چربی‌های شکمتان را با برنامه آب کنید

مرد چاق

می خواهید سریع تر چربی ها رو از عضلاتتون جدا کنین؟ پس این کارا رو انجام بدین تا به چربی سوزتان سرعت داده شه:

۱. یوگا تمرین کنین

یوگا واسه مقابله با استرس که عامل شناخته شده ای واسه تجمع چربی شکم و کندی سوخت و سازه عالیه. پس با تمرین یوگا، با استرس مقابله کنین.

۲. واسه وعده های غذایی تون برنامه ریزی کنین

به خودتون اجازه ندین که وعده ها رو آسون بگیرین. به طور جدی به دنبال وعده های غذایی متعادل و سالم باشین و پیش تر اونا رو آماده کنین. اگه واسه وعده های غذایی تون برنامه ریزی کنین، خیلی راحت تر می تونید به اون بچسبید.

۳. بیشتر آب بخورین

از نوشابه، الکل و نوشیدنی های ورزشی دوری کنین. و بچسبید به نوشیدن همون آب سنتی خودمون.

۴. به سرعت بدوید

به سرعت تموم دویدن، بدن رو مجبور می کنه تا در طول و پس از ورزش، بیشتر انرژی بسوزونه. هم اینکه علاوه بر سیستم قلبی عروقی، واسه عضلاتتون هم خوبه. این تمرین، سوخت و ساز بدنتون رو زیاد کرده و سریع تر از آهسته دویدن چربی سوزی می کنه.

۵. بیشتر بخوابین

کمبود خواب، از روی زور و اینکه دیگه چاره ای نیس باعث زیاد شدن وزن می شه، چون که بدن شما، گرسنگی رو با خوابالودگی اشتباه می گیرد. با ۸ ساعت خواب کامل در شب، جلوی هوس کردن هاتون، افزایش اشتها و انتخاب غذاهای بدون ارزش غذایی رو میگیرین.

۶. ورزش کنین

می خواهید بدون انجام تمرینات سخت و طاقت فرسا وزن کم کنین؟ پس ورزش کنین و واسه بدنتون بیشتر وقت بذارین. ورزش ها معمولا تاثیر بیشتری از تمرینات کاردیو دارن و بیشتر هم چربی سوزی می کنن.

۷. از تمرین موضعی دوری کنین

قرار نیس که فقط چربی شکم، بازو یا پاهاتون رو آب کنین. بر چربی سوزی کلی بدنتون و تمرین با وزنه تمرکز کنین. اینجوری خیلی سریع تر چربی سوزی می کنین.

۸. با وزنه های سنگین تر تمرین کنین

چه می شه اگه کمی هم عضله بیارین؟ با وزنه های سنگین تر دره های ۱۲ و ۱۵ تایی، تمرین کنین تا رشد عضلاتتون رو تماشاگر باشین. عضلاتتون که رشد کنه، چربی سوزی خیلی ساده تر می شه.

۹. برنامه رو تغییر بدید

اجازه ندین که بدنتون به یه تمرین خاص عادت کنه. چیزها رو تغییر بدید! مثلا تعداد تکراره ها، وزن وزنه ها، و گروه عضلاتی که تمرینشان می بدید رو تغییر بدید. هر چهار تا شش هفته، زمان تغییر فرا می رسد.

۱۰. پیشرفتتون رو زیر نظر داشته باشین

می خواهید راست قامت و باریک اندام باشین؟ زیر نظر داشتن پیشرفتتون، کمک می کنه تا ببینین تا چد به هدفتون نزدیک شده اید. کمک می کنه تا عادات بد قدیمی رو ترک کنین و عادات جدید خوب رو ادامه بدید.

۱۱. یکی از دوستانتون رو همراه کنین

بهترین راه واسه اینکه در تمرینتان جدی شید، اینه که کس دیگه ای رو هم هل بدید تا اونو انجام بده. چه باهم تمرین کنین و چه به هم یاد بدین، می بینید که تمرین گروهی خیلی در چربی سوزی سریع تر موثره.

۱۲. بیشتر راه برید

واقعا همه جا باید ماشین ببرین؟ اگه می تونید تا مقصد راه برید، پس معطل چه هستین؟ اگه نه، دوچرخه سواری که می تونید بکنین؟ فقط وقتی از اتومبیل تون استفاده کنین که جدا نیاز باشه.

۱۳. وعده های غذایی تون رو زیر نظر داشته باشین

فقط مواد مغذی سالم و لازم رو به بدنتون برسونین. مقدار مصرف چربی، پروتئین و کربوهیدرات رو متعادل کنین، و هر یک کالری رو حساب کنین. یه بدن خوش اندام، بیشتر از اینکه در باشگاه ساخته شه، در آشپزخانه ساخته می شه! پس وعده های غذایی تون رو زیر نظر داشته باشین تا بدونین دقیقا چه می خورید.

۱۴. به وقتش غذا بخورین

خوردن غذا قبل از تمرین، به شما کمک می کنه تا در طول تمرین انرژی بیشتری داشته باشین. و صرف یه وعده ی غذایی پس از ورزش هم به شما اطمینان میده که مواد لازم بدن واسه بازسازی عضلات و ریکاوری تامین می شه. در مورد ی عضله سازی، این دو وعده ی غذایی اهمیت زیادی دارن، هم اینکه باعث چربی سوزی سریع تر هم می شن.

۱۵. از جا بلند شین

فقط بدین دلیل که جلوی تلویزیون نشستن لذت بخشه، دلیل نمی شه انتخاب صحیحی باشه. هرچه زمان بیشتری رو به بی کاری سپری کنین، بدنتون کندتر می شه. پس فعالیتتون رو زیاد کنین تا بیشتر چربی بسوزونین.

اگه این کارا رو انجام بدین، می بینید که چربی هاتون پا به فرار می گذارن.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

مجله سلامت کاهش وزن