چشمه سرخ ایران در چابهار+عکس

این چشمه جنوب شرقی کشورمون یکی از پنج چشمه رنگی جهان بعد از چشمه جوشان آبگرم و رنگی «یلوستون» در ایالت «وایومینگ» آمریکا امریکا در رده دوم جهان قرار داره.

چشمه سرخ

چشمه سرخ در پنج ماه از سال به دلیل جزر و مد قرمز در منطقه خلیج گواتر، رنگ آبی اون به رنگ سرخ تبدیل می شه. عامل اصلی به وجود آورنده اون طور نوکتیلوکامیلیاروس بوده که در ماه های بهمن، اسفند، فروردین، شهریور و مخصوصا در دو ماه آخر زمستون و یه ماه اول بهار شمارش بشدت رشد و افزایش می یابد و باعث سرخ شدن رنگ آب در این چشمه می شه.

جریانات دریایی حاصل از طوفان های مونسون که از ویژگی های منحصربه فرد در دریای عمانه هم موجب افزایش زیادتر از اندازه تعداد پلانکتون های گیاهی در این منطقه می شه تا این چشمه قشنگتر رو به رنگ سرخ تبدیل کنه.

چشمه سرخ

براساس تحقیقات و تحقیقات کارشناسان محیط زیست، تا الان ۹۳ گونه پلانکتون گیاهی، ۳۱ گروه پلانکتون جانوری، ۸۵ گونه از شکل های جور واجور ماهی، ۶۴ گونه از شکل های جور واجور نرم تنان، ۲۴ گونه از سخت پوستان، ۱۴ گونه مایوبنتوز و ۴۶ گونه از نوعای جورواجور جلبک ها در این چشمه سرخ و منطقه شناسایی شده.

دیدنی ترین دریاچه های ایران

جاهای دیدنی و گردشگری ایلام

تابناک تور ایران

Related articles

چرا قاعدگی عقب می افتد؟

به گزارش آلامتو و به نقل از علم ورزش؛  بیشتر خانوما با تأخیر در دوره قاعدگی دچار استرس می شن، به خصوص اگه آمادگی مادر شدن رو نداشته باشن. اما دلایل بسیاری نمی تونه روی سیکل قاعدگی خانوما اثر داشته باشه. پس تنها دلیل بارداری نیس. در این مطلب با ما همراه باشین تا با […]

Learn More

چقدر باید تمیز باشیم؟ چه چیزی کثیف است؟

اون میکروبها در واقع می تونن واسه کودکتون به درد بخور باشن؟ تا حدی بله. به گزارش آلامتو به نقل از webmd ؛ باوری هست که میگه قرار گرفتن آدما مخصوصا نوزادان و کودکان خردسال در برابر نوعای جورواجور میکروبها در اوایل زندگی شون می تونه از ایجاد مریضیایی مانند آسم، آلرژیا و دیگه بیماریهایی […]

Learn More

چشم های رنگی و زیبا

جمع آوری: پایگاه تفریحی آلامتو مدل آرایش

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *