چرا کیفیت آب کاهش یافته؟

با پایین رفتن سطح آبای زیر زمینی و افزایش غلظت املاح درون آب شک نداشته باشین طعم و مزه آبی که ما مینوشیدیم فرق می کنه.

در گذشته با بارش برف سفره های زیرزمینی ذخیره می شد اما الان با مقطعی و شدید شدن بارش باران، آب جذب خاک نمی شه و تبدیل به روان آبها شده و با این روند منابع آبای سطحی و زیرزمینی وضعیت مناسبی در استان زنجان ندارن.

نمیشه توقع داشت که آب گوارایی که پدران ما در روستاها نوش جون می کردن رو ما هم در اختیار داشته باشیم. حتی در بعضی شهرا آب چاه ها شور شده که با کمک دستگاه های آب شیرین کن این مشکل برطرف میشه و آب شیرین میشه.

واسه برطرف کردن شوری آب شرب خرمشهر و آبادان ، علاوه بر طرح احداث سد خاکی مارد، اجرای مرحله دوم طرح آبرسانی غدیر و راه اندازی دستگاه آب شیرین کن در دست اجرا هستش.

با اجرای اون ۱۵۰ هزار متر مکعب آب لازم آبادان و ۱۰۰ هزار متر مکعب آب آشامیدنی خرمشهر تامین می شه.

نباید تعدادی از شهروندان در مصرف آب صرفه جویی و بعضیا دیگه زیادتر از اندازه نیاز مصرف کنن ، برهمین پایه صرفه جویی در مصرف آب آشامیدنی باید بوسیله همه مردم انجام شه.

به چه دلیل آب آشامیدنی نیاز به تصفیه خونگی داره؟

کلسیم، مس، روی و فلوراید موجود در آب تصفیه شده اصفهان تا حد زیادی سلامت بدن رو تضمین می کنه و حتی طرح اضافه کردن فلوراید به آب تصفیه شده اصفهان هم در دست بررسیه.

کاهش شدید منابع آبی باعث شده حجم آب دریافتی واسه تصفیه و تحویل مشترکان هم کمتر شه، کارخانه هایی مثل مجتمع فولاد مبارکه از پساب شهرهای لنجان و مبارکه استفاده می کنن و پالایشگاه از پساب شاهین شهر بهره میگیره و نیروگاه شهید منتظری اصفهان از دو ماه قبل به جمع تصفیه کنندگان پساب و به کار گیری اون ملحق شد.

در روزای گذشته شوری آب رودخانه بهمنشیر به ۱۸ هزار میکروموس و شوری آب رودخانه کارون به ۲۰ هزار میکروموس رسید و با در نظر گرفتن اینکه روزانه ۴۰ هزار مترمکعب آب شرب اهالی آبادان آبادان و ۳۰ هزار مترمکعب اهالی خرمشهر از رودخانه تامین می شه، این شوری موجب بروز مشکلاتی واسه شهروندان شد.

دستگاه های تصفیه آب خونگی میتونن به افزایش کیفیت آب مصرفی شما در منازل کمک کنن.

استاندارد لوله های آب آشامیدنی

هر لوله طبق استانداردای بین المللی خاص خود ساخته میشه که طبق اون باید در فشار، دما و شرایط تعیین شده یه طول عمر مشخص شده مثلا ۵۰ ساله داشته باشه. در استانداردا اندازه، رنگ، وزن و پارامترهای فنی لوله با دقت بیان شده. لوله ای که طبق همه شرایط استاندارد تولید شده باشه شک نداشته باشین همونقدر عمر می کنه که در استاندارد مشخص شده باشه البته بعضی تولید کنندگان واسه رسیدن به سود بیشتر روش تولید یا متریال ساخت لوله دستکاری میکنن که واسه تشخیص این لوله های بی کیفیت باید از مشاوره و راهنمایی افراد خبره کمک بگیرین.

خط تولید لوله

سازمان استاندارد ایران واسه تولید لوله های جور واجور استانداردای اجباری مشخص کرده مثل استاندارد ۱۴۴۲۷ واسه ساخت لوله های پلی اتیلن. بعضی سازمانا آزمایشگاها و استاندارد خاص خود رو دارن مثلا وزارت جهاد کشاورزی طبق شرایطی که مشخص کرده به تولید کنندگان لوله گرید یا درجه می ده و جهت اجرای طرحای کشاورزی مثل آبیاری فقط میشه از لوله هایی استفاده کرد که از وزارت جهاد کشاورزی تأییده رو گرفته باشن. هم اینکه شرکت ملی گاز ایران هر ساله لیستی از تولید کنندگانی که لوله های خود رو برابر با شرایط خواسته شده شرکت ملی گاز ایران تولید میکنن رو منتشر میکنه.

به کار گیری پمپ و مخزن واسه افزایش فشار آب

با در نظر گرفتن کم شدن فشار آب منازل و آپارتمانا باید راه حلی واسه شکست دادن افت فشار آب یافت. واسه این کار به کار گیری پمپ و مخزن پیشنهاد می شه تازگیا مخازن آب رو با مواد پلاستیکی میسازن که نسبت به تانکای گالوانیزه قبلی هم ارزون تر هستن و هم بهداشتی تر. تانکای پلاستیکی در حجمای ۱۰۰ تا ۲۰ هزار لیتر تولید و ساخته می شن.

وصل کردن مستقیم پمپ به لوله آب شهر از دید اخلاقی و فنی کار اشتباهیه. به جای اون میشه مخزن رو مستقیم به لوله آب شهر وصل کرده و پمپ رو هم به مخزن وصل کرد وقتی مخزن پر از آب می شه آب بوسیله پمپ به داخل ساختمون پمپاژ می شه. فشار آب خروجی پمپا فرق داره پمپهای نیم اسب تا چند اسب فشار و دبی خروجی متفاوتی تولید می کنن. پمپ خونگی یه اینچ از نیم تا یه اسب قدرت داره و می تونه تا ارتفاع ۷۰ متری آب رو پمپاژ کنه. پمپای صنعتی تا چند اینچ هستن و با برق سه فاز کار می کنن و قدرتای بسیار بالاتری نسبت به پمپای منازل دارن.

مخزن آب پلی اتیلن

نصب پمپ و مخزن جهت ذخیره و به کار گیری آب

با ترکیب پمپ آب و تانک آب می تونین همیشه در بیست و چاری فشار آب مناسب داشته باشین مخازن پلی اتیلن با افزایش ضخامت اونا هم زیاد می شه و کلیه حجما در لایه بندیای پک تا چند لایه تولید می شه هم اینکه مخازن به طور کاملً کامل و بدون درز هستن و در مدل های عمودی و افقی موجود هستن در مخازن افقی چهار محل اتصال و در مخازن عمودی ۸ محل واسه نصب اتصالات تعبیه شده.

درب مخازن متناسب با حجم و به صورت پیچی طراحی شده شیارهای تعبیه شده روی بدنه باعث قوی تر شدن و زیبایی محصول می شه مخازن تک لایه واسه نگهداری مواد شیمیایی و سوختی مناسبه و مخازن سه لایه واسه نگهداری دراز مدت آب بدون تغییر رنگ و بدون تغییر بو و مزه و واسه جلوگیری از نفوذ نور خورشید به داخل مخزن بوسیله لایه ضد ماوراء بنفش مناسبه مخازن پلی اتیلن چهار لایه واسه جلوگیری از نفوذ خورشید به داخل مخزن به طور ۱۰۰% بوسیله لایه داخلی مواظبت می شه. افزایش ضخامت مخزن پلی اتیلن و بالا بردن مقاومت از ویژگیای مهم مخازن ۴ لایه س

نکات لازم جهت حمل نصب و نگهداری تانکای پلی اتیلن

مخازن رو روی سطح به طور کاملً صاف نصب کنین و از آتیش و مواد گرمازا دور نگه دارین هم اینکه محل نصب رو به طور کامل یکدست بسازین و از برخورد وسایل نوک تیز و داغ به بدنه مخازن جلوگیری کنین که محل نصب باید بزرگتر از پایه های مخزن باشه و در مخازن هنگام استفاده در تموم مدت بسته باشه مخازن پلی اتیلن رو از الکتریسته دور نگه دارین وقتی که مخازن پلی اتیلن از مایعات پره آروم رانندگی کنین جهت ساخت فونداسیون محل نصب مخزن از مصالح محکم و قوی استفاده کنین اتصالات ورود و خروج روون ً در محل پیش بینی شده روی مخزن نصب شه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

Related articles

چرا نمی توانیم رژیم بگیریم

محققان گامی دیگه به درک این مطلب نزدیک تر شده ان که به چه دلیل افراد نمی تونن رژیم غذایی خود رو نگه دارن.       محققان کالج پزشکی آلبرت انیشتن مطالعه ای رو در مجله سل متابولیزم انتشار دادن که این نظر رو مطرح می کنه که در واقع وقتی که شما رژیم […]

Learn More

چطوری به آرامش درونی برسیم؟

«آرامش فکر، نداشتن مشکل در زندگی نیس، بلکه توانایی کنار اومدن با مشکلاته.» من هم مثل خیلی آدمای دیگه، سالهای خیلی از زندگی ام رو نفهمیده بودم که آرامش داخلی یه انتخابه. مطمئن نیستم چه فکر می کردم. شاید باور نداشتم که کسی بتونه یه آرامش داخلی موندگار داشته باشه. می دونستم که احساس آرامش […]

Learn More

چرا کاهش وزن برای زن‌ها سخت‌تر است؟

تحقیقات محققان آمریکایی نشون می دهد که مغز مردان توانایی بالاتری واسه کنترل احساس گرسنگی داره؛ این یافته شاید فرق بین زنان و مردان در مورد تمایل به پرخوری و چاقی رو توضیح و نشون می دهد که به چه دلیل وزن کم کردن واسه زنان سخت تره. به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *