چرا عضلاتم رشد نمی کند؟

heavy-weights

اگه بعد از یه دوره ورزش سخت هنوزم هیچ تغییری در عضلات خود نمی ببینن شاید مشکلی در چگونگی تمرین کردنتون وجود داشته باشه.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله سلامت؛ وقتی که شدیدا روی انجام تمرینات ورزشی تمرکز می کنین توقع دارین یافته های حاصل از اون رو ببینین. اگه نتونین به یافته های مورد توجه خود برسین خیلی زود خسته می شید. همونطور که می دونین استفاده دائمی از خدمات باشگاه ها یا کار کردن با یه مربی شخصی می تونه بسیار پر هزینه باشه. بخاطر این باید مطمئن شید که در کنار تمرینات ورزشی نکات دیگری رو رعایت می کنین. با انجام چند ترفند ساده میتونین عضلات خوبی بسازین و چربی ها رو آب کنین. در این مقاله می خوایم اشتباهاتی رو که افراد در این مورد انجام میدن رو مرور کنیم و به جای اون کارایی که می تونید واسه به دست آوردن یافته های بهتر انجام بدین رو بگیم. پس همراه ما باشین.

تکرارهای شما همه اشتباه هستن:

وقتی که از تمرینات قدرتی استفاده می کنین، ممکنه بخواین سه س استاندارد رو به صورت ۱۰ الی ۱۲ بار در هر تمرین ورزشی تکرار کنین. اما اینجور تفکری شما رو از رسیدن به هدفتون باز می داره. با اینکه تحقیقات و تحقیقات انجام شده نشون می دهد که تعداد بهینه تکرارها در به بیشترین حد رسوندن ساخت عضلات حدود ۶ الی ۱۲ تکرار در هر سته اما این موضوع بدین معنی نیس که همه آموزش های شما باید اینطور باشه. محدوده تکرار کمتر( ۱ الی ۵ تکرار در هره) رو با به کار گیری وزنه های سنگین و هم محدوده تکرار بیشتر ( ۱۸ الی ۱۲ تکرار) رو با وزنه های سبک تر انجام بدین. تنوع در تکرارها واسه بهینه سازی رشد و پیشرفت عضلات بسیار موثره.

از کربوهیدارت کافی یا کلا کالری مناسب استفاده نمی کنین:

بیشتر افراد واسه ساخت عضلات خود تنها روی مصرف پروتئین تمرکز می کنن اما یادتون باشه که این کار به تنهایی جوابگو نخواد بود. نداشتن کربوهیدرات های کافی در رژیم غذایی می تونه درد سر ساز باشه. مصرف کربوهیدرات کافی واسه ساخت عضلات لازمه. کربوهیدراتا نه فقط واسه سوخت رسانی در طول تمرین ورزشی لازمه بلکه می تونه انرژی لازم واسه ساخت عضلات رو جفت و جور کنه و به ساخت دوباره بافت عضلات کمک کنه. ساخت دوباره بافت عضلات بخش لازم رشد عضلاته که بیشتر افراد اون رو ندیده می گیرند.

تمرین ورزشی شما تنوعی نداره:

انجام پرس سینه و اسکوات به صورت برابر نمی تونه کارساز باشه. اگه روزانه تمرینات ورزشی برابری انجام بدین به هدف خود یعنی ساخت عضلات قوی نمی رسین. واسه اینکه بتونین رشد عضلات رو تحریک کنین باید از تمرینات ورزشی جور واجور استفاده کنین. بهترین روش واسه انجام اینکار به کار گیری تمرینات ورزشی فرق داره.

تمرینات کاردیوی زیادی انجام می بدید:

با اینکه به کار گیری تمرینات ورزشی کاردیو می تونه ضربان قلب رو زیاد کنه و به سلامت قلب کمک کنه اما انجام زیادتر از اندازه تمریناتی مثل دویدن، شنا کردن یا بقیه تمرینات کاردیو می تونه بافت های عضلات رو بسوزونه. اگه در ساخت عضلات مشکل دارین، تلاش کنین تمرینات کاردیو رو هفته ای دوبار انجام بدین. با اینکه این موضوع به نظر مخالف می رسه اما می تونه یافته های موجود رو بهتر کنه.

از وزنه های سنگین استفاده نمی کنین:

ساخت عضلات یکی از تغییرات بیولوژیکی مهمیه که نیازمند محرک هایی واسه انجام اینکاره. این موضوع معنیش اینه که شما باید شدت تمرینات خود رو بیشتر کنین تا به بدن کمک کنه ساخت عضلات رو شروع کنه. نکته کلیدی اینه که به کار گیری وزنه های بیشتر می تونه اثر داشته باشه. مهم نیس در هفته چند بار ورزش می کنین یا چقدر در این راه ثابت قدم هستین، اگه خودتون رو در این تمرینات به رقابت نکشید، نمی تونید عضلات لازم خود رو بسازین. سه س از تمرینات ورزشی رو که دوست دارین انجام بدین، بین هره ۹۰ ثانیه استراحت کنین.

در طول تمرینات ورزشی خود به بدنتون توجه نمی کنین:

اگه فکر می کنین هوشیاری و آگاهی در مورد بدن فقط در تمریناتی مثل یوگا لازمه اشتباه می کنین. اگه به صورت ذهنی نتونین کنترلی روی بدن داشته باشین قادر نیستین عضلات قوی بسازین. دفعه بعد اگه خواستین وزنه وردارین، روی عضلات خود تمرکز کنین و همه حواس خود رو در این ناحیه جمع کنین. اینکار به شما کمک می کنه تمرینات ورزشی خود رو به درستی انجام بدین. این موضوع هم بدین معناست که عضلات بهتر و بیشتری دارید. وقتی که می خواهید اینکار رو یاد بگیرین و تمرین کنین، بهتره از وزنه های سبک تر بهره مند شید. این وسط از کشش های استاتیک و فعال مثل یوگا در برنامه ورزشی خود استفاده کنین.

استراحت کافی ندارین:

اگه خواب کافی نداشته باشین و به طور تکراری تمرین کنین،توانایی ساخت عضلات رو از دست میدید. واسه ساخت عضلات، بدن شما باید فیبر داخل عضلات رو بشکنه و بعد شکل های جور واجور متفاوت و بیشتری از فیبر عضلات رو به جای اون بسازه. بدون استراحت کافی عضلات زمان مناسب واسه بازسازی و رشد رو پیدا نمی کنن. هر شب ۸ ساعت بخوابین، تمرینات وزنی رو هر هفته سه روز انجام بدین و بین هر کدوم از تمرینات ورزشی استراحت کنین.

بهترین تمرینای با وزنه واسه تازه کارا

رژیم گیاه خواری و بدنسازی

بدنسازی مجله سلامت