چند نوع روغن زیتون داریم؟

همیشه واسه من سوال بود که چیجوری می تونم روغن زیتون مرغوب و خالص رو از روغن ناخالص تشخیص بدهم  .هممون از فواید عالی روغن زیتون مطالب زیادی خوندیم اما باید توجه کنیم که همه این فواید رو می تونیم در روغن زیتون خالص و طبیعی پیدا کنیم  . در بازار ایران هم شکل های جور واجور و اقسام روغن زیتون از ایرونی و خارجی با قیمتهای جور واجور هست  . شناخت شکل های جور واجور روغن زیتون می تونه به ما در انتخاب یه روغن مرغوب و سالم کمک کنه . در ادامه مطلبی رو از شورای ملی زیتون ایران جفت و جور کردم که با هم می خونیم .

روغن زیتون بکر

روغن زیتون بکر روغنیه ، که بوسیله روش های مکانیکی و بدون به کار گیری حلال و مواد شیمایی از میوه جدا می شه . این روغن شامل تموم ترکیبات به درد بخور و مهم میوه بوده و بهترین نوع روغن زیتونه . از نظر کیفیت این نوع روغن در سه نوع  روغن زیتون فرابکر ، بکر و معمولی هست . روغن زیتون فرابکر به دلیل داشتن مقادیر بالای پلی فنلها دارای مزه تلخ و کمی تندی است .هم اینکه این روغن باید بوی میوه تازه داشته باشه و وجود هرگونه بو و طعم بد مثل طعم فلزی فساد و چیزای دیگه ای به جز اینا ارزش روغن رو کم می کنه.

روغن زیتون تصفیه شده 

روغن زیتون بکر پس از طی مراحل تصفیه ، شامل بی اثر کردن رنگ بری و بی بو سازی تبدیل به روغن تصفیه شده می شه . این روغن هنوز شامل بعضی خصوصیات به درد بخور روغنه ولی طعم و بوی خاص اون در این مرحله جدا می شه .این روغن در مصارف خاص سالاد ،پخت و پز و سرخ کردنهای سطحی قابل استفاده س.

روغن زیتون تفاله زیتون 

این روغن از تفاله حاصل از روغن کشی مرحله اول بوسیله حلالهای شیمیایی استخراج شده و بدلیل کیفیت نازل معمولا پس از تصفیه به مصارف بهداشتی و آرایشی میرد . استفاده خوراکی این روغن به دلیل احتمال حضور مونده حلال و ترکیبات مضر  مجاز نیست. روغنهای زیتونی که بوی ماندگی میدن از این دسته هستن .

روغن زیتون خوب  رو از کجا می تونم سفارش بدم ؟

در هر شهری چند فروشگاه معتبره که روغن زیتون خالص میفروشن اما تازگیا سایتی به نام محلی فود راه اندازی شده که شما می تونین با اطمینان هر نوع ماده غذایی سالم و طبیعی رو از اونجا سفارش بدین این فروشگاه در سراسر کشور سفارشات رو می فرسته . ما  به شما سایت محلی فود رو پیشنهاد می کنیم . شما می تونین روغن زیتون ارگانیک و خالص رو در محلی فود سفارش بدین و درب  منزل تحویل بگیرین . جالبه بدونین محلی فود تنها فروشگاه اینترنتی تحت نظارت انجمن ارگانیک ایرانه . با محلی فود زندگی سالمتر میشه.

 

کاهش وزن با روغن زیتون

بهترین روغن واسه تقویت موهای نازک و کم پشت

روغن زیتون