چند نرخی شدن خودرو !

خبرگزاری ایسنا: طولانی شدن توقف عرضه از طرف بعضی خودروسازان و کاهش موجودی بازار موجب چند نرخی شدن خودروهای پرتیراژ داخلی شده؛ به گونه ای که فروشندگان قیمت های متفاوتی رو واسه این اجناس عنوان می کنن.

 

الان در اجناس گروه خودروسازی سایپا، بعضی فروشندگان قیمت سایپا ۱۱۱ رو حدود ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومن اعلام می کنن. این در حالیه که قیمت رسمی این خودرو ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومنه.

سایپا SL 131 هم در حالی به قیمت حدود ۱۳ میلیون تومن و SX 131 هم به قیمت حدود ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومن به فروش می رسد که قیمت رسمی SL 131 برابر ۱۱ میلیون و ۵۴۰ هزار تومن و SX 131 هم ۱۱ میلیون و ۹۴۰ هزار تومن تعیین شده.

تیبا هم به قیمت حدود ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومن به فروش می رسد و این در حالیه که قیمت رسمی این خودرو ۱۵ میلیون و ۴۳۰ هزار تومنه. قیمت تندر۹۰ مدل E2 پارس خودرو هم در حالی به حدود ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومن رسیده که قیمت رسمی این خودرو ۲۱ میلیون و ۵۰ هزار تومن تعیین شده.

قیمت مگان ۲۰۰۰ با دنده خودکار هم حدود ۶۱ میلیون تومنه. این در حالیه که قیمت رسمی این خودرو ۴۴ میلیون و ۶۶۰ هزار تومن تعیین شده. قیمت ماکسیما هم به حدود ۸۸ میلیون تومن رسیده البته این در حالیه که قیمت رسمی این خودرو ۶۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومنه.

بعضی از نمایندگی های فروش هم در حالی قیمت تیانا فول رو حدود ۱۲۰ میلیون تومن ذکر می کنن که قیمت رسمی این خودرو حدود ۸۰ میلیون تومنه.

در گروه اجناس ایران خودرو هم خودروی پژو ۲۰۶ در نمایندگی های فروش موجود نیس. پژو ۲۰۶ صندوق دار هم در مدل V9 اون به قیمت حدود ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومن و مدل V8 هم حدود ۳۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومن به فروش می رسد. این در حالیه که قیمت رسمی مدل V9 حدود ۲۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومن و مدل V8 هم ۲۲ میلیون و ۶۹۰ هزار تومن تعیین شده.

تندر ۹۰ ایران خودرو هم در مدل E1 اون به قیمت حدود ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومن و مدل E2 هم ۲۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومن به فروش می رسد. این در حالیه که قیمت رسمی تندر ۹۰ E1 ایران خودرو برابر ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومن و مدل E2 هم ۲۱ میلیون تومن تعیین شده.

قیمت پژو ۴۰۵ هم به حدود ۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومن رسیده. البته قیمت مصوب این خودرو ۱۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومنه. پژو پارس سال هم در حالی به قیمت حدود ۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومن عرضه می شه که قیمت رسمی این خودرو حدود ۲۳ میلیون تومن تعیین شده.

سمند EF7 هم در حالی به قیمت حدود ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومن به فروش می رسد که قیمت رسمی اون حدود ۲۱ میلیون تومنه.

البته باید توجه کرد که قیمت های یاد شده نسبی بوده و با در نظر گرفتن محدود بودن عرضه از طرف خودروسازان و بعضی ضعف های نظارتی، این قیمت ها با درصدی از نوسان و فرق در نمایندگی های فروش جور واجور همراه س.

خودرو

Related articles

چرا تنبیه بدنی کودکان روش تربیتی مناسبی نیست؟

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ سال ها پیش وقتی در حال گذروندن واحد روانشناسی تربیتی در مقطع کارشناسی بودم، مبحث جذابی داشتیم تحت این عنوان که «به چه دلیل تنبیه روش مفید بودن در تربیت کودک نیس؟» در این بحث به صورت مفصل مشکلات تنبیه مطرح می شد. تا همین چندسال […]

Learn More

چطوری موم بندازم؟

می خواهید از وکس در خونه، همون نتایجی رو بگیرین که در سالن می گیرید؟ واسه داشتن پاهایی صاف و بی مشکل، این نکات عالی که از کارشناسان Parissaه رو دنبال کنین: ۱. موها باید دست کم ۵ میلی متر طول داشته باشن، مخصوصا اگه شما به طور منظم از تیغ استفاده می کنین. موهایی […]

Learn More

چرا شکم شش تکه نمی شود؟

چند نفر از خانوم ها و آقایانی که در حال خوندن این مقاله هستن آرزو دارن شکم شش تیکه داشته باشن؟ اگه الان شکمشون شش تیکه نباشه، حاضرم شرط ببندم که ۹۹٪ از ما (از جمله خود من) زمان زیادی رو به آینه خیره می شیم تا ببینیم در آخر عضلات شکممون بیرون زده ان […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *