چرا محصولات ارگانیک مصرف کنیم؟

Organic products

می خواید تغذیه ای سالم داشته باشین؟ بهتره به کار گیری مواد غذایی ارگانیک رو در برنامه خود بذارین.

به گزارش آلامتو و به نقل از نی نی سایت؛ در این چند سال گذشته و با گسترش موجی از شکل های جور واجور مریضی ها در بین مردم، خیلی از کارشناسان علم پزشکی و کشاورزی ادعا کردن استفاده زیاد از مواد هورمونی، کود ها، سموم و آفت کش های شیمیایی واسه مقابله با حشرات، آفت ها و مریضی ها عامل بروز خیلی از این مریضی ها در مردمه. طبق این موثر ترین راه تغذیه سالم و مقابله با مواد غذایی، میوه ها و سبزیجات آلوده با این مواد و سموم، مصرف اجناس اُرگانیکه. البته این به این معنی نیس که مواد غیر ارگانیک به طور کامل ضرر دارن و نباید اونا رو مصرف کرد چون به هر حال بدن ما باید با مصرف میوه و سبزیجات فراوون ویتامین های لازم خود رو تأمین کنه. اما بهتره که واسه تغذیه سالم تر، از اجناس اُرگانیک استفاده کنین چون دارای این ۵ ویژگی مهم هستن :

مواد غذایی اُرگانیک دارای ویتامین ها، آنتی اُکسیدان ها و اسید های چرب لازم بیشتری نسبت به مواد غیر اُرگانیک هستن. تحقیقات جدید هم نشون می دهد که ترکیبات ناجور و مضری مانند فلزات سنگین و باقیمونده های آفت کش ها در اجناس ارگانیک به اندازه بسیار کمتری وجود دارن.

اندازه ویتامین C، کلسیم، منیزیم، آهن و فسفر در این اجناس بیشتره و هم اینکه اندازه ۵۰ درصد آنتی اکسیدان فِنولیک بیشتری نسبت به اجناس غیر اُرگانیک داره. چون کود های حیوونی و آلی به کار رفته در کشاورزی اُرگانیک تولید اونا رو افزایش می دهد اما آفت کش های مصنوعی باعث کاهش تولید اونا می شه.

این اجناس به اندازه بسیار کمتری سم دارن، بقایای آفت کش های آلی در اونا بسیار کمه و مواد افزودنی ندارن.

این اجناس پس از برداشت در مدت زمان کمی به دست مصرف کننده می رسد و تازه تره. چون در اون، از مواد نگهدارنده شیمیایی استفاده نمی شه

تولید کنندگان این اجناس از استادندارد های خاص و سخت گیرانه ای پیروی می کنن طبق این احتمال آلوده شدن این اجناس به مواد شیمیایی و سمی به کم ترین اندازه می رسد.

گواهی نامه های اجناس اُرگانیک درواقع بیمه هایی هستن که نشون میدن در تولید این اجناس از مواد شیمیایی و سمی استفاده نشده.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

چیجوری بدون رژیم غذایی لاغر شیم؟

رژیم غذایی نی نی سایت