چرا سفر بهترین سرمایه گذاری است؟

سفر بهترین سرمایه گذاری

کاری که ما همیشه انجام می دیم اینه که شوهرم سایتای سفر و خدمات اشتراک ایمیل رو واسه پیدا کردن پروازهای ارزون قیمت یا بلیطای اشتباه جست و جو می کنه. بعضی وقتا یکی از ما واسه کار به سفر میره و دیگری هم اونو همراهی می کنه. وقتی که یه معامله خوب پیدا شه، ما برنامه ریزیای خود رو شروع می کنیم.

هر دوی ما نویسنده آزاد هستیم، پس واسه برنامه ریزی در کارای مون، قدرت عمل بیشتری داریم. پس واسه سفر، قیمتای هر هتل رو بررسی می کنیم، و بیشتر اتاقای جمع و جور دارای امتیاز، اتاقای رزرو نشده واسه یه شب و بقیه تخفیفا رو دنبال می کنیم.

ما با دقت برنامه ریزی می کنیم، و اگه بدونیم که در طول سفر ممکنه در چند شهر توقف کنیم، گزینه های حمل و نقل خود رو در نظر می گیریم. ما همیشه اندازه ارز رو چک می کنیم. و مطالبی رو در مورد جاذبه ها، چگونگی معاملات و تورهای پیاده روی رایگان مقصد مورد نظر مطالعه می کنیم.

در چند سال گذشته، ما به کوه ها، سواحل، شهرهای بزرگ و شهرهای دور افتاده زیادی سفر کردیم. و از سرتاسر آمریکا و بیشتر از ده کشور دیگه دیدن کردیم. این به معنی پروازهای طولانی و سرگردانی در مکانای عجیب و ناشناس حتی، بعضی وقتا، شما نمی دونین چی باید بخورین و کجا استراحت کنین بعد و یا کی به مقصد بعدی می رسین.

اما این سفرها فایده هایی هم دارن مانند تماشای آتشفشون، یخچالای طبیعی، غواصان و ناشناسای دوست داشتنی از سراسر جهان.

و اینا همه به معنی خاطراتیه که واسه تموم عمر، در صندوقچه اسرار قلب ما ذخیره می شن. دوستان ما فکر می کنن این انگار دیوانگیه، اما این جاها شوهرم، مایک، و منو مثل آهنربایی به خود جذب می کنه.

ما عکسای خود رو در کنار یخچال یا روی میز آشپزخانه قرار می دیم، طوری که وقتی که در کنار هم نشسته ایم می تونیم مجموعه ای رو ببینیم که بعضی از شادترین لحظات ما رو یادآوری می کنن.

سفر همیشه واسه ما باحال بوده. من شخصا آدم خیلی انعطاف پذیری نیستم چون که دوست دارم هر روز بخوابم، کار کنم و سر وقت هم ورزش کنم. و هیچوقت، به اختلالاتی که در برنامه ام پیش اومده با گشاده رویی عکس العمل نشون نداده ام اما مایک خیلی به برنامه ریزی معتقد نیس. اون در پرواز بهتر عمل می کنه. تصمیمات یهویی اون می تونه بعضی وقتا آزار دهنده باشه.

بعضی وقتا با خودم فکر می کنم که چیجوری رفتارای بدون برنامه ریزی اون در آخر نتیجه خوبی رو به همراه دارن. اما وقتی که ما مکان جدیدی رو جهت سیاحت پیدا میکنیم، هر دو واسه جستجو در اون مشتاقیم.

ما هر دو با هم، یهو خود رو در اتوبوسی در حومه ایرلند پیدا میکنیم و می بینیم که چیجوری تایرهای اون با تایرهای یه مینی ون فرانسوی جانشین شدن و یا در مرکز شهر توکیو از مشاهده توده انبوه مردم حال می کنیم. من در هر کدوم از سفرهایم،، از مشاهده مکانای جدید و روبرو شدن با آدمایی با فرهنگای متفاوت،تعجب می کنن ام و هر روز چیزای مختلفی آموختم و وقتی که به خونه برگشتم، بیشتر از قبل راضی شدم که سفر مطمئنا بهترین سرمایه گذاریه که می تونین انجام بدین.

امتیازات فوری مسافرت

قرار نیس که تموم امتیازات سفر فقط مالی باشه. تجربه و درسایی که در طول راه می آموزید مستقیما بر کار و کاسبی و سرمایه گذاری شما تاثیر می ذارن. شما تماشاگر ابتکارات جدیدی هستین یا این که بعضی از تاکتیکایی رو که قبلا نمی دونستید فرا میگیرین.

اگه طراح لباس باشین می تونین با سبکا و استایلای جدیدی آشنا شید یا می تونین بفهمین که، کدوم مارکا در کدوم کشورها محبوب هستن. در بعضی از کشورها، کافیه که فقط از یه خیابون شلوغ عبور کنین تا بتونین با اون چه که ممکنه در آمریکا به زودی مد شه، آشنا شید و این که کدوم یکی از اجناس صادراتی آمریکا به زودی به اونجا می رسه.

اگه به دنبال سرمایه گذاری روی یه محصول یا بازار خاص هستین، نگاهی به اینکه این ایده در بیرون مرز کشور چه نتایجی رو به همراه داشته می تونه به درد بخور باشه. علاوه بر این، شما می تونین ببینین که چیجوری سیاست یا قوانین جور واجور بر اقتصاد یه منطقه اثر میذاره، مانند ماری جوانای قانونی در کلرادو یا فحشای قانونی در آمستردام.

علاوه بر این می تونین لیست فروش و اجاره مشاورین املاک رو واسه اطلاع از ارزش ملک ببینین. کسی چه می دونه، شاید شما فرصتی عالی واسه سرمایه گذاری پیدا کنین، اونم با خرید یه خونه ویلایی عالی در بهشتی دنج واسه گذروندن ایام تعطیلات و یا یه خونه تو یه شهر شلوغ که بتونه شروعی واسه گسترش کار و کاسبی تون باشه.

اگه به کار و کاسبی رستورانداری علاقه دارین، مسافرت می تونه فرصتی عالی واسه یاد گرفتن رسپیای کشورای دیگه از جمله غذاهای بی همتا، شکلای جور واجور خوراکا یا دسرهای مخصوص باشه. مسافران علاقه مند می تونن شکلای جور واجور غذاهای جدید مانند سالاد ماهیای خام یا غذاهای حلال رو تست کنن و یا از ونای مواد غذایی، که الان در سراسر اروپا دارن کار می کنن، غذای خود رو جفت و جور کنن.

مثلا سوشی رو در نظر بگیرین: پنجاه سال پیش، بیشتر آمریکاییا حتی نمی دونستن که سوشی چیه؛ الان این غذا رو حتی می تونین در مدلای بسته بندی شده در بیشتر سوپرمارکتا پیدا کنین. بهترین روش واسه اینکه بدونین سوشی بعدی می تونه کدوم غذا باشه سیر و سیاحت در جهان است.

مسافرت چیجوری باعث پیشرفت شما میشه؟

امتیازات بزرگ سفر

من و شوهرم همیشه مسافرتای خوبی داشته ایم، و بر خلاف فرق هامون، من همیشه چیزای خوبی از اون آموخته ام. بله، من آدم قانونمندی هستم و اون با شور و شوق خیلی زیاد پذیرای هر چیز جدیدیه.. اما حالا خوبیش اینه، ما میتونیم شخصیت هامون رو واسه داشتن یه سفر توریستی و حتی کاری با هم هماهنگ کنیم.

همونطور که همیشه به مایک هم می‎گویم انعطاف پذیر بودن معنیش این نیس که هیچ برنامه ای نداشته باشبد. قبل از رفتن به سفر، ما فهرست دقیقی از، نشانیا و نقشه ها، جاذبه ها و مناظر رو واسه لذت هر چی بیشتر از سفر، چک می کنیم. بعد اون این لیست رو می نویسه و تحقیقات بیشتری انجام میده، پس ما میدونیم که می خوایم از کجاها دیدن کنیم و چه تصاویری رو میبینیم.

در فرمول یه سفر خوب، برنامه ریزی، یه بخش و انعطاف پذیری ، بخش دیگه رو تشکیل میده. هرچه بیشتر مسافرت کنیم، انعطاف پذیرتر میشیم و هرچه بیشتر مسافرت کنیم، شوهرم بیشتر به این درک می رسه که چیجوری زندگی می تونه از راه یه برنامه کوچیک، هماهنگ شه.

در واقع اگه دقیق تر نگاه کنیم، مهمترین سرمایه گذاری شما موقع سفر ، سرمایه گذاری روی خودتون است. خارج شدن از محیط معمولی که هر روز با اون سرو کار دارین، ارزش بیشتری رو واسه شما جفت و جور کرده و به شما نشون میده که چیجوری در شرایط جدید عمل می کنین.

شما یاد می گیرین که چی بیشتر از خونه به دست می بیارین و چه کاری رو بیشتر انجام می دین. پس اگه می خواین عملکردتون رو بهتر کنین، و اگه می خواین راه های جدیدی واسه تفکر کردن بیاموزید و چگونگی عملکردتون رو در مورد دور و بریا تون بهتر کرد، و پیشرفت کنین باید به سفر برید.

چیجوری یه سرمایه گذار خوب پیدا کنیم؟

چیجوری سرمایه گذاری در بورس رو شروع کنیم؟

اختصاصی سرمایه گذاری

Related articles

چرا نمی توانیم رژیم بگیریم

محققان گامی دیگه به درک این مطلب نزدیک تر شده ان که به چه دلیل افراد نمی تونن رژیم غذایی خود رو نگه دارن.       محققان کالج پزشکی آلبرت انیشتن مطالعه ای رو در مجله سل متابولیزم انتشار دادن که این نظر رو مطرح می کنه که در واقع وقتی که شما رژیم […]

Learn More

چرا من لاغر نمیشم؟

 هممون اصول کاهش وزن رو میدونیم، کمتر هله هوله خوردن، بیشتر غذاهای طبیعی خوردن، و جنب و جوش بدنی. پس به چه دلیل معتقد موندن به عادات سالم سخته؟ به گزارش آلامتو به نقل از mindbodygreen؛ چون بعضی وقتا زندگی مانع می شه، شاید سرتون شلوغه و حتی واسه خرید هم فرصت نمی کنین از ماشین […]

Learn More

چرا خواب بد می بینیم؟

به چه دلیل خواب(رویا) می بینیم؟ این سوال ممکنه واسه شمام پیش اومده باشه؛ خواب یکی از مهم ترین و اثرگذارترین مسائل بر سلامت روح و جسم هر موجود زنده س. به گزارش آلامتو به نقل از تبیان؛ بهترین خواب واسه بزرگسالان بیشترین حد ۸ ساعت در طول شبه. باید تموم عوامل مزاحم و دچار […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *