چکار کنیم که دوست داشتنی شویم؟

بیشتر آدما دوست دارن که واسه همه شناخته شده باشن. همه دوستشون داشته باشن و بتونن روی همه تاثیر بذارن…

بیشتر آدما دوست دارن که واسه همه شناخته شده باشن. همه دوستشون داشته باشن و بتونن روی همه تاثیر بذارن. دوست دارن وقتی حرفی میزنن مورد توجه بقیه قرار گیرند.

در کل توجه رو همه دوست دارن اما بعضی خیلی زیاد دوست دارن. از این رو بعضی وقتا دست به کارایی میزنن که شاید به نظر خودشون ایجاد جلب توجه کنه و بتونن از این روش دوست داشتنی شن اما همین سری کارا بعضی وقتا نه فقط باعث دوست داشتنی تر شدن نمی شه، بلکه ممکنه باعث ایجاد نفرت در بقیه شه.

از جملۀ کارایی که افراد اشاره شده انجام میدن میشه به مدلهای عجیب و غریب لباس و مو در محله های نامتناسب، گفتار بد در مقابل جمع، نشون دادن تواناییای بالقوه، بعضی وقتا دعوا و بحث و جنگ و بعضی وقتا مسخره کردن بقیه اشاره کرد.

حتما شمام این جور افراد رو زیاد دیدین.

و اما راههایی واسه دوست داشتنی شدن:

کار خاصی نکنیم و همونجوری که هستیم باشیم و به واسطۀ اعمال عجیب و غریب، باعث جلب توجه بقیه نشیم.

ادب و احترام همیشه باعث جلب توجه و علاقۀ دیگرونه.

الکی حرف نزنیم و فقط وقتی که جای حرف زدن ماست، جمله ای بگیم.

پاکی و زیبایی، یکی از رموز تاثیرگذاریه.

بقیه رو به مسخره نگیریم چون که باعث نفرت جمع نسبت به خودمون میشیم چون افراد خود رو به جای فرد مورد تمسخر قرار گرفته می ذارن.

شاید مطرح کردن چند راه حل فوق واسه خوانندگان فهمیده و کاملی مثل شما کمی احمقانه به نظر برسه اما اینطور نیس. حقیقت همینه.

همچنی بخونین: عشق واقعی چیجوری عشقیه؟

احتیاجی به فرمولهای پیچیده و به کار گیری ادکلنای عجیب نیس. سادگی عین خوشگلیه. لئوناردو داوینچی میگه: Simplicity is the ultimate sophistication یعنی سادگی و بی آلایشی آخر کماله. یه ظاهر ساده دلالت بر ذهنی ساده داره و ذهنی ساده یعنی خالی از آلودگی.

پس از اونجا که زیبایی جذب زیبایی میشه و هیچوقت جذب آلودگی نمی شه، اذهان قشنگتر رو به طرف خود جذب کرده و باعث دوست داشتنی شدن (!) میشیم.

جمع آوری : آلامتو

Related articles

چه زمانی خطر انتقال بیماری های مقاربتی بیشتر است؟

زنان در زمان تخمک گذاری، بیشتر در خطر عفونت قرار می گیرن. براساس تحقیقی که تازگیا در مجله بیولوژی گلبولای سفید به چاپ رسیده، افزایش سطح هورمون استروژن  که قبل از تخمک گذاری ایجاد می شه، کارایی سیستم ایمنی رو کاهش داده و موجب بروز عفونت می شه. براساس این مطالعه، سیکل جنسی زنان نقش […]

Learn More

چه رنگ مویی به من میاد؟

می خواهید موهاتون رو رنگ کنین؟ این روزا می تونیم از هزاران تن رنگ، سایه، رنگ های دائم و نیمه دائم واسه تغییر رنگ موهامون استفاده کنیم. ما رنگهای جور واجور و طبیعی، شامپوهای رنگ و رنگهای پاستلی داریم. اما کدوم روش کار رو انتخاب می کنین؟ می خواهید کل موهاتون رو رنگ کنین یا […]

Learn More

۱۷ دلیل که نشان می‌دهد زنان رهبران بهتری هستند – بخش اول

کم پیش میاد که شرکتی رو ببینیم که زنا در اون پست مدیریتی داشته باشن (به خصوص در ایران). عموم مدیران رو مردان تشکیل میدن. دلیل این موضوع می تونه به عوامل مختلفی بستگی داشته باشه؛ بحث دید جنسیتی در جامعه، کمبود اعتماد به نفس و… اما ما در این مقاله می خوایم نشون بدیم […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *