اکتبر 25, 2020

چه زمانی مذاکره نکنیم و میز مذاکره را ترک کنیم؟

signs-its-time-to-walk-away-from-a-negotiation

اگه در هر سمت و شغلی بعضی وقتا باید در گفتگو ای شرکت کنین بهتره از همین الان زمان مناسب واسه ترک میز گفتگو رو یاد بگیرین هر چیزی قابل گفتگو نیس و هر نتیجه ای به معنی موفقیت در گفتگو نخواد بود.

به گزارش آلامتو و به نقل از ibazaryabi.com؛ وقتی که وارد یه می شید، اگه در مراحل ابتدایی روند این گفتگو به گونه ای پیش رود که موجب امیدواری شما باشه، ولی در ادامه روند گفتگو به طور کامل عوض شه و شما احساس کنین هیچ نتیجه ای از اون نمی گیرید، فقط احساس سرخوردگی و از دست رفتن وقته که از ترک گفتگو واسه شما باقی می موند.

در ادامه مراحلی رو توضیح می دهم که می تونه در نبود وابستگی احساسی به نتیجه گفتگو و کم کردن از اندازه ضرر و زیان و آزمایش مؤثر واسه تعیین زمان مناسب ترک گفتگو به شما کمک کنه.

قبل از شروع گفتگو چه مواردی باید از پیش مشخص شده باشن؟

بعضی نکات وجود دارن که حتی قبل از توافق واسه شروع گفتگو باید واسه خودتون و تیم همراه شما به طور کاملً روشن باشه. چراکه ممکنه همین موارد ساده در ادامه خودشون به موضوعی واسه گفتگو تبدیل شن، پس حذف کردن اون ها از روی میز قبل از شروع گفتگو بسیار هوشمندانه به نظر می رسد. هم اینکه تعیین کردن موارد بالقوه که می تونه موجب به هم خوردن هرگونه توافق شه هم می تونه موجب صرفه جویی در وقت و زمان شما باشه و از وارد شدن استرس بی مورد به شما و اعضای تیم شما جلوگیری می کنه.

پول: شاید خیلی هوشمندانه به نظر نرسه، اما اگه مبلغ دلخواه یا نزدیک به مبلغ دلخواه شما نباشه، مطمئناً تصور می کنین که از شما سوءاستفاده شده. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که اگه در این مرحله مقداری رو واسه خود تعیین نکنین که مثلاً “اگه از X مقدار پایین تر بود، گفتگو رو رها می کنم، ممکنه درزمان گفتگو و مرحله به مرحله یکم کوتاه بیایید که در هر مرحله ممکنه چیز ناچیزی به نظر برسه، اما درآخر موج نارضایتی شما شه.”

اون ها اصلاً به سراغ شخص مناسبی اومده ان: همیشه قبل از گفتگو به خوبی توانایی های خود رو مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین. بدونین که مزین رقابتی شما چیه – و اینکه در چه زمینه ای تخصص دارین. اگه فرصت پیش اومده خیلی با بخش تخصصی شما دور به نظر می رسد، پس به نظر می رسد رد کردن اون بهتر باشه. اما قبل از هر چیز بهتره که با خودتون در مورد چیزی که توان ارائه اون رادارید و چیزی که از عهده شما خارجه، رو راست باشین.

ضرب الاجل: تقویم هیچوقت دروغ نمی گوید – که باعث می شه این مورد از موارد دیگه ساده تر باشه. اگه زمان بندی پیشنهادشده واسه ارائه کار منطقی به نظر می رسد، که چه بهتر – پس با تموم قدرت به جلو حرکت کنین. اگه نه، همیشه در هر گفتگو ای در این مورد جای چانه زنی هست. اما اگه می ببینن زمان پایانی غیرقابل انعطاف یا غیرمنطقیه، باید خیلی مؤدبانه پیشنهاد رو رد کنین. با نگاهی عمیق و با دقت به تقویم ببینین واسه ارائه این پروژه به چه مقدار زمان نیاز دارین و در این مورد اصلاً به سود رسون بودن اون توجه نکنین.

احساسات خودتون: از خودتون سوال کنین، از طرز برخورد تیم مقابل راضی هستین؟ کاری که انجام میدن جالبه؟ از همین شروع علاقه ای به نوع و شکل کار اون ها دارین؟ اگه جواب شما به این سؤالات مثبته، پس ادامه دادن و پیش رفتن در این روند خوب و مناسبه، اگه هم نه بهتره از همین اول از گفتگو خارج شید. به چه دلیل اگه به طورکلی احساس خوبی از رابطه با اون ها نداشته باشین، نمی تونید درآخر کار یا پروژه رو باکیفیت قابل قبولی به پایان برسونین.

این مطلب را هم بخوانید :  10 تفریح پرطرفدار کیش به رأی گردشگران!

رد کردن و پشت کردن به یه پیشنهاد چیزی نیس که موردپسند هر شخصی باشه. فقط در صورت شناخت کامل معیارهای خودتونه که به راحتی و فارغ از هرگونه احساسات قادر به تصمیم گیری در مورد خوب یا بد بودن یه فرصت هستین. ممکنه در اول تصور کنین که فرصت خوبی رو ازدست داده اید و مثلاً فرصتی مثل این دیگه دست نمی دهد؛ اما در این گونه موارد تلاش کنین همیشه با خود رو راست باشین و بدونین تا چه حد و تحت چه شرایطی قادر به حفظ انگیزه خود واسه ادامه دادن پروژه هستین.

چه وقتی میز گفتگو رو ترک کنیم؟

اجازه بدید فرض کنیم که تموم موارد لازم از طرف شما با نیت پاک کامل انجام شده و همه چیز روی کاغذ منطقی به نظر می رسد و گفتگو به طور رسمی شروع می شه. در این مرحله نکات چندی هست که باید به اون ها توجه کافی داشته باشین و البته بعضی وقتا ممکنه بعضی از اون ها براساس پیش بینی و خواست شما پیش نره. اگه اینجور شرایطی پیش بیاد، طبیعتاً حق شماس که گفتگو رو رها کنین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که هدف از گفتگو تنها کسب بهترین نتیجه نیس، بلکه هدف از گفتگو تعیین این نکته س که امکان توافقی هست یا خیر؟ در ادامه نکاتی رو می بینیم که در صورت وجود کل روند گفتگو باید موردبررسی دوباره قرار گیرد:

مبلغ تعیین شده غلطه:

مشتری یا طرف گفتگو شما پیشنهادی به شما و براساس اون شمام قبل از شروع گفتگو دست کم هایی رو واسه خود در نظر گرفته اید. در جلسه اول مثلاً به این نتیجه می رسید که پروژه دلخواه در حدود مبلغ X واسه شما هزینه داره، اما مشتری شما مثلاً از شما می خواهد کار رو با یه چهارم مبلغ انجام بدین. پس ازاینکه محال بودن اجرا رو واسه اون ها توضیح می بدید، به این نتیجه می رسید که این مبلغ بیشترین حد مبلغ ممکن از طرف اون ها هستش، پس ترک گفتگو بهترین گزینه س. البته این مورد راحت ترین مورد در بین موارد چهارگانه س، چراکه هیچ گونه وابستگی احساسی در اون وجود نداره.

نشونه هایی از بدرفتاری هست:

ممکنه احساس کنین که طرف شما به دلایلی که اصلاً نمی دونین تمایل به همکاری و توافق نداره و امکان اطلاع از دلیل اون هم ممکن نیس. پس اینم بهترین دلیل واسه ترک مذاکره س.

شما تموم منابع لازم رو در اختیار ندارین:

شما با خلاقیت بسیار زیاد دارای تخصصی تو یه بخش خاص هستین، اما طرف شما نتیجه ای به طور کاملً متفاوت رو از شما می خواهد. مطمئناً اون ها به واسطه تخصص فعلی به شما مراجعه کرده ان، اما پس از گفتگو به این نتیجه می رسید که اون ها چیزی به طور کاملً متفاوت از تخصصی که در اختیاردارید رو طلب می کنن (نکته مثبت اینکه تخصص ها و منابع خود رو از قبل واسه خود نوشته شده کرده اید). این حالت هم مطمئناً باز یکی از شرایطیه که در اون ترک گفتگو بهترین گزینه به نظر می رسد، مگه اینکه پیشنهاد مطرح شده اون قدر خوب و مناسب باشه که واسه شما ارزش پیشرفت مهارت ها لازم رو داشته باشه.

اختلاف فرهنگی هست:

مطمئناً شمام در زندگی شخصی خودتون بعضی معیارها (اجتماعی، سیاسی و . . .) رو تعیین کرده اید، اما طرف گفتگو شما خلاف این موارد رو به شما اثبات می کنه. خودم شخصاً اینجور تجربه ای رو داشته ام. من در اون شرایط تصمیم به ترک گفتگو نگرفتم و ادامه گفتگو و پروژه رو انتخاب کردم، چراکه شرایط پروژه و پیشنهاد برام قابل توجه بود. اما بعداً پشیمون شدم و واسه برگشت به شرایط قبل چندین ماه از زمان خودمو از دست دادم و از همین مورد به خوبی فهمیدم که اختلاف فرهنگی چه مشکلاتی رو ایجاد می کنه.

فنون گفتگو در بازاریابی و مدیریت

۵ قدم واسه تقویت فن گفتگو

آی بازاریابی گفتگو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *