چطور از زرد شدن دندانها جلوگیری کنیم؟

دندانه های هیچ وقت به طور کامل” سفید نمی شه چون رنگ طبیعی اونا زرد خیلی روشن و یا زرد و قرمز خیلی روشنه و علاوه براین هرچه سن ما بالاتر میره رنگ دندانهایمان تیره تر هم می شه چون با گذشت زمان مینای دندون ساییده می شه ، آسیب می بینه و رنگ غذاها رو جذب می کنه.

 

مایعات رو با نی بخورین:

واسه اینکه دندانهایتان رنگ نگیره و بعد از اینکه اونا رو سفید کردین همونطور سفید بمونه مایعاتی مثل قهوه و چای رو با نی بخورین تا تماس کمتری با سطح دندانه های شما داشته باشن.اینکار به اندازه خیلی از تماس این مایعات با سطح دندانه های شما جلوگیری می کنه و باعث می شه دندانه های شما مدت بیشتری سفید بمونه.

بعد از چای و یا قهوه غذاهای سفید کننده استفاده کنین:

بعضی مواد غذایی مانند سیب ، کرفس و هویج مثل مسواک عمل میکنن و وقتی شما اونا رو می جوید به پاک شدن رنگهای جذب شده بوسیله دندانه ها کمک می کنن. تاثیر پاک کنندگی این مواد غذایی روی دندانه ها با اینکه ممکنه خیلی کوتاه باشه اما میشه دید مخصوصا” اگه از جمله آدمایی باشین که قبل از این همیشه” قهوه و چای می خوردید و هر روز سیب نمی خوردید.

از یه رژ لب مناسب استفاده کنین:

رژ لبهایی که رنگ اونا تن آبی داره باعث می شن که دندانه ها روشنتر و درخشانتر به نظر برسن اما رژ لبهایی که تن زرد و یا طلایی دارن باعث می شن دندانهایتان زردتر به نظر برسن.”

از جوش شیرین استفاده کنین :

 هرماه چند بار به جای خمیر دندون از خمیری که از جوش شیرین و آب جفت و جور شده استفاده کنین . اینکار باعث می شه رنگهای سطحی از روی داندان شما پاک شه.

دندون پرتال آفتاب

Related articles

چربی نرمال بدن چند است؟

اگه به سلامت و تناسب اندام خود اهمیت می بدید پس باید همیشه اندازه چربی بدن خود رو کنترل کنین و مراقب اون باشین که از حد مجاز عبور نکنه. به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ وقتی که می خواهید به اندام بهتری برسین، باید بجای تکیه کردن بر وزنی که […]

Learn More

چرا شبکه‌های اجتماعی اعتیاد آورند؟

چند سالیه که شبکه های اجتماعی در فهرست محبوب ترین سایت های اینترنتی قرار گرفته ان. میلیون ها نفر در سراسر جهان از هر فرصتی واسه به اشتراک گذاری اطلاعات مختلفی مثل متن، تصویر یا فیلم در این شبکه ها استفاده می کنن. این وسط تلفن های هوشمند هم زمینه رو واسه دسترسی راحت تر […]

Learn More

چرا عضلاتم رشد نمی کند؟

اگه بعد از یه دوره ورزش سخت هنوزم هیچ تغییری در عضلات خود نمی ببینن شاید مشکلی در چگونگی تمرین کردنتون وجود داشته باشه. به گزارش آلامتو و به نقل از مجله سلامت؛ وقتی که شدیدا روی انجام تمرینات ورزشی تمرکز می کنین توقع دارین یافته های حاصل از اون رو ببینین. اگه نتونین به […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *