چرا و چگونه؟ برای موفقیت بدنبال راهکار باشید

موفقیت

بعضی مواقع در زندگی ، احساس می کنیم جایی گیر کرده ایم : جایی هستیم و دوست داریم جای دیگری باشیم . مثلا دوست داریم حرفه دیگه یا شریک دیگری داشته باشیم و یا در آب و هوای دیگری زندگی کنیم ، هممون در مورد این که زندگی می تونست جور دیگری باشه ، خیال پردازی هایی می کنیم ؛ … فقط اگه کمی همه چیز فرق می کرد …

واسه بیشتر ما ، رویا ، آخر همه چیزه و در مورد وضعیت الان امور زندگی احساس نارضایتی و ناراحتی می کنیم . انگار در تفکر مونده ایم به جای اینکه حرکت کنیم . ولی واسه عده کمی هم رویا انگیزه ای واسه ایجاد تغییراته . پس چی باعث می شه در باتلاق دست و پا بزنیم در حالی که بقیه با انگیزه و خیلی راحت وارد عمل می شن ؟

اونایی که دست به عمل می زنند می تونن موقعیت شون رو دوباره شکل بدن . به جای ” به چه دلیل ” می پرسند ” چیجوری ” .

بعضی وقتا ما عصبانی می شیم که به چه دلیل کارا اون جوری که می خواهیم پیش نمی روند ، یعنی روی ” به چه دلیل ” متمرکز می شیم : به چه دلیل بیشتر حقوق نمی گیرم ؟ به چه دلیل همسرم در کارای خونه به من کمک نمی کنه ؟ به چه دلیل …؟

این معقوله ، دونستن ” به چه دلیل ” مثل راهی بزرگه که مارا به دلیل واقعی و نهفته می رساند تا بتونیم درستش کنیم . اما هرکسی که درگرداب ” به چه دلیل ” مونده باشه می دونه که ” به چه دلیل ” مثل اینه که در گل گیر کرده یا سردرگم باشین . ” به چه دلیل ” بیشتر سرزنش برانگیزه و با احتمال خیلی کم چیزی رو تغییر می دهد .

اما ” چیجوری ” ، پویشگرا ، با فکر و توان بخشه . چیجوری فرصت هایی واسه کسب درآمد بیشتر بوجود بیارم ؟ چیجوری همسرم رو تشویق کنم تا به من در کارا کمک کنه ؟

سوال ” چیجوری ” به ما توانایی این رو می دهد تا به نقشی که در خلق موقعیت هامون داریم نگاه کنیم . مطمئنا بیشتر دوست داریم بقیه رو مقصر بدونیم اما این فقط ما رو از راه درست دورتر می کنه . تا وقتی که از خودتون نپرسید ” چیجوری اینجور شرایطی واسه خودم ساختم ” ، در همون جایی که هستین می مونین .

” چیجوری ” چیجوری عمل می کنه ؟

در آخر هر اتفاقی در زندگی تون بیفته ، چه خارجی و چه داخلی ، خودتون ایجادش می کنین ، خود به خود خلق نمی شه . وقتی ” چگونگی ” چیزی رو بفهمین ، زندگی تون رو خلق می کنین و می تونید تغییرش بدید . مثلا ، به جای موشکافی اینکه ” به چه دلیل ” رابطه موفق و شادی ندارین ، از خودتون سوال کنین ” چیجوری ” می تونید بازم رابطه ای برقرار کنین که خوشحال و موفق نباشه ؟

دونستن اینکه چیجوری می تونید این موقعیت رو بسازین ، کلید تغییر اون هستش .

وقتی واقعا ببینین که چیجوری یافته ها رو خلق می کنین ( نه فقط از روی عقل و منطق ، بلکه با آگاهی واقعی ) ، میتونین اعمالی رو انتخاب کنین که یافته های دلخواه تون رو داشته باشه .

نتیجه چه هستش ؟

شما رفتارتون رو تغییر می بدید ، و چیزی جدید رو امتحان می کنین و آدم ها ، جاها و چیزایی رو که دیگه هم جهت با چیزی که واقعا می خواهید نیستن کنار می گذارید و زندگی که دوست دارین می سازید .

نگاه کنین و بررسی کنین که شرایط تون در موقعیتی که دارین چیه ، بعد چیزی رو که واسه تون به درد بخور نیس تغییر بدید ، بله به همین سادگی !

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

Related articles

چند روش موثر برای رسیدن به خودباوری

باور کردن خود یکی از اولین قدما به سمت موفقیته. اگه به خودتون اعتماد نداشته باشین، موفق شدن در کارا خیلی سخت می شه.   ۱. یه شعار واسه خود انتخاب کنین و هر روز اونو واسه خودتون تکرار کنین.   ۲. یاد بگیرین که نظر شما تنها نظریه که اهمیت داره. افکار و نظرات […]

Learn More

چند قدم کوتاه تا موفقیت … فقط چند قدم

وب برندینگ : ممکنه که راه های مختلفی رو واسه رسیدن به موفقیت و در آخر رسیدن به شادی مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین، اما همیشه راهکارایی هست که شما با اونا ۹۹.۹ درصد به موفقیت می رسید. مثبت فکر کنه و مثبت فکر کنین و سپاسگذار باشین به قول […]

Learn More

چرا هواپیمایی ایرانی برای سفر بهتر است؟

اگه از مبناهای مرغ همسایه غازه، تاثیرهای منفی تحریم های چند سال گذشته بر شئون اقتصادی و اجتماعی کشور ازجمله بر صنعت هوایی، و هم اینکه بعضی سابقه های ناامیدکننده ی به وجود اومده بوسیله پشتیبانی و مصرف تولید داخلی بگذریم، به دلایلی می توان یقین کرد که به کار گیری ایرلاین های داخلی واسه […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *