چرا لاغر شدن سخت است؟

دلیل سخت بودن کاهش وزن

لاغری آسون فقط یه شعاره و شدنی نیس؟

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ خیلیا می گن کاهش وزن نشدنی و کمی دلسرد کننده س. بیشتر مردم با کم کردن کالری می تونن وزنشون رو کم کنن اما اکثریت اونا دوباره به همون وزن قبلی برمی گردن. دلیلش اینه:

  • بدنمون با گرسنه شدن و تشویق به سمت کالریا همیشه با ما در حال جنگه.
  • بیشتر ما به عادتا و پرخوریای گذشته باز می گردیم.

فهرست ملی کنترل وزن اطلاعاتی از کسائی که چند سال وزن کم کردن جمع آوری کرده. میدونیم که بیشتر اونا به وزن اولیه برگشتن و میخوان بدونن که کی و چیجوری می تونه اون رو حفظ کنه. آدمایی که در این تحقیق مورد آزمایش قرار گرفتن تونسته ان خوب و با موفقیت این کار رو بکنن.

مشخصات اونا:

  • این افراد جوون نیستن. میانگین سن اونا در بین زنان ۴۵ سال و وزن اونا ۶۵ گیلوگرمه. و میانگین سن مردان این گروه ۴۹ سال و وزن ۸۶ کیلوگرمه.
  • افراد این فهرست، میانگین ۶۶ کیلو وزن کم کردن و به مدت ۵ سال و نیم در همون وزن باقی مونده ان.
  • کاهش وزن این فهرست از ۳۰ کیلو تا ۱۳۰ کیلوگرمه.
  • کاهش وزن در این افراد فرق داره. بعضی به سرعت وزن کم کردن ولی واسه بعضی زمان زیادی وقت برده.
  • مدت زمان ثابت موندن وزن در این ادما از ۱ سال تا ۶۶ ساله.
  • اما بیشتر مردم ۶۵ درصد از وزنشون دوباره برمیگرده.

کسائی که با موفقیت تونسته ان وزنشون رو ثابت نگه دارن سخت تلاش کردن:

۹۴ در صد این افراد فعالیتای فیزیکی خود رو بیشتر کردن و بیشتر کارایی انجام دادن که نیاز به راه رفتن داشته باشه.

۷۸ درصد این افراد هر روز صبحونه می خورن.

۷۵ درصد اونا هفته ای یه بار خودشون رو وزن می کنن.

۶۲ درصد اونا در هفته کمتر از ۱۰ ساعت تلویزیون تماشا می کنن.

۹۰ درصد اونا حدالق در روز ۱ ساعت ورزش می کنن.

اونا کار عجیبی انجام نمی دن فقط غذاهای نرمال می خورن. حتی دسر هم در برنامه غذایی خود دارن ولی مراقب غذاهایی که می خورن هستن. خیلیا مثل خودم همیشه غذاهایشان رو مدیریت می کنن. این رو به عنوان فردی می گم که همیشه میان وعده ها و همه وعده های روزانه رو در تموم ۳۶۵ روز سال ثبت می کنم

وقتی ۵۰ سالم بود واسه اولین بار به کمپین کاهش وزن رفتم. این خود یه امتیاز بود چون تا این سن هیچ بالا و پایینی در وزن من ایجاد نشده بود و رابطه سالمی با غذاها و بدن خود داشتم. در این سن شروع به کاهش وزن کردم چون دوست داشتم ظاهر بهتری داشته باشم. اما هدفم بیشتر سلامتی بود چون با این هدف کار آسون تر می شه.

شروع کردم به تحقیق در روشی که به بقیه کمک کرده. هم اینکه تحقیقات زیادی درباره غذاها و مقدار کالری اونا انجام دادم که در این کار به من کمک زیادی کردن. پس از مدت کوتاهی اطلاعات زیادی درباره غذاها به دست آوردم و تبدیل به بانک اطلاعاتی غذاها شدم. فهمیدم چند تا از غذاهای سالمی که در برنامه خودم داشتم کالری بالایی دارن و باید مصرف اونا رو کم کنم. در کل هیچ غذایی رو از برنامه خودم حذف نکردم فقط مقدار اونا رو کم کردم. تلاش کردم بیشتر به حرف شکمم گوش دهم تا به حرف دهنم. درسته کلوچه خوشمزه س اما یکی هم به اندازه سه تا طعم خوب خودشو داره. در تنیجه کمتر دچار نفخ معده می شدم.

به چه دلیل دوباره وزنمون برمیگرده؟

فهرست ملی کنترل وزن فهمیده که دلیل برگشتن وزن برگشتن عادتای غذایی قدیمیه. این افراد کم کم شروع می کنن به خوردن غذای بیشتر و ورزش کمتر. کم کم اون وزنا که با زحمت کم کردن به بدن برمی گردن. ساده س! چون بدن ما دوست داره که به همون وزن قبلی برگرده چون فکر میکنه گرسنه س.

به نظر من دلیل دیگری هم داره. خیلی از کسائی که با جدیت وزن کم می کنن هدفشون “رسیدن به وزن ایده آل” است. و وقتی به هدف خود می رسن فکر می کنن برنده شدن. اما هدف کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل نیس بلکه هدف باقی موندن در وزن ایده آله. اگه فکر کنین که با رسیدن به وزن ایده آل کارتون تموم شده دیگه خیالتون راحت می شه. اما اگه بدونین که هدف باقی موندن در وزن ایده آله پله های بیشتری رو بالا می رید تا به پیروزیای بیشتری برسین.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

بدونیم روش های لاغری آسون کاهش وزن