چرا من شاد نیستم؟

Habits-That-Can-Steal-Your-Happiness,به چه دلیل خوشحال نیستم

همه آدمها در سرتاسر جهان یه میل مشترک دارن و اون تمایل به خوشحال زیستنه. معنی مشخصی از شادی وجود نداره واسه همینه که مردم به روش های جور واجور به دنبال اون می رن.

به گزارش آلامتو به نقل از womanitely؛ هر شخصی از دید خود به شادی نگاه می کنه و اونو تعریف می کنه. به نظر من همه افراد دارای عادتهایی هستن که می تونه باعث خوشحال شدنشون شه و یا شادی رو از اونا دور کنه. بدبختانه خیلی از مردم دارای عادتهایی هستن که شادی رو از اونا دور کرده و باعث می شه احساس بدبختی به اونا دست بده.

اگه هیچ کاری واسه درست کردن این عادتها و رفتارها انجام ندین اونا روی احساساتتون تاثیر می ذارن.

  1. در انتظار لحظه مناسب بودن

شما می تونین در هر لحظه ای زندگیتون رو عوض کنین پس دنبال لحظه مناسب اون نباشین. به جای انتظار لحظه مناسب همه لحظاتتان رو خوب و کامل کنین. کسائی که در زندگی دنبال لحظه و فرصت مناسب واسه انجام کاراشون می گردن هیچ کاری رو در زندگی انجام نمی دن.

زندگی کوتاهه پس تموم تلاشتون رو واسه بهره بردن از تموم فرصتا و موقعیتهای اون انجام بدین تا زندگی خود و کسائی رو که دوست دارین بهتر کنین.

  1. کار بدون انگیزه

کار کردن واسه پرداخت چک و قبوض چیزی مثل حبس ابده. بدیش اینه امروزه به دلیل مشکلات اقتصادی خیلی از مردم به سراغ کارایی می رن که ار اون بدشون میاد. شما نباید دست از رویاهایتون وردارین و سراغ کارایی برید که هیچ علاقه ای به اونا ندارین. این زندگی شماس و پس وظیفه شماس که دنبال شغلی برید که آرزویتانه.

  1. دقیق شدن و فوکوس کردن روی موفقیت بقیه

آدمهای خوشحال بسیاری در دور و بر ما وجود دارن. شما بیشتر وقتا اونا رو می بینین که خوشحال و خندون هستن و زندگیشون همراه با موفقیته. در نتیجه شما، زندگی و اهدافتون رو با اونا مقایسه می کنین. دست از این افکار داغون کننده وردارین و اجاه ندین این افکار روحیه شما رو خراب کنه.

موفقیت رو واسه خود تعریف کنین و به سمت رسیدن به آرزوهاتون حرکت کنین. شما تنها مالک سرنوشت خود هستین. تغییرات باور نکردنی در زندگی وقتی روی میده که شما تصمیم می گیرین چه نوع زندگی می خواین و اون رو به سمت خود بکشین.

تبدیل ترس به انرژی مثبت

  1. زندگی با ترس و نگرانی

ترس و نگرانی احساسات غلطی هستن که شما رو از خیلی از موقعیتایی خوبی که می تونین به دست بیارین محروم می کنن. اجازه ندین که ترس و افکار منفی وارد زندگیتون شه. این احساسات باعث می شن که با وجود موقعیتهای بسیاری که واسه خوشحال بودن در زندگی دارین احساس افسردگی و ناامیدی کنین.

بهتر اینه که در مقابل همه اون ترسها و نگرانیها مقاوم باشین و همه اونا رو تبدیل به موقعیت کنین. نگران نباشین؛ خوشحال باشین.

  1. تلاشی سخت واسه نگه داشتن نفرت

مایا آنجلو میگه” نفرت مشکلات زیادی رو در جهان بوجود آورده، اما هنوز مشکلی رو حل نکرده. اگه اجازه بدین احساسات منفی به زندگی شما راه پیدا کنن،این عادت بد می تونه روی ذهنتون تاثیر بزاره. نفرت یکی از قویترین احساساتیه که می تونه شادی و زندگیتون رو خراب کنه.

باید نفرت رو بشناسین و اون رو از زندگیتون بیرون کنین. باید روی چیزایی که در زندگی دارین تمرکز کنین و از اونا لذت ببرین و افکار منفی رو از خود دور کنین. به نظر من تنها سلاحی که می تونه نفرت رو دور کنه عشقه. عشق زندگی و روشنایی می آورد ولی نفرت خرابی و ناامیدی می آورد.

  1. تلاش در تغییر سریع زندگی

تقریبا تغییر همه چیز در زندگی به طور همزمان غیر ممکنه. به نظر من بهتره یه تغییر اساسی در زندگی بدیم.از دید علمی ثابت شده که ایجاد تغییرات اساسی واسه مغز بسیار استرس زا هستش. تلاش کنین همه چیز رو آروم تغییر بدید.

اگه می خواین دنیا رو تغییر بدید تغییر رو از دنیای دور و بر خود شروع کنین. وقتی که ذهن خود رو تغییر می دید احساساتتون بهتر می شن و احساس شادی بیشتری می کنین.

  1. بزرگ کردن مشکلات

یه روز بد نباید باعث شه که شما از کاه کوه بسازین. شما باید به مشکلات به دید فرصتهای جدید زندگیتون نگاه کنین.زندگی همیشه در حال امتحان بشره و بهترین پاداشها رو کسائی می گیرن که پردل و جربزه هستن و در مقابل مشکلات وای میستن.

مائو زدانگ میگه” در زمان مشکلات نباید موفقیتهایمان رو از یاد ببریم”. شما باید به خودتون ایمان داشته باشین و بدونین همیشه راهی واسه حل مشکلات هست.”

  1. رضایت زودگذر

چیزای بسیار قشنگتر و وسوسه کننده ای در دور و بر ما جود دارن. شما باید یاد بگیرین رضایتتان در چیه و نوعای جورواجور اون رو از هم جدا کنین.

مردم می تونن به دنبال گذشتن از خوشبختی باشن و یا می تونن خوشبختی رو تو زندگیشون ادامه ببخشند. نوع زود گذر خوشبختی اینه که مردم به دنبال مادیات باشن، اما نوع بادوام اون اینه که مردم به دنبال پرورش روح و ذهنشون باشن.

نوع بادوام خوشبختی به شما آرامش و اعتماد به نفس میده در حالیکه نوع زود گذر اون شما رو به مدت زمان کوتاهی خوشحال می کنه. شما باید باهوش باشین تا به خوشحالی و راضی بودن و خوشبختی دائمی برسین.

  1. اهمیت دادن به زیبایی ظاهری

مردم رو براساس شکل و زیبایی ظاهریشان قضاوت نکنین. شما نباید همه چیز رو براساس شکل و رنگ اون انتخاب کنین چون شکل ظاهری هر چیزی، گول زننده س. به طور قطع زیبایی ظاهری خیلی با اهمیته ولی شما باید ویژگیهای داخلی رو هم مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین مخصوصا وقتی که پای روابط انسانی در میان باشه.

  1. ادامه رابطه با افراد آزار دهنده

بعضی وقتها فاصله گرفتن از کسائی که باعث آزار شما می شن بسیار لازمه. اگه اونا منبع درد و رنج شما هستن، باید قبول کنین کسائی که شما اونا رو دوست دارین و به اونا احترام می ذارین مشکلات شما رو حل نمی کنن.

پس تموم کسائی که باعث آزار شما می شن رو از زندگیتون بیرون بندازید و هیچوقت نگران از دست دادن کسی که دوستش دارین ولی شادی رو به شما نمی ده نباشین.

رابرت توو میگه” اجازه ندین کسائی که شما رو آزار میدن جایی رو تو ذهن شما اجاره کنن، هزینه اجاره رو بالا ببرین و اونا رو از ذهنتون بیرون بندازید.”

شادی در دستان شماس، واسه دیدن اون باید چشماتون رو باز کنین و اون رو قبول کنین. تلاش کنین از شر همه اون عادتهای بدی که شادی رو از شما میدزدند خلاص شید و این جوری خوشحال زندگی می کنین.


شما چه راهی رو واسه خوشحال بودن پیشنهاد میکنین ؟

راه های افزایش هورمون شادی

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

اختصاصی خوشبختی خوشحال بودن

Related articles

چه رنگی در دنیای ماشین‌ها پرطرفدارتر است؟

به گزارش آلامتو به نقل از زاپاس ؛ تازگیاً تحقیقی از طرف موسسه تولید رنگ PPG در مورد محبوب ترین رنگایی که روی اتومبیلای جدید پاشیده می شه انجام شده، که نتیجه تحقیق بدین شرحه. همون طوری که توقع داشتیم به مانند سالای گذشته بازم این سفید بود که محبوب ترین رنگ واسه اتومبیلا شناخته […]

Learn More

چرا لبخند بزنیم؟

در مورد فواید لبخند در زندگی چه می دونین؟ به گزارش آلامتو به نقل از روزنامه خراسان؛ یافته های بررسیا نشون میده، لبخند زدن هم واسه خود فرد و هم واسه دور و بری ها خوبه. روان شناسا فکر می کنند که لبخند زدن روی دور و بری ها فرد تاثیر مثبت میذاره. افزایش اعتماد: […]

Learn More

چه سوالاتی از خودمان بپرسیم؟

چند سال پیش سردرگم شده بودم. احساس خستگی، ترس، دودلی، اضطراب و شکست می کردم. در بن بست کاری گیر کرده بودم و از انتظارات جامعه به تنگ اومده بودم. نمی دونستم واقعاً باید با زندگیم چه کنم. به گزارش آلامتو به نقل از سایت مردمون؛ اونقدر واسه خودم ارزش قائل بودم که بخوام زندگیم […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *