ژانویه 18, 2021

چه عاملی باعث ایجادحسادت فرزندان میشود؟

فرق گذاشتن والدین بین فرزندان باعث ایجاد حس پستی در یکی و حس خود بزرگ بینی در بچه دیگه می شه که می تونه دلیل بروز حسادت شه.

 

   

 

 

 

حسادت یه جور ناراحتی از شخصیه که دارای امتیازات و موفقیت های بیشتری نسبت به طرف مقابل خوده و این احساس می تونه در بین فرزندان یه خونواده معمولا دیده شه. یعنی دیگه وقتی که حضور فرزندی دیگه در خونواده دلیل کم شدن توجه به بچه بزرگتر و یا کوچکتر شه و فرزندان به مقایسه همدیگه بپردازند ، این احساس حسادت می تونه بروز کنه.

 

والدین باید واسه جلوگیری از اینجور احساسی در کودک، مراقب رفتار خود باشن به گونه ای که به تایید حس کودکان پرداخته و به جای تحقیر کردن اونا، تلاش کنن اونا رو پشتیبانی و تقویت کنن چون که برخورد توهین آمیز با احساس کودک می تونه زمینه حسادت رو در اون بسازه.

 

در جهت فرمانبردار بودن کودک، تشویق یا مقایسه کردن کاری نادرست بوده و اینجور برخوردهایی احساس نفرت و حسادت رو در فرزندان به خصوص فرزندان کوچکتر تقویت می کنه.

والدین باید به بچه خود کمک کنن تا نقاط قوت خود رو بشناسه. هم اینکه به ایشون کمک کنن تا بدون مقایسه خود با بقیه توانایی های خود رو استفاده کنه.

 

هرگونه شرایطی که این احساس رو در کودکی بسازه که نسبت به توانایی های خود دچار خود کم بینی شه و بقیه رو دارای توانایی های بالاتر از خود بدونه، می تونه دلیلی واسه بروز احساس حسادت در کودکان و در کنار اون رفتارای خشن، لجبازی و نبود فرمانبرداری از والدین رو بسازه.

منبع : salamatnews.co

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *