چرا معاینه سالانه ضروری است؟

خیلی از بیماریا قبل اینکه علائم خود رو در بدن به صورت روشن نشون بدن تا مریض از وجود اونا خبردار شه، یه مدت در بدن به صورت نهفته و بدون علامت فعالیت می کنن و پس از اینکه در بدن مستقر شدن علائم روشن رو میدن که در این زمان درمان کامل مریضی مشکله.

آدم از مدتا پیش به نقش پیشگیری در مقابله با بیماریا فهمید و با به کار گیری واکسن جلوی بروز خیلی از بیماریای خطرناک رو گرفت.

این وسط بعضی از بیماریا هستن که به دلیل نامعلوم بودن علتشون، قابل پیشگیری نیستن اما میشه با تشخیص به موقع اونا قبل از قرار گرفتن کامل مریضی و بروز مشکلات جدی اونو درمان کرد.

مثلاً افزایش قند و چربی خون در خیلی از موارد در اول بدون علامته و این دو دشمن دیرینه بشر یعنی چربی و قند خون، بی سر و صدا به تخریب عروق قلبی و ارگانای بدن مشغولند و تنها وقتی فرد متوجه بالا بودن چربی یا قند در بدن خود می شه که علائم قلبی، عروقی یا مغزی اون روشن شن و در اون موقع واسه درمان خیلی دیره.

به خاطر همین خیلی از افراد الان به خاطر کنترل قند و چربی خون هر سال یه بار آزمایش خون میدن تا در صورت افزایش اون به موقع فهمیده باشن و درمان رو شروع کنن.

در خیلی از بیماریای دیگه از جمله بعضی از سرطانای شایع روشی واسه تشخیص زودرس هست که به کار گیری اونا موفقیت بزرگی رو در درمان این سرطانا نصیب بشر کرده.

از جمله تستای تشخیص زودرس که واسه بیشتر بانوان شناخته شده میشه به پاپ اسمیر یا تست سرطان دهانه رحم اشاره کرد، انجام این تست باعث می شه که سرطان گردن رحم در مراحل اولیه و قابل درمان تشخیص داده شه و حتی بدون عمل جراحی هم قابل درمان باشه.

در این جا به مواردی که انجام چک آپ به خانوما پیشنهاد می شه می پردازیم :

۱- کنترل قند و چربی خون

۲- تست پاپ اسمیر و معاینه رحمی

۳- تست سرطان پستون

۴- تست سرطان کولون ( روده بزرگ)

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

بازنشر سیمرغ