چرا مردان ازدواج با زنان بزرگتر از خود را ترجیح می‌دهند؟

5-Reasons-Why-Men-Love-Dating-older-Women

فکر می کنین ازدواج با زنان جوون واسه شما راحت تر و لذت بخش تره؟ پس نظر کارشناس روابط زناشویی Ken Solin با شما فرق داره. اون در مورد روابط خود اینطور گفته: “من از تجارب دوستی خود با زنان جوون تر نفرت دارم. ما نقاط تفاهم چندانی با همدیگه نداشتیم.

بر اساس گفته اون زنان جوون تر شوخی های شما رو متوجه نمی شن و بدون مهارت های لازم واسه حفظ یه رابطۀ عمیق و پر معنا هستن. در مقابل زنان پا به سن قوی تر هستن، این قدرت رو در شرایط سخت از دست نمی بدن و با کوچیک ترین مشکلی جا نمی زنند.

به گزارش آلامتو به نقل از هافینگتن پست ، اما واقعا به چه دلیل زنان بزرگتر به عنوان انتخاب های بهتر واسه رابطه شناخته می شن؟ چی اونا رو اینطور جذاب می کنه؟ در نتیجۀ صحبت با کسائی که در این مورد تجاربی داشته ان به این نتیجه رسیدیم که دست کم ۵ دلیل واسه این موضوع هست:

  1. اونا خودشون رو می شناسن

به گفتۀ Dan Collins، یه نویسندۀ آمریکایی، زنان پا به سن بیشتر بر خود تسلط دارن و فقط واسه اینکه فضای خالی وجودی خود رو پر کنن به دنبال مردان راه نمی افتند. این زنان فهمیده ان که چه دوست دارن و چه دوست ندارن. پس قرار نیس زمان زیادی رو به آزمون و خطا با اونا سپری کرد. اونا تلاش نمی کنن مشکل هر چیزی رو ببینن. البته این موارد به طور کاملً طبیعیه چون با افزایش سن، اگه باهوش باشیم، کم کم می فهمیم کی هستیم و واقعا به چی در زندگی نیاز داریم.

  1. اونا اعتماد به نفس دارن.

Beth Portolese یه زن نیویورکیه که سایتی رو واسه مردان و زنان بالاتر از ۵۰ سال راه اندازی کرده. اون می گوید که زنان سن بالا تر جربزه این رو دارن که شما رو بفهمن و ببخشند. و این چیزیه که زنان جوون تر معمولا انجام نمی بدن. یه موضوع اینه که “رابطۀ جنسی اهمیت کمتری واسه اونا داره.” همه اینا باعث می شه که اونا شرایط طرف مقابل خود رو درک کنن و همه چیز رو به خود نسبت ندن. اونا واقعا مسائل رو شخصی نکرده و بدون پیش داوری اونا رو بررسی می کنن.

  1. اونا شما رو بهتر درک می کنن.

زنائی که سن بیشتری دارن معمولا طرف مقابل خود رو بیشتر درک می کنن و مسائل اون رو با آگاهی بیشتری می بینن. به خاطر داشتن تجارب بسیار، این زنان انتظارات کمتری نسبت به زنان جوون تر دارن. اونا سن عاشقی و ازدواج رو پشت سر گذاشته ان و واقعا به دنبال یه همراه می گردند تا یه رابطۀ عمیق رو با اون تجربه کنن.

  1. اونا از بودن با شما لذت می برند.

ظاهر واسه اونا اهمیت چندانی نداره و بیشتر به درون انسانه که اهمیت میدن. چیزی که واسه اونا اهمیت داره سوالی از این قبیله: شما به اونا اهمیت می بدید؟ به حرف های اونا گوش می بدید؟ شما مهربون، شریف و خوشرو هستین؟ زنان سن بالا تر هستن که این ویژگی های مثبت رو در شما مشاهده کرده و به خاطر قابل اعتماد بودن، شنوندۀ خوب بودن و بالغ بودن از شما تشکر می کنن.

  1. اونا خردمند هستن.

زنان پا به سن به این آگاهند که داشتن یه رابطۀ واقعی کار مشکلیه. اونا خیلی راحت با شما مخالف می کنن و از مخالف شما با خود ناراحت نمی شن. هیچ وقت به خاطر مسائل کوچیک از شما فرار نمی کنن.

اونا می دانند که واسه به دست آوردن مهارت های لازم واسه حفظ رابطه نیاز به زمونه… و پس صبر پیشه می کنن. از آنجائی که این زنان به رشد شخصی خود علاقه دارن، احساس نمی کنن که باید مرد خود رو نجات بدن یا اینکه به اون زندگی کردن رو یاد بدن. به جای این به دنبال مردانی می گردند که خود در حال رشد بوده و می تونن در این مورد به اونا هم کمک بدن.

با اینحال یادمون نره که این تنها نظر تعدادی آدم مشخصه که در این مورد تجاربی دارن و ً این نظرات غلطه. نظر شما در این مورد چیه؟ رابطه با زنان بزرگتر واقعا بهتره؟

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

اختصاصی زناشویی هافینگتن پست