و طبیعی پیدا کنیم  . در بازار ایران هم شکل های […]

Learn More

چرا خودمان را دوست نداریم؟

چیزی که می خوایم در این مقاله به شما منتقل کنیم رو می توان در این جمله قصار خلاصه کرد: “وظیفۀ ما جستجوی عشق نیس، بلکه تنها وظیفۀ ما جستجو و پیدا کردن موانعیه که در درون خود علیه اون ساخته ایم.” ما این جمله رو دوست داریم چون بی آخر درسته. اگه گارد خود […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *