چرا زنان جذب داعش می شوند؟

خدیجه داره در سوریه

مشارکت زنان داعش در عملیات تروریستی، موضوع استفاده این گروه از زنان رو بیشتر از قبل بر سر زبانها انداخته.

زنی به نام ” زندگی بومدین ” در حمله مسلحانه به ساختمون مجله شارلی ابدو فرانسه و گروگان گیری در فروشگاه یهودیان حومه پاریس دست داشت، “حسناء آیت بولحسن” هم یکی از عوامل حملات گذشته پاریس با ۱۳۰ کشته بود؛ اینا نمونه ای از استفاده گسترده داعش از زنان واسه اجرای حملات تروریستیه .

دست داشتن زندگی بومدین و حسناء آیت بولحسن در حملات خونین ژانویه و نوامبر ۲۰۱۵ پاریس نشون میده که داعش از زنان مثل مردان در اموری مانند جذب نیرو، جمع آوری اطلاعات و تبلیغ افکارش استفاده می کنه.

معمولاً سرنوشت اعضای زن گروه های افراطی فاجعه باره چون یا کشته می شن یا به اسارت گروه های افراطی حریف می افتن.

روزنامه ایندیپندنت به نقل از یه زن انگلیسی ۲۲ ساله به نام “خدیجه دارِه” که فریب داعش رو خورده ، گزارش داد: می خوام اولین زن انگلیسی باشم که یه تروریست آمریکایی یا انگلیسی رو می کُشد .

به نوشته ایندیپندنت ؛ داره در شهر لِویسهام در جنوب شرق لندن و در خونواده ای نامسلمون زندگی می کرد، و در زندگی اش به چیزی بجز پوشیدن شلوار لی و کفش پاشنه بلند و گشتن با دوستانش در خیابانهای لندن فکر نمی کرد. ایشون در یکی از دانشگاه های لندن رشته رسانه و روانشناسی می خواند، ولی از سن ۱۸ سالگی در اینترنت فریب افکار داعش رو خورد .

داره پس از ازدواج در سال ۲۰۱۲ با شوهرش واسه پیوستن به داعش راهی سوریه شد .

دختران و زنان انگلیسی خیلی از جمله زنی معروف به ” مهاجر سوریه ” به داعش پیوسته ان و بعضی از اونا تصاویری از خود در حال حمل اسلحه یا سرهای بریده انداختن که منتشر کردن این تصاویر جار و جنجال زیادی درباره علل پیوستن دختران و زنان انگلیسی به این گروه تکفیری و تروریستی به راه انداخته.

انستیتوی مذاکرات راهبردی انگلیس در تازه ترین گزارش خود تعداد اعضای غربی داعش رو حدود ۳ هزار نفر اعلام کرد و اضافه کرد : دختران و زنان ۵۵۰ نفر از نیروهای غربی داعش رو تشکیل میدن.

گزارشای منتشر شده در آلمان هم نشون میده که ۷۰۰ تبعه این کشور به داعش پیوسته ان که بیشتر از ۱۰۰ نفر از اونا زن و دختر هستن.

” نیمی گوریناتان ” کارشناس امور زنان و خشونت جنسی در آمریکا اعلام کرد : شناختن دلیل پیوستن زنان به داعش واسه جنگیدن در صفوف نیروهای این گروه به طور کاملً لازمه .

گوریناتان که استاد دانشکده سیتی شهر نیویورکه ، اضافه کرد : ً هیچ زن و دختری در صفوف نیروهای داعش نبود و خیلی از گروه هایِ مثل داعش هم نیروی زن نداشتن ولی این گروه های مسلح پس از یه مدت به ضرورت وجود زنان در میان نیروهای خود فهمیدن، پس گردانای زنونه رو تشکیل دادن که این گردانا وظایف زیادی دارن و بعضی از زنان هم در درگیریا و جنگا مشارکت می کنن.

گوریناتان اضافه کرد : آمارهای منتشر شده در فرانسه نشون داد که ۴۵ درصد از کسائی که به دنبال پیوستن به داعش هستن ، زن و دختر هستن.

گوریناتان گفت : بعضی زنان گردانای زنونه رو فرماندهی می کنن و بعضی هم به تبلیغ افکار داعش می پردازن .

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

العالم داعش

Related articles

چرا خواب بد می بینیم؟

به چه دلیل خواب(رویا) می بینیم؟ این سوال ممکنه واسه شمام پیش اومده باشه؛ خواب یکی از مهم ترین و اثرگذارترین مسائل بر سلامت روح و جسم هر موجود زنده س. به گزارش آلامتو به نقل از تبیان؛ بهترین خواب واسه بزرگسالان بیشترین حد ۸ ساعت در طول شبه. باید تموم عوامل مزاحم و دچار […]

Learn More

چرا خانمها مانند آقایان، سریع عاشق نمی‌شوند؟

مردها عاشقونه هستنمردها عاشق پیشه ان و بسیار سریعتر از خانوم ها که واسه انتخاب همسر خود ملاحظات عملی دارن، عاشق می شه. می توانم روی این مرد حساب کنم؟خانوم ها در طرف مقابل خود به دنبال ویژگی ها و خصوصیات دراز مدت هستن. اونا برخلاف آقایون، اجازه میدن مغزشون کنترل قلبشون رو به دست […]

Learn More

چرا موسسه حقوقی رادیار

موسسه حقوقی رادیاردر زمینه ثبت شرکتا با بیشتر از یه دهه خدمت رو راست مفتخر به این اتفاقه که تونسته همه مشتریان خود رو راضی نگه داشته و حضور دائمی اونا رو تماشاگر باشه. حالا دیگه نیاز نیس که واسه انجام امور ثبتی رفت و امدای پشت سر هم رو داشته باشین و با مشکلاتی […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *