اکتبر 30, 2020

چه رنگی در دنیای ماشین‌ها پرطرفدارتر است؟

به گزارش آلامتو به نقل از زاپاس ؛ تازگیاً تحقیقی از طرف موسسه تولید رنگ PPG در مورد محبوب ترین رنگایی که روی اتومبیلای جدید پاشیده می شه انجام شده، که نتیجه تحقیق بدین شرحه.

Porsche 911 Sport Classic

همون طوری که توقع داشتیم به مانند سالای گذشته بازم این سفید بود که محبوب ترین رنگ واسه اتومبیلا شناخته شد. طوری که ۲۸ درصد اتومبیلای جدید فروخته شده در سطح جهانی سفید رنگ بودن و دومین رنگ محبوب هم مشکیه که رنگ ۱۸ درصد کل اتومبیلای فروخته شده رو شامل می شه. رنگای محبوب بعدی هم نقره ای و طوسی هستن که به طور مساوی ۱۳ درصد آمار رو شامل می شن. رنگای طلائی، زرد، نارنجی و قهوه ای، روی هم رفته رنگ ۱۰ درصد پوشش اتومبیلای جدید رو تشکیل میدن . رنگ ۹ درصد اتومبیلای مدل ۲۰۱۴ هم قرمز بوده.

با این شرایط و در قیاس با سالای گذشته محبوبیت رنگ سفید در حال افزایش و محبوبیت رنگایی چون نقره ای رو به زواله. در سالای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ رنگ سفید محبوبیت ۲۲ و ۲۵ درصدی داشته. در مقابل محبوبیت رنگ نقره ای در سالای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به ترتیب ۲۰ و ۱۵ درصد بوده.

Mercedes S-Class 2015

محبوبیت رنگا در آمریکا هم بسیار به آمار جهانی نزدیکه. به گفته شرکت PPG محبوب ترین رنگا در سال ۲۰۱۴ در بازار آمریکا به ترتیب سفید با ۲۳ درصد، مشکی با ۱۸ درصد، طوسی با ۱۶ درصد و نقره ای با ۱۵ درصد بودن.

2014 Ferrari 458 italia

این مطلب را هم بخوانید :
چرا نه گفتن سخت است؟

درحالی که ممکنه رنگ مورد سفارش خریدار واسه یه اتومبیل اسپرت با یه سدان شهری فرق داشته باشه و رنگایی چون قرمز واسه یه اتومبیل اسپرت هیجان انگیزتر باشن. اما بازم این رنگ سفیده که در محبوبیت اونم در همه سگمنتا، همهٔ رنگای دیگه رو به کنار زده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *