نوامبر 30, 2020

چرا و چگونه؟ برای موفقیت بدنبال راهکار باشید

موفقیت

بعضی مواقع در زندگی ، احساس می کنیم جایی گیر کرده ایم : جایی هستیم و دوست داریم جای دیگری باشیم . مثلا دوست داریم حرفه دیگه یا شریک دیگری داشته باشیم و یا در آب و هوای دیگری زندگی کنیم ، هممون در مورد این که زندگی می تونست جور دیگری باشه ، خیال پردازی هایی می کنیم ؛ … فقط اگه کمی همه چیز فرق می کرد …

واسه بیشتر ما ، رویا ، آخر همه چیزه و در مورد وضعیت الان امور زندگی احساس نارضایتی و ناراحتی می کنیم . انگار در تفکر مونده ایم به جای اینکه حرکت کنیم . ولی واسه عده کمی هم رویا انگیزه ای واسه ایجاد تغییراته . پس چی باعث می شه در باتلاق دست و پا بزنیم در حالی که بقیه با انگیزه و خیلی راحت وارد عمل می شن ؟

اونایی که دست به عمل می زنند می تونن موقعیت شون رو دوباره شکل بدن . به جای ” به چه دلیل ” می پرسند ” چیجوری ” .

بعضی وقتا ما عصبانی می شیم که به چه دلیل کارا اون جوری که می خواهیم پیش نمی روند ، یعنی روی ” به چه دلیل ” متمرکز می شیم : به چه دلیل بیشتر حقوق نمی گیرم ؟ به چه دلیل همسرم در کارای خونه به من کمک نمی کنه ؟ به چه دلیل …؟

این معقوله ، دونستن ” به چه دلیل ” مثل راهی بزرگه که مارا به دلیل واقعی و نهفته می رساند تا بتونیم درستش کنیم . اما هرکسی که درگرداب ” به چه دلیل ” مونده باشه می دونه که ” به چه دلیل ” مثل اینه که در گل گیر کرده یا سردرگم باشین . ” به چه دلیل ” بیشتر سرزنش برانگیزه و با احتمال خیلی کم چیزی رو تغییر می دهد .

اما ” چیجوری ” ، پویشگرا ، با فکر و توان بخشه . چیجوری فرصت هایی واسه کسب درآمد بیشتر بوجود بیارم ؟ چیجوری همسرم رو تشویق کنم تا به من در کارا کمک کنه ؟

این مطلب را هم بخوانید :
چرا نه گفتن سخت است؟

سوال ” چیجوری ” به ما توانایی این رو می دهد تا به نقشی که در خلق موقعیت هامون داریم نگاه کنیم . مطمئنا بیشتر دوست داریم بقیه رو مقصر بدونیم اما این فقط ما رو از راه درست دورتر می کنه . تا وقتی که از خودتون نپرسید ” چیجوری اینجور شرایطی واسه خودم ساختم ” ، در همون جایی که هستین می مونین .

” چیجوری ” چیجوری عمل می کنه ؟

در آخر هر اتفاقی در زندگی تون بیفته ، چه خارجی و چه داخلی ، خودتون ایجادش می کنین ، خود به خود خلق نمی شه . وقتی ” چگونگی ” چیزی رو بفهمین ، زندگی تون رو خلق می کنین و می تونید تغییرش بدید . مثلا ، به جای موشکافی اینکه ” به چه دلیل ” رابطه موفق و شادی ندارین ، از خودتون سوال کنین ” چیجوری ” می تونید بازم رابطه ای برقرار کنین که خوشحال و موفق نباشه ؟

دونستن اینکه چیجوری می تونید این موقعیت رو بسازین ، کلید تغییر اون هستش .

وقتی واقعا ببینین که چیجوری یافته ها رو خلق می کنین ( نه فقط از روی عقل و منطق ، بلکه با آگاهی واقعی ) ، میتونین اعمالی رو انتخاب کنین که یافته های دلخواه تون رو داشته باشه .

نتیجه چه هستش ؟

شما رفتارتون رو تغییر می بدید ، و چیزی جدید رو امتحان می کنین و آدم ها ، جاها و چیزایی رو که دیگه هم جهت با چیزی که واقعا می خواهید نیستن کنار می گذارید و زندگی که دوست دارین می سازید .

نگاه کنین و بررسی کنین که شرایط تون در موقعیتی که دارین چیه ، بعد چیزی رو که واسه تون به درد بخور نیس تغییر بدید ، بله به همین سادگی !

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *