ژانویه 18, 2021

چرا زوج‌های نازا چند قلو به دنیا می‌آورند؟

چندقلو زایی Twin-Babies

یه متخصص زنان و زایمون گفت: چند قلوزایی خود یکی از مشکلات بارداری حساب می شه،که این دلیلای زیادی داره.

نوش آفرین ستاری متخصص زنان و زایمون در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛گفت: داروهایی که واسه تحریک تخمک گذاری تجویز می شه شدیدا باعث چند قلوزایی می شه .

ایشون اضافه کرد :دلیل دیگه،روشای پیشرفته بارداری مانند IVF و IUIه که در این روش ها واسه اینکه شانس بارداری بیشتر شه ،چندین تخمک رو به رحم مادر انتقال میدن که احتمال چند قلوزایی رو زیاد می کنه.

: چند قلوزایی خود یکی از مشکلات بارداری حساب می شه،از دید کارشناسان زنان اقدام واسه دوقلو بودن واسه افراد عادی چیز خوبی به نظر نمیاد چون احتمال سقط جنین ،زایمون زودرس ،فشارخون و دیابت بارداری رو زیاد می کنه و از افراد درخواست می شه که تمایلی به دو قلو یا چند قلوزایی نداشته باشن.

ستاری گفت :بالا رفتن سن مادر با چندقلوزایی رابطه داره،در این سن فعالیت تخمدانا کم می شه و هورمون تحریک کننده فولیکول بیشتری آزاد می کنه ، که افزایش سطح این هورمون نشونه از کار افتادگی کم کم تخمکا و کم شدن اندازه باروریه ،در نتیجه هر چند احتمال باردار شدن زنان سن بالا کمتر می شه اما اگه باردار شن احتمال اینکه صاحب دوقلو شن بیشتره.

ایشون اضافه کرد: وراثت نقش مهمی رو در دوقلو زایی اجرا میکنه،داشتن سابقه خانوادگی در خونواده مادری این شانس رو زیاد می کنه،درصورتی که سابقه خانوادگی بابایی خیلی تاثیری بر وقوع دوقلو زایی نداره.

این متخصص زنان و زایمون در آخر اعلام کرد:سهم زن و شوهر در بروز مشکلات ناباروری یه جوره .

مواد غذایی خطرناک در دوران بارداری

خواص شیر مادر واسه نوزاد

بارداری باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *