چطور می‌توانیم شکم شش تکه داشته باشیم؟

هم زنان و هم مردان می تونن با تمرینات همیشگی و مناسب، عضلات شکمشون رو سفت و محکم کنن. روش های عضله سازی، اندازه و سفتی عضلات شکم رو زیاد می کنن. ولی یه وقتی که طول می کشد تا به عضلات شش تیکه برسین، به جنسیت شما، و اینکه چیجوری تمرین می کنین و چربی اضافه دارین یا نه بستگی داره.

عضله ی شش تیکه به معنی «عضله ی راست شکم» است که فوق العاده سفت باشه. عضله ی راست شکم، عضله ایه که بطور عمودی در قسمت پایین نیم تنه تون در قسمت جلو قرار داره. این عضله از بالای ناحیه تناسلی شروع، و در محل اتصال استخون دنده ها در قسمت پایین جناغ سینه تموم می شه.

وقتی این عضله منقبض شه، به شما کمک می کنه تا از کمر خم شید. وقتی هم پرورشش بدید، به شکل شش تیکه ی سفت در جلوی نیم تنه ی شما ظاهر می شه.

چیجوری عضلات شش تیکه داشته باشیم

واسه ایجاد عضلات شش تیکه، باید بطور همیشگی تمرینات قدرتی انجام بدین و یه برنامه ی پرسازی یا عضله سازی رو دنبال کنین. یه برنامه ی پرسازی، به شکل جلسات تمرینی پشت سر هم اجرا می شه که هر جلسه از حجم بالایی برخورداره.

عضلات شکمی هم مانند تموم عضلات بدن شما، بعد از تمرینات قدرتی به استراحت نیاز دارن. پس بین جلساتی که شکمتون رو تمرین می بدید، ۴۸ ساعت فاصله بندازید.

دست کم تمرین لازم، دو بار در هفته س، اما شما با سه روز تمرین در روزای متناوب می تونید زودتر به نتیجه برسین. در هر جلسه ۵ تمرین جور واجور رو انجام بدین. تمریناتی مانند کرانچ ساده، کرانچ پا دوچرخه، کرانچ وارونه، کرانچ پا صاف همزمان و غیر همزمان. سه س از هر تمرین رو انجام بدین و با وجود خستگی، هره رو کامل کنین.

رسیدن به نتیجه، زمانبره

شما با تمرینات همیشگی در ۸ هفته، تماشاگر افزایش زیادی در اندازه سفتی عضلات شکمتون هستین. چون مردان هورمون رشد و تستوسترون بیشتری دارن، به احتمال زیاد زودتر از خانوم ها به نتیجه می رسن.

عضلات شش تیکه تون رو رو کنین

مهمه که بدونین عضلات شما با بافت چربی که بیشتر روی عضلاتتون قرار گرفته، به طور کامل جدا از هم هستن. پس انجام تمرین واسه ایجاد عضلات شش تیکه، ً نیاز به افزایش اندازه عضلات شکمی نداره، بلکه لازمه اینه که بدنی با درصد چربی کم داشته باشین و اونو حفظ کنین.

اگه عضلاتتون رو با تمرینات قدرتی پرورش بدید ولی چربی اضافه داشته باشین، سفتی عضلات شما مخفی می موند و قابل دیدن نخواد بود. واسه سوزوندن کالری و چربی سوزی هم، می تونید تمرینات کاردیو رو با تمرینات دیگرتون ترکیب کنین.

شکم شش تیکه با کیسه بوکس!

بهترین تمرینات واسه تقویت عضلات شکم

شکم شش تیکه

Related articles

چه زمانی نباید رژیم غذایی گرفت؟

همیشه رژیم گرفتن باعث بهتر شدن سلامت کلی بدن نیس پس تلاش کنین فقط در شرایطی وارد یه رژیم غذایی شید که خوب از امتیازات و مشکلات اون بدونین. به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ موقعیت های مختلفی در زندگی شما بوجود میاد که در اون زمان ها نباید رژیم لاغری […]

Learn More

چه خواب هایی تعبیر دارند؟

به تعبیر خواب باور دارین؟ بله شاید خیلی از خوابامون تعبیر خاصی نداشته باشن اما عکس این قضیه هم امکانپذره. در این مقاله تلاش میکنیم بعضی از عادی ترین خوابایی که دیده میشه و بقیه به دنبال پیدا کردن تعبیر اون هستن رو معرفی کنیم. جهت مشاهده تعبیر کامل هر خواب روی اون کلیک کنین. […]

Learn More

چرا ربنا پخش نمی شود؟

هنرمندان-امسال هیچ یه از شبکه های رادیویی و تلویزیونی در لحظات قبل از اذان مغرب ربنای شجریان رو پخش نمی کنن و این یعنی نابود کردن بیشتر از ۳۰ سال خاطره مردم یه کشور از درک لحظات الهی افطار ماه های رمضان. لحظات افطار ماه رمضان امسال با مقدمه چینی های مسوولان شبکه های رادیویی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *