چه رنگی در دنیای ماشین‌ها پرطرفدارتر است؟

به گزارش آلامتو به نقل از زاپاس ؛ تازگیاً تحقیقی از طرف موسسه تولید رنگ PPG در مورد محبوب ترین رنگایی که روی اتومبیلای جدید پاشیده می شه انجام شده، که نتیجه تحقیق بدین شرحه.

Porsche 911 Sport Classic

همون طوری که توقع داشتیم به مانند سالای گذشته بازم این سفید بود که محبوب ترین رنگ واسه اتومبیلا شناخته شد. طوری که ۲۸ درصد اتومبیلای جدید فروخته شده در سطح جهانی سفید رنگ بودن و دومین رنگ محبوب هم مشکیه که رنگ ۱۸ درصد کل اتومبیلای فروخته شده رو شامل می شه. رنگای محبوب بعدی هم نقره ای و طوسی هستن که به طور مساوی ۱۳ درصد آمار رو شامل می شن. رنگای طلائی، زرد، نارنجی و قهوه ای، روی هم رفته رنگ ۱۰ درصد پوشش اتومبیلای جدید رو تشکیل میدن . رنگ ۹ درصد اتومبیلای مدل ۲۰۱۴ هم قرمز بوده.

با این شرایط و در قیاس با سالای گذشته محبوبیت رنگ سفید در حال افزایش و محبوبیت رنگایی چون نقره ای رو به زواله. در سالای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ رنگ سفید محبوبیت ۲۲ و ۲۵ درصدی داشته. در مقابل محبوبیت رنگ نقره ای در سالای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به ترتیب ۲۰ و ۱۵ درصد بوده.

Mercedes S-Class 2015

محبوبیت رنگا در آمریکا هم بسیار به آمار جهانی نزدیکه. به گفته شرکت PPG محبوب ترین رنگا در سال ۲۰۱۴ در بازار آمریکا به ترتیب سفید با ۲۳ درصد، مشکی با ۱۸ درصد، طوسی با ۱۶ درصد و نقره ای با ۱۵ درصد بودن.

2014 Ferrari 458 italia

درحالی که ممکنه رنگ مورد سفارش خریدار واسه یه اتومبیل اسپرت با یه سدان شهری فرق داشته باشه و رنگایی چون قرمز واسه یه اتومبیل اسپرت هیجان انگیزتر باشن. اما بازم این رنگ سفیده که در محبوبیت اونم در همه سگمنتا، همهٔ رنگای دیگه رو به کنار زده.

Related articles

چرا مردان هندی زن دوم می‌گیرند؟

کشور پرجمعیت هند خشک و کم آبه. خیلی از مردان دهاتی هندی در مناطق خشک واسه حل این مشکل روش عجیبی دارن. بیشتر این مردان دو یا سه زن دارن تا افراد بیشتری در کار آبرسانی به اون ها کمک کنن! مجله مهر: زنان هندی مجبورند هر روز واسه تامین آب لازم کشاورزی و هم […]

Learn More

چند دلیل اشتباه شروع زندگی مشترک

مجله ایده آل:  حتی اگه همه حولوحوش کار رو در نظر بگیرین، بازم نمی تونید بگید که انتخاب شما، صددرصد به یه ازدواج موفق ختم می شه، حتی اگه در شرایط فعلی، همه چیز طبق مراد شما پیش بره، نمی تونید رد کنین که زندگی در آینده هزار چرخ می زند و چرخ هاش می […]

Learn More

چرا تورهای طبیعت‌گردی در انحصار مجردهاست؟

طبیعت گردی یکی از شاخه های گردشگریه که حالا خوبیش اینه به واسطه تنوع طبیعی کشورمون علاقمندان بسیاری داره. به همین دلیل حتی بخشی از آژانسهای گردشگری به طور کاملً تخصصی فقط به برگزاری تورهای طبیعت گردی اختصاص دارن، تورهایی که معروفترین مقاصد اونا کویر مرنجاب، کویر مصر، تنگه واشی، جنگل ابر، نمک آبرود و… است. کلی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *