چکار کنیم که در ماه رمضان کمتر تشنه شویم..

 

چیکار کنیم که در ماه رمضان کمتر تشنه شیم..

از افطار تا سحر شما واسه تامین مواد مغذی فرصت دارین. تشنگی شما در ماه رمضان ارتباطمستقیم با تغذیه و موادیه که در وعده سحر میل می کنین .

یوسف نقیایی کارشناس تغذیه گفت: از اونجا که یکی از نکات بسیار مهم در ماه مبارک رمضان توجه به تغذیه مناسب و به اندازه س، پس با در نظر گرفتن اینکه بدن آدم بسته به شرایط فصلی ساعاتی رو در گرسنگی و بی غذایی هست لازمه که در فواصل بین افطار و سحر مواد مغذی لازم رو به مقدار مناسب تامین کنه.

نقیایی درخصوص نیاز به مصرف آب فراوون در ساعات پس از افطار پیشنهاد کرد: دریافت آب از زمان افطار تا سحر به شکل متوالی انجام می شه.

این کارشناس تغذیه ادامه داد: بهترین جایگزینا بعد از نوشیدن آب سالم ؛ چای کمرنگ ، شیر ، دوغ و آب میوه های طبیعیه.

ایشون یادآورشد: رابطه اندازه آب لازم با تغذیه به اندازه کاتابولیسم پروتئینا در بدن ربط داره یعنی هرچه مقدار دریافت مواد پروتئینی بیشتر شه نیاز به آب بیشتر هستش که در این مورد در وعده سحر باید به این نکته توجه خاص داشت که اگر مواد پروتئینی مانند گوشت و حبوبات به مقدار زیاد مصرف شه می تونه موجب تشنگی در طول روز شه.

هم اینکه بقیه مواد مغذی مانند کربوهیدراتا، چربیا و پروتئینا باید درزمان دو تا سه وعده از افطار تا سحر دریافت شه.

نقیایی با اشاره به این مطلب که میشه وعده ها غذایی رو به شکل دو وعده افطار و سحر و میان وعده بین اونا در نظر گرفت، گفت: در هر صورت باید افطار رو با یه غذای سبک شروع کرد چون که معده ساعات زیادی رو در استراحت به سر می برده و پرخوری در این زمان می تونه آسیب جدی به معده وارد کنه.

ایشون پیشنهاد کرد: بهترین نوع غذاهای مصرفی در افطار غذاهایی مانند نون و پنیر و سبزی ، آشای کم حبوبات ، فرنی کم شکر و در کنار اونا مصرف قندهای پیچیده مانند خرما هستش که مصرف اونا پیشنهاد می شه.

این کارشناس اضافه کرد: اگر افطار سبک صرف شه میشه بعد از گذشت چند ساعت یه وعده شام مثل روزای غیر از رمضان صرف کرد.

ایشون با گفتن این که وعده سحری بیشترین شباهت رو به وعده ناهار در روزای غیر از رمضان داره گفت: هنگام سحر مصرف نون یا برنج و شکل های جور واجور خورشتا و در کنار اون ماست و دوغ پیشنهاد می شه. پس واسه تامین ویتامینا و مواد معدنی پیشنهاد می شه که از سبزیجات و سالاد چه در افطار و چه در وعده سحر استفاده شه.

نقیایی پیشنهاد کرد: به کار گیری سالاد در سحر علاوه بر تامین ویتامینا و مواد معدنی می تونه نقش مهمی در حفظ آب درزمان روز و پیشگیری کننده از تشنگی زیاد در افر اد باشه. مصرف میوه هم به عنوان میان وعده در فواصل افطار تا سحر پیشنهاد می شه.

آداب روزه گرفتن مطالب باحال درباره روزه گرفتن

Related articles

چشمه‌های آب گرم معروف دنیا+عکس

به گزارش آلامتو به نقل از فارس ، چشمه آبگرمی در جهان هست که بیشتر مردم در سراسر جهان واسه درمان به این مکان ها می روند. در واقع این چشمه یه حموم آب گرم میان دشت، کوه های برفی قشنگتر، روی ساحل شنی یا در تصاویری قشنگتر واقع شده ان. مراکش – سلمان مراکش […]

Learn More

چرا جوش می زنیم؟

پوست صورت تون تروتمیز و مرتب کرده بودین؟ چند روزه که غافل شدین و صورت تون پر از جوش شده؟ شاید شمام از اون دسته آدمایی باشین که به محض خوردن گرمیا جوش میزنن. جوشایی که با مصرف بعضی مواد غذایی، لوسیونا و حتی مواد طبیعی بهتر یا بدتر می شن. ممکنه در مسافرت کرم […]

Learn More

چطور عینک آفتابی مناسب بخریم؟

واسه جلوگیری از بروز آب مروارید، کم بینایی، نابینایی، ایجاد چروک پوستی در دور و بر چشم و … عینکای دودی یا آفتابی استاندارد بخرین که مشخصات زیر رو داشته باشه         مردمک چشما در نور زیاد تنگ و در نور کم گشاد می شه. حالا فکر کنین به دلیل بی اطلاعی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *