چطور انتقاد پذیر باشیم؟

چیجوری انتقاد پذیر باشیم,Criticize

قبول کردن انتقاد کار سختیه اما یه مرحله بزرگ در پیشرفت شخصیت شما هستش تلاش کنین انتقاد رو به طور کامل درک کنین و بعد تصمیم درستی بگیرین.

به گزارش آلامتو و به نقل از آی بانو؛ اینکه از زحماتتان انتقاد کنن، دردآوره. وقتی بقیه رفتارای غلط شما رو گوشزد می کنن و می خواهند که اونا رو اصلاح کنین، ممکنه ناراحت شید. قبول کردن انتقادات در مورد ظاهر هم که دیگه جای خود داره!

انتقاد سازنده و چگونگی کنار اومدن با اون

من به عنوان یه دانشگاهی، باید با انتقاد کنار بیام. استادان راهنمای من مقالاتم رو با رنگ های جور واجور اصلاح می کنن و تک تک نقاط ضعف اون رو نشون میدن. پس از منتشر کردن اونا نوبت منتقدین می رسد تا نقاط ضعف و تک تک خطاها رو رو کنن و بعضی از اونا حتی از این کار لذت هم می برند.

اینکه از زحماتتان انتقاد کنن، دردآوره. وقتی بقیه رفتارای غلط شما رو گوشزد می کنن و می خواهند که اونا رو اصلاح کنین، ممکنه ناراحت شید. قبول کردن انتقادات در مورد ظاهر هم که دیگه جای خود داره!

حالا واسه کنار اومدن با این همه انتقاد باید چه کرد؟

موضوع شمائید؟ بعضی از انتقادها متوجه شخص شماس. وقتی کسی از ظاهر یا رفتار شما انتقاد می کنه، نمی شه اون رو به دل نگرفت.اما در بعضی موارد این افکار و بقیه کارای شماس که مورد انتقاد قرار می گیرد.شاید سخت باشه، اما شما باید تفکر و کاراتون رو از خودتون جدا از هم بدونین. وقتی کسی از نتیجه تلاش شما انتقاد می کنه، باید ازاین امر استقبال کنین.

هرچقدر هم که به نوشته ها و فعالیت هاتون علاقمند باشین، باید بدونین که همیشه راهی واسه پیشرفت و بهبود اونا هست. اگه کسی وقت بزاره و به شما پیشنهادی بده، با گوش دادن به اون می تونید چیزای زیادی یاد بگیرین.

باید گفت که رو به رو شدن با انتقاد ممکنه دردناک باشه. من پیشنهاد می کنم یه مدت از گوش کردن و مطالعه انتقادها دست وردارین و هروقت احساسات منفی داخلی خود رو از بین بردین، واسه بررسی اونا برگردین. شما وقتی آماده رویارویی سازنده با انتقاد هستین که با مطالعه گفته های منتقدین کاراتون احساس نکنین اونا احمق هستن و باور کنین که شاید منظوری داشته باشن.

پس از این، می تونید بفهمین که کجای کارتون اشکال داشته و اون رو اصلاح کنین.

اگه انتقاد در مورد خودتون باشه چیجوری؟

بیشتر آدمایی که انتقاد می کنن، هدف بدی ندارن. اونا به شما و زندگی شما اهمیت میدن. خود اونا هم از اشاره به نکات نادرست به شما که نیاز به تغییر دارن، دست کم کمی احساس ناراحتی می کنن.

توجه به اینکه انتقادات از سر دوست داشتن بیان می شن، در مواردی که مربوط به موضوعات شخصیه، کمی مشکله و به ما برمی خورد (و باید هم بربخورد)؛ مثل وزن، ظاهر یا انتخاب های سرنوشت ساز شما! قبول کردن انتقادهایی که در مورد تصویر ذهنی شما از خودتون باشه سخته. مثلا وقتی وزنتون زیاد شه، خودتون از این موضوع آگاهید. از این جهت اگه کسی این موضوع رو به شما بگه، کمکی به شما نکرده.

در این موارد، تلاش کنین محبت رو پشت کلمات ببینین. چند نفس عمیق بکشین و لبخند بزنین. اونا براتون ارزش قائلند که حرفی می زنند.

در مورد انتقادات دائمی چیکار باید کرد؟

بله، آدمایی هستن که واسه انتقاد کردن زندگی می کنن (یا دست کم واسه انتقاد کردن از شما زنده ان). در روبرو شدن با این افراد، توجه به اینکه اونا براتون ارزش قائلند کافی نیس، چون انتقاد کردن اونا پایان نداره. در این شرایط باید با اونا گقتگویی بی رودربایستی داشته باشین.

به اونا بگید که از توجهی که به شما دارن، متشکرید، اما اعلام نظرهای همیشگی اونا ناراحت کننده و رو مخه. اگه این هجمه ها پایان نیافت، باید از رو به رو شدن با این فرد دست وردارین. از وقت گذروندن با آدمایی که همیشه شما رو ناراحت می کنن و دست از انتقاد برنمی دارن، دوری کنین.

تحقیقات جدید نشون داده که زنان در محل کارشون بیشتر از مردان مورد انتقاد قرار می گیرند. اگه این اتفاق براتون می افتد، به دفعاتی که از کار شما انتقاد می شه و دفعاتی که به خاطر اون مورد تشویق قرار می گیرید توجه کنین.

اگه حس می کنین همکارانتون به اندازه کافی به کارای مثبت شما توجه نمی کنن و بیشتر به بیان مشکلات می پردازند، وقت اون رسیده که با رئیس و همکاران خود در مورد محیط کاری صحبت کنین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

آی بانو