چرا شیر مادر برای کودک ضروری است؟

عادت دادن کودکان به نوشیدن شیر، فواید موندگاری از جمله بهبود توانایی جسمی و حفظ تعادل در دوران میانسالی و سالمندی داره.

شیشه شیر نوزاد

تحقیقات جدید نشون میدن که اضافه کردن ۱ لیوان شیر به رژیم غذایی روزانه کودکان موجب ۵ درصد افزایش در سرعت راه رفتن و ۲۵ درصد کاهش در خطر نبود حفظ تعادل در دوران بزرگسالی می شه. این یافته مخصوصا در افراد بالای ۶۵ سال اهمیت زیادی داره، چون جمعیت این گروه سنی تا سال ۲۰۳۰ به بیشتر از دو برابر می رسه.

محققان انگلیسی در مطالعه ای که انجام دادن، عادات تغذیه ای دوران کودکی بیشتر از ۱۵۰۰ مرد ۶۲ تا ۸۶ ساله رو بررسی کردن. اونا تاثیر رژیم غذایی مخصوصا مصرف شیر، پروتئین، کلسیم و چربی در دوران کودکی رو بر توانایی جسمی و قدرت جنب و جوش اونا از جمله توانایی پیاده روی، دراز و نشست و آزمونای تعادل در زمان فعلی مطالعه کردن.

یافته ها نشون داد که دریافت کلسیم، پروتئین و شیر در دوران کودکی موجب بهبود قابل توجه در توانایی جسمی و حرکتی در دوران بزرگسالی می شه.

هم اینکه مشخص شد که عادات غذایی خوب در دوران کودکی مانند نوشیدن شیر و خوردن صبحونه در دوران بزرگسالی هم ادامه پیدا میکنن. نوشیدن شیر مخصوصا در وعده صبحونه موجب تامین مواد مغذی حیاتی در طول روز می شه.

شیر یکی از غنی ترین منابع کلسیم و ویتامین D بوده و هر لیوان اون شامل ۸ گرم پروتئین با کیفیت بالاس. براساس راهنمای رژیم غذایی آماده شده در سال ۲۰۱۰ پیشنهاد می شه که کودکان ۲ تا ۳ سال روزانه ۲ لیوان، کودکان ۴ تا ۸ سال ۲.۵ لیوان و نوجوانان و بزرگسالان روزانه ۳ لیوان شیر بنوشن.

مواد غذایی خطرناک در دوران بارداری

خواص شیر مادر واسه نوزاد

بازنشر سیمرغ

Related articles

چرا پرنده‌های ماده بی‌وفایند؟

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، این محققان مدعی ان که بیشتر از ۷۰ درصد تخم ‎های گذاشته شده در تعدادی از لونها حاصل لقاح با پرنده نر ناشناس و نه پرنده نر و اولین ساکن و مراقبت کننده لونه بوده. این واسه پرندگان ماده دو مزیت به دنبال داره: اول تنوع ژنتیکی بیشتر […]

Learn More

چرا مسی بهترین بازیکن جهان شد؟

اتفاقی نمیشه بهترین شد و بهترین موندن سخت تر هم هست. این سومین باره که پسر ریز نقش آرژانتینی از طرف یکی از بهترینای جهان به روی سن دعوت می شه تا توپ طلای بهترین بازیکن جهان رو بالای دست ببره. راز این چیه؟ مراسم توپ طلای سال ۲۰۱۱ میلادی با تصرف جایزه بهترین بازیکن […]

Learn More

چطوری مژه‌های بلندتری داشته باشیم؟

چشمانی قشنگتر می تونه تعاریف زیادی رو به سمت شما سرازیر کنه. جذاب ترین عضو صورت یه زن، چشمون اونه. حالا چیجوری اونو قشنگتر تر کنیم؟ ، اینجاس که سر و کله ی مژه ها و نقش مهمشون در قشنگتر تر کردن چشم ها پیدا می شه. مژه هایی بلند و طبیعی می تونن چشم […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *