چشم سوم چیست و چگونه فعال میشود؟

Third eye

هممون با آدمایی در رابطه بوده ایم که دید روشن تری نسبت به زندگی دارن طوری که انگار همه وقایع رو به شکلی متفاوت تر از ما درک میکنن این افراد ممکنه تحت تاثیر فعال شدن چشم سومشان باشن.

شم سوم که چشم داخلی هم نامیده می شه یه معنی عرفانی و مبهوت کننده از یه چشم غیر معموله که باعث می شه تا بالاتر از دید عادی بشه فهمید. در بعضی از سنتای الهی چشم سوم به نام آجنا یا چاکرای پیشونی هم معروفه. چشم سوم اشاره به دروازه ای داره که به قلمروهای دیگه و فضاهای آگاهی بالاتر منجر می شه.

به نقل از idehaltech.com؛ در معنویت عصر جدید، چشم سوم بیشتر نمادی از وضعیت روشنگری یا تحریک تصویر ذهنیه که اهمیت الهی عمیقی داره. چشم سوم بیشتر با دیدگاه های مذهبی، روشن بینی، توانایی مشاهده چاکراها و آئورها، پیش بینی حوادث و تجربیات خارج از بدن همراه س. آدمایی که ادعا می کنن ظرفیت به کار گیری چشم سوم خود رو دارن، به عنوان پیش گو شناخته می شن. می گن در بعضی از سنتایی مانند هندوئیسم محل قرار گرفتن چشم سوم رو وسط پیشونی، کمی بالاتر از اتصال ابرو می دونن.

هدف از باز کردن چشم سوم اینه که افراد بتونن به “ارتعاش” صحیحی از جهان برسن و پایه محکمی واسه رسیدن به سطح پیشرفته تر مدیتیشن پیدا کنن. چشم سوم می تونه باعث شه بالاتر از بعد جا و زمان با دنیای دور و بر رابطه برقرار کرد. به عبارت ساده و خلاصه میشه گفت، چشم سوم یه معنی متافیزیکیه و مربوط به چاکرای ششم یا آجناه.

پایه بیولوژیکی چشم ذهن یا چشم سوم به طور کامل درک نمی شه. تحقیقات انجام شده با به کار گیری fMRI نشون داده که هسته ژنیکولت جانبی و ناحیه V1 قشر بینایی در طول وظایف تصویری ذهنی فعال می شن. غده ی کوچیکی به نام غده صنوبری یا پینه آل (Pineal gland) که در زیر نیمکره های مخ قرار داره که بعضی اون رو چشم سوم یا آجنا می گن.

فواید چشم سوم

با باز شدن چشم سوم شما می تونین با همه چیز و همه کس رابطه برقرار کنین و تله پاتی برقرار کنین. شما می تونین با چشم سوم خود رو با طبیعت پیوند بزنین و با نیروهای موجود در دنیا همگام شید. بعد از باز شدن چشم سوم شما دیگه محیط دور و بر خود رو بی جون نمی ببینن و هر چیز در عالم هستی رو به عنوان یه انرژی تشخیص می دید. همه حسا با باز شدن چشم سوم چند برابر قوی تر می شن و زندگی شکل جدیدی به خود میگیره. سطح درک شما بالا میره و می تونین نمایی بالاتر از ماده رو ببینین.

عواقب چشم سوم

بعد از باز شدن چشم سوم ممکنه صداهای بسیار بلندی بشنوین که کسی اونا رو نمی شنوه که هر چی زمان به شب نزدیک تر می شه این صداها شدت بیشتری پیدا می کنه. به دلیل کشش انرژی این جور افراد ممکنه وقتی که افراد دیگه با اونا صحبت می کنن دچار ضعف شن. وقتی چشم سوم شما بازه، ممکنه نورهای نورانی چشم های تون رو آزار دهد. باز شدن چشم سوم می تونه دلیل فشار و درد شدید سر مانند دردهای میگرنی شه.

بستن چشم سوم

اگه تحمل مشکلات باز بودن چشم سوم رو ندارین، باید اون رو ببندین. بستن چشم سوم عملی خیلی سخت و زمان بره و ممکنه هیچوقت موفق به این کار نشید. هنوز هیچ روش درست و اطلاعات زیادی درباره چگونگی بستن چشم سوم وجود نداره، بیشتر راه های موجود یا باعث بدتر شدن وضع می شن یا اینکه موفقیت آمیز نیستن.

علائم چشم سوم چیه؟

  • نسبت به نادیدنیا حس قوی تری دارین
  • احساس متفاوتی از قبل دارین
  • می تونید ذهن افراد رو بخونین
  • حس فشار شدید در بین ابروها
  • حساسیت زیاد به نور
  • سردردای شدید
  • قدرت های روحی زیاد می شه

 

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری بر ذهن خود مسلط شیم؟

روانشناسی چیه