چند راهکار مفید برای سریع تر خوابیدن

به گزارش ایسنا، محققان می می گن در زنان این کم خوابی و مشکل در خوابیدن با احساساتی چون دشمنی، افسردگی ، عصبانیت و هم اینکه افزایش خطر دچار شدن به دیابت و مریضی قلبی توامه. در این مقاله محققان ۵ راه حل به درد بخور رو ارائه کرده ان که کمک می کنه سریع تر به خواب برید.

صداهای آزار دهنده رو از دور و برتون خط بزنین: اگه همسرتون خروپف می کنه یا هرصدای آزار دهنده دیگری در محیط خوابتون هست که شما رو بیدار نگه می داره با پخش یه موسیقی آرامبخش می تونید صدا رو خنثی کنین.

بدن خود رو واسه خوابیدن آماده کنین: تلاش کنین واسه این کار از فوت وفن ریلکسیشن (آرامش بخش) استفاده کنین. مثلا انگشتان پای خود رو محکم جمع کنین و تا عدد هفت بشمارید. بعد اونا رو رها کنین و این فوت وفن رو واسه تموم ماهیچه های خود از انگشتان پا تا گردن تکرار کنین.

یادداشت وردارین: کارای روزمره شما روی چگونگی خوابیدنتان اثر میذاره. تموم کارا از جمله مقدار قهوه ای که می نوشید، زمان و اندازه ورزش کردن ، چیزایی که می خورید و زمان رفتن به تختخواب و بیدار شدنتون رو یادداشت کنین و درباره تموم این تحقیقات با یه متخصص مشورت کنین تا به شما در این مورد بهتر کمک کنه.

هوای اتاق خواب رو خنک نگه دارین: محققان می می گن خوابیدن در اتاقی که دمای اون خنک تر باشه ، راحت تر بوده و کیفیت خواب هم بهتره.

ذهن خود رو به درستی آروم کنین: فکر کردن و مرور کردن اتفاقات روزانه در تختخواب، شما رو دچار مشکل می کنه پس تلاش کنین با تصور کردن یه وضعیت آرامش یا نگاه کردن به یه تصویر آروم کننده مغز خود رو آروم کنین تا واسه خوابیدن آماده تر باشه.

دانستنیایی درباره خواب دیدن

آروم سازی ذهن قبل از خواب

ایسنا بازنشر خواب

Related articles

چرا پدرها با کولر مشکل دارند؟!

هممون معمولاً این تجربه رو داشته ایم که کنترل کولر خونه به دست پدر بیفته و خاموش شدن کولر هوای خونه رو گرم کنه! اما دلیل اینکار پدرها چیه؟ یه متخصص داخلی گفت: با گذروندن دوران میانسالی، کم کم چربی زیرپوست مردان کم شده و همین امر موجب نازک شدن پوست اونا شده و موجب […]

Learn More

چند ویژگی دسته گل مناسب برای عروس

پس از لباس عروس و آرایش مناسب یکی دیگه از جلوه های زیبای عروس خانوما انتخاب دسته گلی هماهنگ و قشنگتر هستش که واسه جفت و جور اون باید نکاتی در نظر گرفت تا انتخاب به درستی انجام شه. انتخاب گل از شکلای جور واجور گل فروشیا به سلیقه شما صورت میگیره هم اینکه می […]

Learn More

چرا لباس رسمی مردانه را باید سفارشی بخریم؟

اگه لباسای رسمی خود رو به صورت آماده خریداری میکنین مطمئناً با مشکل گشادی یا تنگ بودن یه تیکه از لباس روبرو شدین! راه حل خرید پارچه مناسب و کمک گرفتن از خیاطای حرفه ایه. به گزارش آلامتو و به نقل از چی بپوشم؛ آقایون به دو دسته تقسیم می شن: کسائی که کت و […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *