چرا من پولدار نیستم؟ ۳ عادت اشتباه مانع پولدار شدن

نمی تونید اون قدر که می خواهید پول دربیارین؟ اینکه رویای داشتن یه خونه باشکوه رو داشته باشین فرق داره با اینکه عمیقا باورتون این باشه که اون اندازه که لایق اش هستین ، پول در نمی بیارید.

بعضی وقتا دلیل کم درآمد بودن تون ، شرایط و موقعیت های بیرونیه اما بعضی وقتا نه ، شما شخصا درآمدتون رابا افکارتون محدود می کنین. هممون هم ظرفیت و توانایی ایجاد موقعیت های عجیب در زندگی مون رو داریم وهم می تونیم خودمون راه ثروت و نعمت رو برخود ببندیم.بیشتر هم این کار رو با عادت هایی که با ما آغشته شده و متوجه شون نیستیم انجام می بدیم.

پس کلید نیروبخشی به خودمون و شکستن این عادات اینه که به اونا توجه کنیم.

به گزارش آلامتو به نقل از mindbodygreen؛ اگه به باورهای محدودمان بدونیم، می تونیم روش مقابله با اونا رو یادبگیریم و برآنها پیروز شیم. در نتیجه یاد می گیریم که توانایی مون واسه پول درآوردن رو بشناسیم.

سه عادت هست که مانع افراد واسه رسیدن به ثروت و نعمت است. اگه اونا رو تشخیص بدید و رهای شون کنین دیگه لازم نیس واسه پول دار شدن بجنگین.

  1. واقعا در انتظار اون چه که می خواهید نیستین.

اگرثروتی رو که می خواهید ندارین، دلیلش اینه که به عنوان یه “ممکن” منتظرش نیستین. بیشتر افراد این حقیقت رو رد می کنن و قبول ندارن، ممکنه شمام همین طور باشین.

می گویید دوست دارین درآمد ماهیانه تون دوبرابرشود اما در اعماق تون انتظار ندارین این اتفاق بیفته چون نمی دونین چه کار باید بکنین.هرلحظه که درمورد چگونگی اش سردرگم می شید،سریع به نتیجه منفی می رسید و از نظر ذهنی خودتون رو ازآن خواست اولیه محروم می کنین.

بهتره این طور بگیم:شما فقط به چیزی می رسید که باورش دارین.اگه نتونین قبول کنین که راه بیشتر کردن درآمدتون چیه،کاری از پیش نمی برید.دراین فکر فرو برید که چقدر آماده انتظار داشتن هستین و چیزی رو که باورش دارین به دست بیارید.

ذهن تون رو به جایی که باورش دارین ببرین.شما می تونید خیلی راحت با فراخواندن احساس تون،به این حالت ذهنی برسین.

  1. از فرصت ها استفاده نمی کنین.

شما به طور رو دوست دارین بیشتر پول دربیارین اما هروقت فرصتی به شما رو می آورد تا به سمت هدف تون پیش برید و ممکنش کنین ، در دام عادت تون به “نه گفتن” می افتید.

این اتفاق معمولا به خاطر ترس ،استرس،هیجان و بقیه فاکتورهای احساسی رخ می دهد.

شاید دوبرابر شدن درآمدتون نیازمند سرمایه گزاری پول تون باشه و لازم باشه یاد بگیرین که چیجوری این کار رو بکنین ،شاید هم لازم باشه سفر کنین تا دوره ای رو بگذرونین و آموزش ببینین اما محدودیت ها و فرزندان تون رو بهونه می کنین تا این کار رو انجام ندین.

صداقت در زندگی شغل

درمورد بهونه هایی که می بیارید منصف باشین.

فرصت ها رو بسازین حتی اگرحس می کنین نمی خواهیدشان.اگه کارایی رو که لازمه رشدتونه انجام ندین هیچ اتفاقی نمی افتد و هیچ تغییری صورت نمی گیرد واگر تغییری نباشه شمام نمی تونید درآمدتون رو بیشتر کنین.

  1. روحیه دست و دلبازی تون رو به کار نمی گیرید.

شما نه فقط واسه خودتون صرفه جویی می کنین بلکه واسه بقیه هم همین کار رو می کنین چون فکر می کنین حساب هر ریال تون رو باید داشته باشین. اما بیشتر انتخاب ها و تصمیم های ما درمورد چیجوری خرج کردن بیشتر از روی احساسات و افکارماست تا از روی منطق درست.

پس دقت کنین که روش خرج کردن تون رو چیجوری انتخاب می کنین. هروقت تصمیم گرفتید که خرج نکنین چون لایقش نیستین،یعنی دودلی و ضعف دارین.

هروقت از سهیم شدن ان چه دارین و بخشش کردن چیزی که الان دارین دوری کردین یعنی فکر می کنین به اندازه کافی ندارین. چیزی که می بدید به شما برمیگرده پس بادست و دلبازی بدین و این چیزیه که بیشترش به شما برمیگرده.

رشته های پردرآمد تجربی و ریاضی در ایران

چیجوری به پول برسیم؟

اختصاصی روشای کسب درآمد عادت پولدار شدن کسب درآمد در ایران