چند راهکار مفید برای سریع تر خوابیدن

به گزارش ایسنا، محققان می می گن در زنان این کم خوابی و مشکل در خوابیدن با احساساتی چون دشمنی، افسردگی ، عصبانیت و هم اینکه افزایش خطر دچار شدن به دیابت و مریضی قلبی توامه. در این مقاله محققان ۵ راه حل به درد بخور رو ارائه کرده ان که کمک می کنه سریع تر به خواب برید.

صداهای آزار دهنده رو از دور و برتون خط بزنین: اگه همسرتون خروپف می کنه یا هرصدای آزار دهنده دیگری در محیط خوابتون هست که شما رو بیدار نگه می داره با پخش یه موسیقی آرامبخش می تونید صدا رو خنثی کنین.

بدن خود رو واسه خوابیدن آماده کنین: تلاش کنین واسه این کار از فوت وفن ریلکسیشن (آرامش بخش) استفاده کنین. مثلا انگشتان پای خود رو محکم جمع کنین و تا عدد هفت بشمارید. بعد اونا رو رها کنین و این فوت وفن رو واسه تموم ماهیچه های خود از انگشتان پا تا گردن تکرار کنین.

یادداشت وردارین: کارای روزمره شما روی چگونگی خوابیدنتان اثر میذاره. تموم کارا از جمله مقدار قهوه ای که می نوشید، زمان و اندازه ورزش کردن ، چیزایی که می خورید و زمان رفتن به تختخواب و بیدار شدنتون رو یادداشت کنین و درباره تموم این تحقیقات با یه متخصص مشورت کنین تا به شما در این مورد بهتر کمک کنه.

هوای اتاق خواب رو خنک نگه دارین: محققان می می گن خوابیدن در اتاقی که دمای اون خنک تر باشه ، راحت تر بوده و کیفیت خواب هم بهتره.

ذهن خود رو به درستی آروم کنین: فکر کردن و مرور کردن اتفاقات روزانه در تختخواب، شما رو دچار مشکل می کنه پس تلاش کنین با تصور کردن یه وضعیت آرامش یا نگاه کردن به یه تصویر آروم کننده مغز خود رو آروم کنین تا واسه خوابیدن آماده تر باشه.

دانستنیایی درباره خواب دیدن

آروم سازی ذهن قبل از خواب

ایسنا بازنشر خواب

Related articles

چرا مردم مصرف داروهای خود را قطع می کنند؟

بیشتر وقتا، افراد گرفتار به بیماریای روانی مصرف داروهای خود رو به طور یه طرفه  قطع  می کنن- یعنی، بدون پیشنهاد دکتر اینکار رو انجام میدن. البته قطع دارو همیشه باید تحت نظارت دکتر انجام شه. اما به چه دلیل مردم مصرف داروهای خود رو خود به خود قطع می کنن وقتی که ما میدونیم […]

Learn More

چرا هلندی‌ها قدبلندترین ملت دنیا هستند؟

در صد و پنجاه سال گذشته متوسط قد یه مرد هلندی بیست سانتی متر زیاد شده اما در مقایسه، در همین مدت متوسط قد یه مرد آمریکایی شش سانتی متر بیشتر شده. متوسط قد مردان هلندی حالا ۱۸۴ و متوسط قد زنان هلندی ۱۷۱ سانتی متره در حالیکه دویست سال پیش اونا به کوتاه قدی […]

Learn More

چند توصیه مفید برای رهایی از اضطراب زنگ تلفن همراه

اگه شمام بدون اینکه موبایل تون زنگ بخوره، دچار توهم شنیدن صدای زنگ تلفن یا احساس کاذب ویبره اون می شید، در صورت تکرار این توهم، شاید به اضطراب به وجود اومده بوسیله زنگ موبایل یا «سندرم توهم زنگ تلفن» گرفتار شده اید که اون رو به اصطلاح «رینگزایتی» هم می نامند. در این مقاله […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *