چطور بفهمیم پسورد اکانت یاهومان هک شده است؟

هک یاهو

یاهو روز سه شنبه اعلام کرد که سرویس Yahoo! Voice مورد نفوذ گسترده هکرها واقع شده و در حدود ۴۰۰ هزار نام کاربری و رمز عبور از سرورهایش دزدیده شده. اما به لطف لابراتوار بدافزار Sucuri، همین حالا می تونین ایمیل خودتون رو چک کنین و از سالم بودن اون مطمئن شید.

اما ای میل یاهو تنها سرویس ایمیلی نیس که مورد نفوذ هکرها قرار گرفته، سرویس هایی چون جی میل، هات میل، کامکست و AOL هم هک شدن.

واسه اینکه بفهمین حساب شمام به خطر افتاده یا خیر اینجا کلیک کنین.

اولین گزارش از حساب هایی که هک شده بود صبح روز پنج شنبه بوسیله هکرای “D33ds” منتشر شد. از اونجا که پسوردهای ذخیره شده رمز گذاری نشده بودن ، لیست بلند بالایی از اسمای کاربری و رمز عبورای هک شده در پستی واسه عموم به نمایش گذاشته شد.

این ماجرا تنها یه روز پس از هک شدن ۴۲۰ هزار حساب کاربری از شبکه اجتماعی Formspring اتفاق افتاد. چند هفته پیش هم میلیونا پسورد به صورت آنلاین از سایتهایی چون LinkedIn،eHarmony و Last.fm دزدیده شده بود.

یاهو در بیانیه ای به TechCrunch گفته: اینجا در یاهو ، ما امنیت رو بسیار جدی می گیریم،و واسه تضمین امنیت اطلاعات کاربرانی که در سرویسای زیاد ما عضو هستن ، شدیدا روی اقدامات امنیتی سرمایه گذاری کردیم.

به گفته این شرکت در حدود ۴۰۰ هزار حساب یاهو از Yahoo! Contributor Network و همین طور هم اکانتایی از بقیه کمپانیا دزدیده شده بودن.

یاهو با اعلام معذرت خواهی از همه کاربرانش گفت: ما مشکلی که دلیل می شد اطلاعات کاربرامون معلوم شه رو حل کردیم،

پسوردهای اکانتای هک شده رو هم تغیر داده و به بقیه کمپانیا هم اخطار دادیم که مراقب به خطر افتادن اکانتای کاربراشون باشن.

این شرکت هم اینکه کاربرانش رو تشویق کرد که مرتبا پسوردای خود رو به روز کرده و با پیشنهاد های امنیتی یاهو در security.yahoo.com آشنا شن.

چیجوری هک نشیم؟

هک آفلاین کامپیوتر و گوشی موبایل

هک