چرا نمی‌توانید وزنتان را کاهش دهید ؟

شمام از اون دسته آدمایی هستین که با وجود ورزش کردن، تغذیه سالم و کنترل شدید ولع خود واسه خوردن دسرهای خوشمزه، بازم نتونسته اید وزنتون رو کم کنین؟ اما مشکل کجاس؟

کاهش وزن

کارشناسان بهداشت عمومی در آمریکا پیشنهاد می کنن که محدود کردن الگوی غذایی و حتی ورزش کردن در چند سال گذشته زندگی، فاکتورهای کافی واسه کاهش وزن نیستن بلکه تلاش واسه لاغر شدن باید روندی همیشگی باشه که تموم عادات روزانه زندگی رو شامل شه.

سایت اینترنتی مدیسین نت در این مقاله به شش عامل اصلی اشاره کرده که مانع از کارکرد و تاثیر مناسب برنامه های کاهش وزن می شن. این عوامل عبارتند از:

۱- رژیم غذایی غلط؛ شاید شما از خوردن غذاهای سرخ کرده و ادویه دار دوری کنین اما جانشین مناسبی مانند غلات سبوس دار واسه اون در نظر گرفتین؟ هم اینکه اگه تصور می کنین که با نخوردن یه یا دو وعده غذایی می تونین به رژیم لاغری خود کمک کنین باید بدونین که این کار فقط منتهی به پرخوری در طول روز می شه. بهترین برنامه غذایی واسه هر فرد سه وعده در روز غذای اصلی همراه با میان وعده های مغذی و مناسب بین این سه وعده س.

۲- پایین بودن فعالیت قلبی؛ اگه تصور می کنین یه زمان مشخص واسه ورزش کردن در روز کافیه باید بدونین که رسیدن به نتیجه دلخواه و مناسب نیاز داره فعالیت بدنی خود رو تا حدود ۶۵ تا ۸۵ درصد زیاد کنین طوری که ضربان قلبتون تند شده و به بیشترین حد برسه.

۳- مصرف زیاد کالری مایع؛ مصرف زیاد هر نوع کالری مایع مثل الکل، چای، یا آب میوه های شیرین می تونه تموم زحمات شما رو واسه کاهش وزن هدر بده. پس پیشنهاد می شه از نوشابه های سبک مثل شیر بدون چرب یا آب سبزیجات استفاده کنین.

۴- نداشتن اراده؛ در آخر تموم این تلاشا به اراده شما واسه موندگاری انجام برنامه های کاهش وزن بستگی داره. اگه به اندازه کافی واسه این کار انگیزه ندارین یا یه تلاشگر پشیمون هستین، پیشنهاد ما رو باور کنین که به نتیجه نمی رسین. با قلب و ذهن خود روی تلاشتون متمرکز شید اما هیچ وقت اراده رو با زیاده روی و زیاده روی اشتباه نگیرید بعضی وقتا کاهش اراده نشونه اینه که بدنتون به استراحت و وقتی واسه بهبود پیدا کردن از فشارها و استرسا نیاز داره.

۵- استرس زیادتر از اندازه؛ استرس در هر قالبی چه جسمی و چه روانی یه مانع اصلی واسه ثمربخشیدن برنامه های کاهش وزنه. استرس موجب تولید هورمون کورتیزول در بدن می شه که حاصل اون کاهش مقاومت انسولینی و افزایش تجمع چربیا در بدنه. واسه پیشگیری از استرس از فوت وفنای آرامش بخش استفاده کنین.

۶- خواب ناجور؛ بی خوابی هم مثل استرس تولید هورمون ذخیره کننده چربی رو زیاد می کنه. هم اینکه هر نوع مشکل الگوی خواب می تونه موجب اضافه وزن شه.

بازنشر : آلامتو

به نقل از : ایسنا

ایسنا کاهش وزن

Related articles

چند خبر از اخراجی های ۳

استی این روزا، از اخراجیای ۳ و مسعود ده نمکی چه خبر؟ شامگاه دیروز که نه، پریروز، مسعود ده نمکی به شبکه یه اومد و به مناسبت هفته دفاع مقدس، با شرف الدین، پای صحبت نشست و ناگفته هایی از ساخت اخراجیا رو بر زبون راند. مثل همیشه هم، با شدت زیادی، شروع کرد به […]

Learn More

چطور با بهترین قیمت خودرو بخریم یا بفروشیم؟

دنیای امروز دنیای راهکارهای خلاقه، در سال های گذشته دیده ایم که چیجوری با پیشرفت فناوری، راه حل هایی ساده و در دسترس واسه کارایی که قبل از این سخت و زمان بر بودن جفت و جور شده ان. رکاب یکی از همین راهکارهای نوین واسه انجام کاریه که قبل از این نیازمند صرف زمان […]

Learn More

چطور فروش شب عید خود را افزایش دهید؟

با در نظر گرفتن اینکه کم کم داریم به نوروز ۹۵ نزدیک میشیم، کار و کاسبی های الکترونیک هم خودشون رو آماده می کنن تا خوب از این فرصت واسه بالا بردن فروش خودشون استفاده کنن. واسه امروز موضوعی بهتر از این پیدا نکردم و تلاش می کنم این موارد رو واسه شما باز کنم. […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *