چه عاملی باعث ایجادحسادت فرزندان میشود؟

فرق گذاشتن والدین بین فرزندان باعث ایجاد حس پستی در یکی و حس خود بزرگ بینی در بچه دیگه می شه که می تونه دلیل بروز حسادت شه.

 

   

 

 

 

حسادت یه جور ناراحتی از شخصیه که دارای امتیازات و موفقیت های بیشتری نسبت به طرف مقابل خوده و این احساس می تونه در بین فرزندان یه خونواده معمولا دیده شه. یعنی دیگه وقتی که حضور فرزندی دیگه در خونواده دلیل کم شدن توجه به بچه بزرگتر و یا کوچکتر شه و فرزندان به مقایسه همدیگه بپردازند ، این احساس حسادت می تونه بروز کنه.

 

والدین باید واسه جلوگیری از اینجور احساسی در کودک، مراقب رفتار خود باشن به گونه ای که به تایید حس کودکان پرداخته و به جای تحقیر کردن اونا، تلاش کنن اونا رو پشتیبانی و تقویت کنن چون که برخورد توهین آمیز با احساس کودک می تونه زمینه حسادت رو در اون بسازه.

 

در جهت فرمانبردار بودن کودک، تشویق یا مقایسه کردن کاری نادرست بوده و اینجور برخوردهایی احساس نفرت و حسادت رو در فرزندان به خصوص فرزندان کوچکتر تقویت می کنه.

والدین باید به بچه خود کمک کنن تا نقاط قوت خود رو بشناسه. هم اینکه به ایشون کمک کنن تا بدون مقایسه خود با بقیه توانایی های خود رو استفاده کنه.

 

هرگونه شرایطی که این احساس رو در کودکی بسازه که نسبت به توانایی های خود دچار خود کم بینی شه و بقیه رو دارای توانایی های بالاتر از خود بدونه، می تونه دلیلی واسه بروز احساس حسادت در کودکان و در کنار اون رفتارای خشن، لجبازی و نبود فرمانبرداری از والدین رو بسازه.

منبع : salamatnews.co

Related articles

چرخه قاعدگی درباره سلامتمان چه می گوید؟

چرخه قاعدگی واسه یه زن میتونه نمایانگر بسیار از مسائل مربوط به سلامت باشه فقط باید به دقت اونو بررسی کنین. به گزارش الامتو و به نقل از دکتر کرمانی؛ یوگا کار می کنین، اسموتی سبز می خورین، غذاهای ارگانیک می خورید، تمرین جمع کردن حواس می کنین و کتابخونه تون هم پر شده از […]

Learn More

چرا وزنم کم نمیشود؟

به چه دلیل لاغر نمی شیم؟ سوالی که شاید جواب دادن به اون مهمتر از هر روز ۱ ساعت دویدن روی تردمیل واسه لاغری شما باشه. به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ کاهش وزن به نظر کار ساده ای میاد. اگه کمتر بخوریم و بیشتر ورزش کنیم چربیای اضافه مثل بستنی خیلی راحت […]

Learn More

چطور چربی بدن‌مان اندازه‌ بگیریم؟

خیلی از ما از بقیه می شنویم که چاق شده ایم یا موقع نگاه در آینه احساس می کنیم وزن مون اضافه شده. اما راهی عینی هست که به این سوال جواب داد. اندازه گیری وزن بدن به شکل قدیمی گر چه هنوزم ملاک خوبیه، اما این وزن کل شامل استخون ها، عضلات، اندام های […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *