چطور عینک آفتابی مناسب بخریم؟

واسه جلوگیری از بروز آب مروارید، کم بینایی، نابینایی، ایجاد چروک پوستی در دور و بر چشم و … عینکای دودی یا آفتابی استاندارد بخرین که مشخصات زیر رو داشته باشه

 

 

 

 

مردمک چشما در نور زیاد تنگ و در نور کم گشاد می شه. حالا فکر کنین به دلیل بی اطلاعی از استانداردها، عینک آفتابی تقلبی خریده اید: پیچ گوشتی به دست، حجم خیلی از اشعه های مضر رو از این مردمک گشاده، همیشه در چشماتون فرو می کنین!

 

واسه حفظ سلامتی خودتون هم شده، فریب دستفروشا و جنسای ارزون، قشنگتر، مارک دار و نشونه های تقلبی روی عینکا رو نخورین، خسیس نباشین و واسه جلوگیری از بروز آب مروارید، کم بینایی، نابینایی، ایجاد چروک پوستی در دور و بر چشم و … عینکای دودی یا آفتابی استاندارد بخرین که مشخصات زیر رو داشته باشه:

 

عینک خوب باید UV400 باشه. از سه ساعت بعد از طلوع آفتاب تا سه ساعت قبل از غروب، اشعه ماورای بنفش در هوا موج می زنه. شاید این عدد روی برچسب عینک هم باشه، اما با دستگاه UV متر موجود در عینک فروشیا اونو تست کنین. دستگاه باید عدد اونو از ۹۸ درصد به بالا نشون بده.

 

چشم و دور و بر اونو، از زیر ابرو تا نزدیک گونه در بر بگیره. علاوه بر این، تو یه اتاق با نور معمولی، به آینه نگاه کنین. با عینک مناسب باید قرنیه چشماتون رو در آینه، به سختی ببینین. خاکستری یا در آخر قهوه ای رنگ باشه؛ مخصوصا اگه عینک واسه استفاده بچه ها خریداری شده. قرنیه چشم کودکان، اشعه های مضر رو سریع تر و آسون تر عبور میده؛ پس واسه دلخوشی اونا عینکای فانتزی با شیشه های قرمز، آبی، سبز و… نخرید، مگه اینکه فقط در محیط سر بسته ای چون داخل خونه و به مدت کوتاه ازش استفاده کنن ( از خرید عینکای ارزون پلاستیکی که تصاویر رو ناهموار می کنن هم دوری کنین )

 

واسه اطمینان از سطح صاف و یکنواخت عدسی عینک، اونو به چشم بزنین و به لبه میز یا خطوط صاف بین سرامیکا نگاه کنین؛ بعد سرتون رو به چپ و راست، بالا و پایین حرکت بدین. با این حرکات، خطوط باید بازم صاف دیده شن نه معوج و موجدار.

 

شیشه های عینک باید پولاریزه باشه. این شیشه ها دلیل شکست نور شده، جلوی تابش مستقیم آفتاب و اشعه رو می گیرن.

 

اگه به اسکی، کوهنوردی، کویرپیمایی یا حموم آفتاب در کنار ساحل علاقه مندید، علاوه بر اینا، از پوشش رفلکس یا آینه ای در شیشه های عینک تون مطمئن شید.

 

عینکای دودی آفتابی، واسه نگاه کردن به منابع نور قوی طراحی نشده ان. با اونا به جوشکاری، مناطق پوشیده از برف، خسوف و… مستقیماً نگاه نکنین.

 

منبع : alef.ir

 

Related articles

چطور با یک کمال‌گرا زندگی کنیم؟

همسر یا یکی از اعضای خونواده تون که ایده آلیسته شما رو دیوونه کرده؟ زندگی با این افراد می تونه سخت باشه. کمال گراها می تونن انعطاف ناپذیر و مهارکننده، پرتوقع، خرده گیر و معتاد به پرکاری باشن. کمال گرایی معمولا منتهی به بحث و جنگ، اختلاف، و آسیب به احساسات می شه. با این […]

Learn More

چشمه‌های آب گرم معروف دنیا+عکس

به گزارش آلامتو به نقل از فارس ، چشمه آبگرمی در جهان هست که بیشتر مردم در سراسر جهان واسه درمان به این مکان ها می روند. در واقع این چشمه یه حموم آب گرم میان دشت، کوه های برفی قشنگتر، روی ساحل شنی یا در تصاویری قشنگتر واقع شده ان. مراکش – سلمان مراکش […]

Learn More

چرخ و فلک سنگاپور، دومین چرخ و فلک مرتفع دنیا!+عکس

وقتی نیاز به یه تجربه هیجان انگیز و فرق داشته باشه گزینه های قابل انتخاب محدود می شن تا جایی که شاید مجبور به سفر بیرون مرز کشور شید؛ چرخ و فلک سنگاپور یکی از تجربه های مهیجیه که سفر به سنگاپور رو مهم جلوه میده. به گزارش آلامتو و به نقل از  الی گشت؛ […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *