چطور از خراب شدن غذاها جلوگیری کنیم؟

شمام از جمله آدمایی هستین که از بازار ، میوه و سبزیجات تازه می خرید اما سه روز بعد میفهمید که همه اونا خراب شدن؟ چند راه حل ساده می تونه از هدر رفتن این مواد غذایی به درد بخور جلوگیری کنه .

اگه یخچالتان دماسنج نداره یه دماسنج یخچال بخرین:

مواد غذایی باید در دمای بین ۳.۵ تا ۴ درجه سانتیگراد (۳۵ تا ۴۰ درجه فارنهایت) نگهداری شن تا تازه بمونن اما توانایی تنظیم دما در بیشتر یخچالها محدوده و ما معمولا” فقط می تونیم بین دو گزینه سرد و سردترین یکی رو انتخاب کنیم ، علاوه بر این ، دمای تعیین شده واسه این دو گزینه در یخچالهای جور واجور فرق داره. از دماسنجهایی استفاده کنین که به دیواره داخلی و یا روی یه از قفسه ها نصب می شن.”

روی ظورف شامل مواد غذایی برچسب بچسبونین :

یه راه حل ساده واسه جلوگیری از خراب شدن مواد غذایی اینه که روی ظروف اونا یه برچسب بچسبونین و تاریخی که پلمپ اونا رو باز کردین رو بنویسین.

به محل قرار دادن مواد غذایی در داخل یخچالتان دقت کنین:

طبقه بالای یخچال معمولا” نسبت به طبقات پائینی دمای بیشتری داره پس مواد که قراره مدت بیشتری در یخچال بمونن و به سرمای بیشتری احتیاج دارن رو در این طبقه قرار ندین. گوشتها رو باید در پایین ترین طبقه یخچال که معمولا” سردترین نقطه یخچاله بذارین.شیر رو در جایی بذارین که دمای مناسبی داشته باشه ، گذاشتن شیر در طبقه های روی درب یخچال کار درستی نیس چون این طبقات به اندازی کافی سرد نیستن.

از سیبها تو یه بخش جدا از هم نگهداری کنین و مواد غذایی دیگه رو در کنار اون قرار ندین چون سیبا یه گاز طبیعی از خود منتشر می کنن که می تونه مواد غذایی دیگه رو فاسد و خراب کنه.

غذاهای باقیمونده از وعده های غذایی رو منجمد کنین:

نگهداری و استفاده به موقع از غذاهایی که از یه شام مفصل باقی مونده کار سختیه اما اگه به درستی اونا رو جمع آوری و نگهداری کنین می تونین درست و به موقع از اونا استفاده کنین ، بعضی غذاهای پخته شده ۴ روز در یخچال سالم می مانند اما بعضی مواد غذایی مثل گوشت و سالادها زودتر فاسد می شن و معمولا” فقط ۳ روز سالم می مانند.اگه نمی خواید غذاهای باقیمونده رو ظرف این مدت استفاده کنین اونا رو منجمد کنین.

خراب شدن غذا پرتال آفتاب

Related articles

چرا عرق بدن بوی بد میدهد؟

اگه عرق بدن تون بوی بدی می ده و به دنبال دلیل اون هستین با این مقاله همراه شید تا عادی ترین دلایل بد بو بودن بدن رو بررسی کنیم. به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ بد بو شدن بدن مشکلیه که هممون گاه و بی گاه درگیرش میشیم. وقتی دلیل این مشکل […]

Learn More

چرا همیشه شکست میخورم؟

عادی ترین اخلاق های یه شخص شکست خورده رو می شناسید؟ مطمئناً موقعیت هایی در زندگی پیش میاد که زندگی رو ناشاد می کنه. اما معمولاً بخشی—بخش بزرگی—از این نبود خوشبختی از طرز تفکر، رفتارها و عادات خودمون ناشی می شه. در این مقاله به ۷ مورد از داغون کننده ترین عادات روزانه ای که […]

Learn More

چرا ما ایرانی ها نمی‌خندیم؟!

از گفت و گوهای کارشناسان و مسئولان تا گفت و گوهای دوستانه و خانوادگی وقتی به بحث شادی و نشاط راه باز می کنه همه از خوشحال نبودن مردم شکایت می کنن. به آدمهای دور و برتون نگاه کردین وقتی در اتوبوس، تاکسی یا ماشین شخصی تون نشسته اید. دیدین آدمها رو که یا هدفن […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *