چطور بدون اینکه صدای کسی در بیاید توی صف بزنیم؟

خلاص شدن از اتاقای انتظار با سامانه سلامت

ما ایرونیا معروفیم به صف هامون. صفای طولانی خسته کننده که ساعتا آدم رو در انتظار نگه می دارن. همیشه هم در این صفا به کسائی برمی خوریم که مشکلشون از مشکل کل کره زمین بزرگ تره و اگه همین الان نوبتمون رو بهشون ندیم جهان نابود می شه.

حالا تصور کنین یه روز عادی در فصل زمستانه؛ صبح از خواب بیدار شدین و گلوتون شروع کرده به سوزش، بینیتان کیپ شده، سرتون گیج و ویج میره و تب دارین. یه سرما خوردگی ساده. ولی نه، تجربه میگه زود قضاوت نکنین. این سرماخوردگی ساده همه روز شما رو تلف می کنه.

به چه دلیل؟ چون اول از همه باید تخت خواب دوست داشتنی رو رها کنین. بعد با جسارت و جربزه پا بذارین توی شهر و میان دود و ترافیک گم شید. بعد برسین به مطب دکتر عمومیتان. بعد درِ مطب رو این قدر محکم هل بدین تا بالأخره باز شه و وقتی واردش شدید ببینین یه پادگان آدم اونجا وایس تاده ان در انتظار رسیدن نوبت ویزیتشان.

هیچکی دوست نداره چند ساعتی در اتاق انتظار اینجور مطبی بشینه. کنار آدمایی که همه شون مثل شما سرما خورده ان و هر پنج ثانیه یه بار عطسه می کنن. البته این آدما هم گناهکار نیستن که مثل شما واسه سرماخوردگیشان به مطب بهترین دکترها مراجعه کردن. ولی به خاطر حال بدتون در اون شرایط اصلاً توان تحمل کردن اینجور فضایی رو ندارین.

اگه اینجور تجربه تلخی دارین در ادامه با ما همراه باشین تا براتون از یه راه حل موثر و خوب حرف بزنیم.

با سامانه سلامت توی صف بزنین

شاید شمام به این ایده فکر کرده باشین که به چه دلیل دکترا و بیمارستانا واسه نوبت دهی بیمارانشون از یه اپلیکیشن یا سایت نوبت دهی اینترنتی استفاده نمی کنن. خبر خوب اینه که استفاده می کنن. سایتای نوبت دهی اینترنتی خوبی در این مورد وجود دارن که دکترها و بیمارستانا از راه اون به بیمارانشون کمک می کنن در وقتشون صرفه جویی کنن.

شما می تونین خیلی راحت زمان دقیق نوبتتون رو با سامانه سلامت فقط با گوشی موبایلتان مشخص کنین.

سامانه سلامت دقیقاً چیجوری وقت بیماران رو صرفه جویی می کنه؟

اگه اون روز صبح که گلوتون شروع به سوختن کرد و فهمیدین سرما خوردین با سامانه سلامت اینترنتی آشنا بودین ماجرا طوری دیگه رقم می خوره. اون روز صبح به جای اینکه به مرکز کارتون زنگ بزنین و مرخصی بگیرین تا به مطب برید، سریع تلفن همراهتون رو بر می داشتین و یه دور توی سامانه های سلامت اینترنتی می زدین تا تو یه ساعت مشخص به شما نوبت بده. بعد که زمان ویزیت دکتر در برنامه روزانه تون مشخص شد دیگه وقتتون واسه خوتان بود. می تونستید سر کار برید یا مرخصی بگیرین و حسابی استراحت کنین.

امتیاز خاص سامانه سلامت اینترنتی اینه که به شما سریع ترین و آسون ترین راه دسترسی به دکترها رو میده؛ پس شما می تونین خیلی راحت روی باقی مونده وقتتون برنامه ریزی کنین.

از کجا بهترین سامانه سلامت اینترنتی رو پیدا کنیم؟

اصلی ترین کاری که سامانه سلامت اینترنتی واسه شما می کنه همونه که در بخش قبل گفتیم؛ یعنی سریع و آسون نوبت دقیقی واسه شما تعیین کنه. اما این تموم ویژگیای یه سیستم نوبت دهی خوب نیس.

چون این کار رو قبلاً منشیا هم خوب انجام می دادن. یه سامانه سلامت اینترنتی باید بتونه از تموم مزیتا و امکانات اینترنت به خوب استفاده کنه. به ویژگیای زیر دقت کنین.

۱.      با نوبت دهی اینترنتی از بین همه گزینه های موجود انتخاب کنین

شما باید بتونین با به کار گیری سامانه سلامت همه دکترهای موجود رو ببینین. کاری که منشیِ یه دکتر مشخص نمی تونه واسه شما بکنه و باعث اخراج شدنش می شه.

بعضی وقتا ممکنه از رفتار یا اخلاق یه دکتر خوشمون نیاد اما چون در کارش بسیار حرفه ایه اونو تحمل کنیم و همیشه واسه مریضی هامون پیش اون بریم. فقط به خاطر این که دکتر دیگری رو نمی شناسیم که در کارش تا این اندازه حرفه ای باشه.

حالا با سیستم نوبت دهی اینترنتی می تونین بین دکترها گشت بزنین و بهترین دکترهای متخصص رو پیدا کنین. سیستم نوبت دهی اینترنتی باید به شما کمک کنه یه دکتر متخصص جدید حرفه ای پیدا کنین که مشکلات دکتر قبلی رو نداشته باشه.

۲.      با سامانه سلامت نزدیک ترین دکتر رو پیدا کنین

بعضی وقتا تنها چیزی که براتون مهمه فاصله رسیدن به مطب دکتر مورد نظرتونه. پس سامانه سلامت اینترنتی مورد نظر باید بتونه علاوه بر دکترهای جور واجور فاصله اونا با شما رو هم نشون بدن. شما باید بتونین دکترهای جور واجور رو روی نقشه پیدا کنین و کسی رو انتخاب کنین که راه رسیدن به مطبش از همه نزدیک تره.

۳.      محبوب ترین دکتر رو پیدا کنین

همونطور که در شبکه های اجتماعی مردم کسائی رو که دوست دارن لایک می کنن و به محبوبیت اونا اضافه می کنن در سامانه سلامت اینترنتی هم باید بشه دکترهای جور واجور رو ارزش سنجی کرد و به بقیه نشون داد چه قدر محبوب ان.

این ویژگی به شما کمک می کنه بهترین دکترها رو واسه بررسی سلامت جسم و روانتان انتخاب کنین.

۴.      مشخصات دکتر مورد نظر رو ببینین

در سامانه سلامت اینترنتی خوب همه دکترها باید یه بخش مشخصات و توضیحات داشته باشن که در اون به طور کامل تخصصشان و زمانای کاری و دیگه مشخصاتشان مانند نشانی مطب رو گفته شده باشه. شما باید بتونین با بررسی این مشخصات انتخاب بهتر و آگاهانه تری انجام بدین. در آخر از کسی نوبت بگیرین که مطمئنید انتخاب خوبیه.

۵.      دیگه مجبور نشید واسه خرده ریزها بیرون برید

در آخر وظیفه کلی یه سامانه سلامت اینترنتی اینه که شما رو از بیرون رفتنای تکراری به دلایل جور واجور نجات دهد. مثلاً دارویی رو تموم می کنین و داروخونه اونو بدون نسخه نمی ده. حالا باید پیش دکتر برید و زمان زیادی رو صرف گرفتن نسخه کنین. یه سامانه سلامت خوب باید بتونه نسخه رو بدون مراجعه به دکتر براتون بگیره. درواقع سامانه سلامت باید بتونه شما رو به شکل مجازی از تموم امکانات بیمارستان و مطب دکتر بهره مند کنه.

اینجور سامانه سلامت اینترنتی ای هست؟

بله. حالا خوبیش اینه الان اینجور سامانه ای هست تا جوابگوی نیاز بیماران باشه. پیشنهاد خاص ما به شما یکی از بهترین سامانه های سلامت کشوره به نام پلاس ماد. واسه اینکه خودتون بتونین این سایت رو ببینین و درباره اون قضاوت کنین و تصمیم بگیرین می تونین همین الان به نوبت دهی آنلاین پلاس ماد برید. البته با امید به اینکه سلامت باشین و احتیاجی به اینکه واقعا بخواین نوبت بگیرین نباشه.

می تونین لیست دکترهای موجود در پلاس ماد و لیست بیمارستانای موجود در این سایت رو هم همین الان ببینین و دنبال دکتر مورد نظرتون بگردین.

سخن آخر

همیشه باید به دنبال راه هایی بود تا زندگی رو بهتر کرد. یکی از این راه ها مطمئنا ورود سامانه سلامت به حرفه پزشکیه. شایدً در آینده دیگه تماشاگر مطبای شلوغِ پر از مریض و انتظارهای غیر قابل تحمل در حالی که مریض هم هستیم نخوایم بود.

یکی دیگه از راه هایی که می شه با اون سطح زندگیمون رو بهتر کنیم آگاهی در مورد خودمون و مریضی هامونه. در سایتی که الان به شما معرفی کردیم یه مجله سلامت که به مطالب پزشکی و سلامت می پردازه هست تا اطلاعات عمومی شما رو بالا ببره. مطالبی که به طور کاملً علمی هستن و به شما در شناخت و تشخیص مریضیا و مشکلاتتون کمک می کنه. اگه می خواین از این مطالب بهره مند شید به صفحه مجله سلامت برید.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن