چه رنگی در دنیای ماشین‌ها پرطرفدارتر است؟

به گزارش آلامتو به نقل از زاپاس ؛ تازگیاً تحقیقی از طرف موسسه تولید رنگ PPG در مورد محبوب ترین رنگایی که روی اتومبیلای جدید پاشیده می شه انجام شده، که نتیجه تحقیق بدین شرحه.

Porsche 911 Sport Classic

همون طوری که توقع داشتیم به مانند سالای گذشته بازم این سفید بود که محبوب ترین رنگ واسه اتومبیلا شناخته شد. طوری که ۲۸ درصد اتومبیلای جدید فروخته شده در سطح جهانی سفید رنگ بودن و دومین رنگ محبوب هم مشکیه که رنگ ۱۸ درصد کل اتومبیلای فروخته شده رو شامل می شه. رنگای محبوب بعدی هم نقره ای و طوسی هستن که به طور مساوی ۱۳ درصد آمار رو شامل می شن. رنگای طلائی، زرد، نارنجی و قهوه ای، روی هم رفته رنگ ۱۰ درصد پوشش اتومبیلای جدید رو تشکیل میدن . رنگ ۹ درصد اتومبیلای مدل ۲۰۱۴ هم قرمز بوده.

با این شرایط و در قیاس با سالای گذشته محبوبیت رنگ سفید در حال افزایش و محبوبیت رنگایی چون نقره ای رو به زواله. در سالای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ رنگ سفید محبوبیت ۲۲ و ۲۵ درصدی داشته. در مقابل محبوبیت رنگ نقره ای در سالای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به ترتیب ۲۰ و ۱۵ درصد بوده.

Mercedes S-Class 2015

محبوبیت رنگا در آمریکا هم بسیار به آمار جهانی نزدیکه. به گفته شرکت PPG محبوب ترین رنگا در سال ۲۰۱۴ در بازار آمریکا به ترتیب سفید با ۲۳ درصد، مشکی با ۱۸ درصد، طوسی با ۱۶ درصد و نقره ای با ۱۵ درصد بودن.

2014 Ferrari 458 italia

درحالی که ممکنه رنگ مورد سفارش خریدار واسه یه اتومبیل اسپرت با یه سدان شهری فرق داشته باشه و رنگایی چون قرمز واسه یه اتومبیل اسپرت هیجان انگیزتر باشن. اما بازم این رنگ سفیده که در محبوبیت اونم در همه سگمنتا، همهٔ رنگای دیگه رو به کنار زده.

Related articles

چه اتهام‌ هایی به فردوسی وارد شده است؟

شاعر فروتنی که در سراسر شاهنامه ۶۰ هزار بیتی خود لب به ستایش خود نگشود، مورد اتهامای بسیاری هم قرار گرفت. مدح سلطان ستمگر زمان، زن ستیزی و دروغ پردازی در روایت تاریخ از اتهام هاییه که درباره حکیم توس مطرح می شه. به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، فردوسی توسی دست کم ۳۰ […]

Learn More

چقدر باید نمک خورد؟

کم کردن مصرف نمک، این عادی ترین چاشنی غذایی، واسه بعضی افراد لازمه اما نه واسه همه. سال هاست که در محافل پزشکی در مورد مصرف نمک مباحثات داغی در جریان بوده و سوال اساسی هم این بوده: باید نمک کمتری بخوریم؟ از یه طرف گروهی از کارشناسان اعلام می کنن که همه افراد باید […]

Learn More

چرا شاد نباشیم؟ ۱۰ دلیل شاد بودن

هممون دوست داریم خوشحال باشیم، و در هرکاری که در زندگی، هر روز انجام می بدیم، لذت، رضایت و شعف رو احساس کنیم. به گزارش آلامتو به نقل از lifehack.org ؛در دنیای پیچیده و دیوونه وار امروز، خیلی از ما انگار فراموش کرده ایم که انتخاب دائمی خوشحال بودن چقدر ساده س!. واسه یادآوری این […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *