نوامبر 23, 2020

چند روش موثر برای رسیدن به خودباوری

باور کردن خود یکی از اولین قدما به سمت موفقیته. اگه به خودتون اعتماد نداشته باشین، موفق شدن در کارا خیلی سخت می شه.

 

۱. یه شعار واسه خود انتخاب کنین و هر روز اونو واسه خودتون تکرار کنین.

 

۲. یاد بگیرین که نظر شما تنها نظریه که اهمیت داره. افکار و نظرات بی اهمیت بقیه رو کنار بذارین. فقط خودتون هستین که باید واقعیت زندگی رو واسه خود رو کنین.

 

۳. در محل کار، مدرسه یا خونه نظرات خود رو بگید. وقتی در ارتباطات خود با بقیه گوش به زنگ و حرف گوش کن و سلطه پذیر نباشین اون وقت به خود و نظراتتون اعتماد و اطمینان پیدا می کنین.

 

۴. همه چیز رو امتحان کنین حتی اگه ندایی در ذهنتون بگه که ممکن نیس. حتی کوچیکترین پیروزیا می تونه به شما اعتبار ببخشد و باعث شه دفعه بعدی که با یه مشکل یا هدف روبه رو شدید بیشتر به خودتون اعتماد کنین.

 

۵. رفتارای دفاعی رو کنار بذارین. وقتی به خودتون می گین که نمی تونین به یه هدف خاص تو زندگیتون برسین، قبل ازاینکه حتی تلاشی کرده باشین اجازه می دید که شکست بخورین. پس این رفتارها رو کنار بذارین و همیشه مخالف این رو به خودتون دیکته کنین.

 

۶. دور و برتان رو با آدمایی پر کنین که تحسینشان می کنین. وقتی با کسائی هستین که افراد موفقی هستن بیشتر می تونین خودتون رو باور کنین. از این افراد کمک بخواین تا به شما نشون بدن که چیجوری واسه رسیدن به اهدافشون تلاش کردن.

 

۷. واسه خودتون هدف مشخص کنین. وقتی هدف داشته باشین کنترل در دستان شماس.

  

۸. باید تشخیص بدید که چه موقع به هدفتون می رسید تا به بالا بردن اعتماد به نفستون کمک کنه.

این مطلب را هم بخوانید :
چطوری موم بندازم؟

 

۹. دلیل شکستتان رو پیدا کنین. واسه هر کسی پیش میاد که نتونه به هدفی دست پیدا کنه اما اگه از شکست هاتون درس بگیرین احتمال موفقیتتون بیشتر می شه.

 

۱۰. واسه قضاوت درمورد موفقیتتون انتظارات واقعی داشته باشین. قبل اینکه واسه دویدن آمادگی جسمی لازم رو پیدا نکرده باشین نباید از خودتون توقع داشته باشین که بتونین ۴ کیلومتر رو بدوید.

 

۱۱. به انتقادات گوش بدید اما اجازه ندین متقاعدتان کنه که کمتر از اون چیزی هستین که واقعا هستین. بعضی منتقدان واسه بزرگ تر نشون دادن خودشون دوست دارن شما رو خرد کنن اما خیلیای دیگه هم هستن که پیشنهاد های انتقادی بسیار خوب در اختیارتون می ذارن که به کمک اون می تونه خودتون رو ارتقا بدید.

 

۱۲. وقت و انرژیتان رو به بقیه اختصاص بدید. وقتی اینکار رو می کنین، فیدبک مثبت از طرف مقابل دریافت می کنین و احترام اونا رو به دست میارید. با این روش خودتون هم کم کم احترام بیشتری واسه خودتون قائل میشین.

 

۱۳. خودتون رو باور کنین تا بهترین باشین.

 

نکات

 

· اجازه ندین بقیه اعتماد به نفستون رو پایین بیارن.

· اگه کسی به شما گفت که فلان کار رو نمی تونین بکنین، حرفش رو باور نکنین.

· نقاط منفیتون رو مثل هدف تیراندازی بدونین و تا می تونین به سمت اونا تیر شلیک کنین. این باعث می شه اعتماد به نفستون بالا بره.

 

هشدارها

 

· قبل اینکه خودتون رو باور کنین باید خودتون رو بشناسین. باید بدونین که چه چیز واسه شما بهتر عمل میکنه.

· اگه می خواین به خودتون ایمان پیدا کنین باید خوب با زیر و بم شخصیتتون آشنا شید

 

روانشناسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *